zeeland 119 'Politie gebruikte onnodig veel geweld' Marcel van den Nieuwendijk: Eigen magazine van restaurants in Sint Anna Terneuzen P[et Vogelaar DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 31/10-10/11 2012 0P DE.WEq^ SLIK OP DE WEG dinsdag 6 november 2012 'Je weet nooit wat de Grote Baas beslist Ik ben wel de schip per. Hij is voor mij de kapitein.' Schipper Marcel van den Nieuwendijk vaart met de reddingsboot Christien de haven van Breskens uit. Hij is sinds 1 februari 2007 als beroepsschipper van de KNRM gestationeerd in Breskens. foto Peter Nicolai heb hem niet meer ingeleverd." Dat was het begin van zijn werk voor de reddingsdienst, als vrijwil liger, zoals bijna ieder ander. In Nieuwe Tonge kon hij terecht als monteur bij een dealer van landbouwmachines. Na 2,5 jaar bleek de toekomst van dit bedrijf zeer onzeker, dus die van hem ook. Weer uitkijken naar iets an ders. Monteur op jachtwerf De Grevelingen in Scharendijke, an derhalfjaar. De drang naar het wa ter was sterk. Weer de vraag: 'Red ik dit nog als ik zestig ben?' Hij SINT ANNA TER MUIDEN - De vier restaurants op de grens bij Sint An na ter Muiden presenteren mor gen, woensdag, hun eigen culinai re magazine. De Vijverhoeve, d'Ouwe Schuure, Livingroom 102 en Ter Mude willen de grens tus sen Sluis en Knokke als culinaire pleisterplaats op de kaart zetten. Grens Magazine bevat foto's en be schrijvingen van de creaties van de koks, en anekdotes en verhalen over de restaurants en hun eigena ren. Het Grens Magazine is samenge steld door bureau Uwmedia. De tekst is van Rens Ulijn, de foto's zijn van Louis Drent. dacht van niet. Een vacature voor schipper bij de KNRM in Breskens leek een uitkomst. De vrouw heeft echter ook wat te zeggen, want een verhuizing... Haar reactie: „Daar heb je toch ook een bak ker." Een half jaar later woonde het gezin in Breskens. Ooit spijt gehad van je keuze? „Je blijft iets doen, zolang je er zin in hebt", zegt Marcel resoluut. „Je moet met plezier werken. Ook voor je omgeving. Anders ben je niet te genieten. Daarom heb ik af SLUISKIL - De politie heeft onnodig veel geweld gebruikt bij de aanhou ding van de zeventienjarige Bryan van Poppel uit Sluiskil, vrijdag avond in Hulst. Dat vindt zijn moeder. Zij dient een klacht in te gen de agenten. Volgens haar is haar zoon door twee politieagenten vrijdagavond door een winkelruit heen geduwd, waardoor hij nu snijwonden en nekklachten heeft. De jongen zou een 'grote hoeveelheid' drugs bij zich hebben gehad en zich hebben verzet bij zijn aanhouding, zo kreeg zij te horen. De politie meld de dat de agenten pepperspray hadden moeten gebruiken en dat BRESKENS Start van sloop Napoleon Hoeve Waterschap Scheldestromen is gis teren begonnen met de sloop van camping Napoleon Hoeve bij Bres kens. Een deel van de camping maakt plaats voor kustversterking, een ander deel voor nieuwe recrea tieve en natuurlijke doeleinden. Ook het opslagterrein van het wa terschap aan het naastgelegen 't Zandertje verdwijnt. Het schap be gint met het verwijderen van de beplanting. Begin 2013 worden de gebouwen op genoemde terreinen weggehaald, en vervolgens de ver hardingen, kabels en leidingen. Op 1 april is het voorbereidende werk klaar. Daarna kan de daadwerke lijke kustversterking beginnen. scheid van de visserij genomen." En verder: „Je weet nooit wat de Grote Baas beslist. Het geloof is voor mij heel belangrijk. Daar krijg ik kracht en wijsheid van. Het vertrouwen in Hem geeft een bepaalde rust, minder zorg. Het is een hele steun, wanneer je vrede kunt hebben met de dingen die ge beuren. Als ik uitvaar weet ik dat ik niet alleen ga. Het is een veilig gevoel onder zijn hoede te zijn. Ik ben wel de schipper, Hij is voor mij de kapitein." Waarlijk, een schipper naast God. Bij beschikking van 21 augustus 2012 nummer 83881 HA RK 12-71 heeft de Rechtbank te Middelburg de heer mr. Jan Cornelis Poppe, geboren te Vlis- singen op 15 november 1974, notaris te Terneuzen, domicilie kiezend ten kantore van notarissen Loof, Segers Poppe, Claushof 2, 4532 BB Terneu zen, telefoon 0115-617977, benoemd tot vereffenaar in de nalatenschap van mevrouw Elza Josepha Moorthamer, geboren te Biervliet op 17 maart 1920, overleden te Hulst op 11 oktober 2010, laatst gewoond hebbende te 4561 NV Hulst, Blaauwe Hofke 38. Bij beschik king van 25 oktober 2012, 244925 12- 1907, heeft de Rechtbank te Middelburg, sector kanton, beslist dat eventuele schuldeisers van de nalatenschap hun vordering tot 3 december 2012 bij voor noemde vereffenaar kunnen indienen. Nu ook in ....als je 'm nodig hebt! bij de worsteling de jongen en een agent samen door een raam zijn gevallen. Volgens de moeder van het slachtoffer pakt de politie haar zoon enkel zo hard aan, omdat hij 'kamper' is. „Mijn zoon heeft zich niet verzet. Hij heeft de drugs, wat maar zeven gram was, gewoon af gegeven. Er is buitensporig veel ge weld gebruikt." Ze heeft een advo caat in de arm genomen. Politiewoordvoerster Mireille Aal- ders baseert zich op verklaringen van de betrokken agenten en zegt dat de jongen zich wel degelijk ver zette.'De hulpofficier van justitie beoordeelt bij klachten of het ge weld 'proportioneel' is geweest. TERNEUZEN Open Atelier toont werk bij Toonbeeld Cursisten van het Open Atelier van Toonbeeld in Terneuzen exposeren tot en met 3 december in Hal C van het Toonbeeldgebouw aan de Bellamystraat. Per cursist worden twee of drie werken getoond. Het gaat om een gevarieerd aanbod aan schilde rijen, van figuratief op klein for maat tot grote, kleurrijke abstracte werken. HULST Opbrengst prikactie naar Rotary Doctors De opbrengst van de jaarlijkse 'griepprikactie' van Rotaryclub Hulst gaat dit jaar naar de Rotary Doctors Nederland. Dat is een ini tiatief van de Rotaryclubs in Neder land, dat jaarlijks tientallen artsen naar ontwikkelingslanden zendt. De Rotaryclub Hulst zamelt jaar lijks geld in op plekken waar de griepprik wordt gegeven, onder het motto: 'de griepprik is gratis, doe iets terug'. De prik wordt in Hulst en Sint Jansteen gegeven op 7 en 8 november. Livingstoneweg 44 in Goes Haarmanweg 4 in Terneuzen TERNEUZEN Natuurspeeldag bij speeltuin De Boomhut Natuur 8c Zo en natuurorganisatie De Steltkluut houden morgen, woensdag, een natuurexpeditie in natuurspeeltuin De Boomhut aan de Evertsenlaan in Terneuzen. Die is geschikt voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Kinderen kunnen meedoen aan doorlopende activiteiten: ze kunnen dus aansluiten en weg gaan wanneer ze willen. De bijeenkomst duurt van 14 tot 16 uur. Deelnemen is gratis, aanmel den is niet nodig. TERNEUZEN 'Mens en aandacht' bij borstkankervereniging De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Borstkankervereniging Ne derland houdt vanavond een 'inter actieve avond' met als thema 'mens en aandacht1. Centraal staat een lezing door Jo- landa Vink en Ellie Vrolijk. De bijeenkomst vindt plaats in de kerkzaal van ziekenhuis De Honte in Terneuzen en duurt van 19.30 uur tot 21.30 uur. IJZENDIJKE Workshop over kunsthistorie in regio Willy de Houck vertelt komende zaterdag over de historie van beel dende kunst in Zeeuws-Vlaande- ren. Ze belicht vooral de periode tussen 1950 en 1980, waarin een groep nationaal bekende kunste naars neerstreek in deze regio. De bijeenkomst vindt plaats in De Zaak (het voormalige consultatie bureau) aan de Europastraat in IJ- zendijke. De workshop duurt van 10 tot 15 uur. Deelname kost 25 eu ro, inclusief lunch. Aanmelden via 06 40664434 of 0117 454070. m 0 1 De Zeeuw-achter de suikerbiet F GRATIS! De Zeeuw achter de suikerbiet BÉCDIHCÜOOT 1JMUIQ6W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55