jr £akj Bewoners willen schadevergoeding contacta.nl ia» £t% ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 6 november 2012 17 Gevecht tegen scheurvorming en verzakking aan Scheldekade al jaren zonder resultaat Een biobased brug? Wat is dat? 20 en 21 door Wout Bareman TERNEUZEN - Bewoners van huizen aan de Scheldekade in Terneuzen zijn ten einde raad. Ze kampen al elf jaar met scheurvorming en ver zakkingen in hun huis, maar za gen hun schadeclaims tot nu toe niet gehonoreerd. Aanvankelijk ging het om een rij tje van een zestal huizen aan de oostzijde van de Scheldekade pal tegenover het stadhuis, maar door verhuizingen en overlijdens vech ten nu nog drie bewoners voor een schadevergoeding. Ze schakel den al eerder de gemeente, advoca ten en de Zeeuwse Ombudsman in, maar kwamen tot nu toe geen stap verder. Woordvoerder Marius loensen: „Alle partijen wijzen de verantwoordelijkheid voor de scheurvorming af of schuiven die door naar andere betrokkenen. Het is om gek van te worden." In 2001 werd een voormalig schoolge bouw in de Walstraat, pal achter de woningen aan de Scheldeklade, gesloopt. Een jaar later vernieuw de aannemingsbedrijf 't Gilde uit Terneuzen de riolering op de braakliggende plek van de school. Dat gebeurde in opdracht van de gemeente. En weer een jaar later bouwde aannemer Sprangers er negen geschakelde woningen. De gedupeerde bewoners- werden al snel na de rioleringswerken gecon fronteerd met scheurvorming, ver zakte deuren en loslatend tegel werk. Inmiddels is duidelijk dat de gemeente geen partij is in de zaak. De gemeente heeft wel alles ge daan om de kwestie op te lossen en probeerde ook te bemiddelen tussen de bewoners en de, volgens loensen en zijn buren, veroorzaker van de problemen: aannemer 't Gilde, loensen: „De gemeente is als opdrachtgever niet aansprake lijk voor de schade. Het is een kwestie tussen ons en de aanne mer. We hebben inmiddels rechts bijstand aangevraagd om de zaak voor eens en altijd op te lossen. Want de aannemer en z'n verzeke raars laten het allemaal op z'n be loop. Wij zijn het spuugzat. Wat denk je van de waardeverminde ring van onze huizen!" Eerder we zen sloper Sagro en bouwbedrijf Sprangers de aansprakelijkheid af. loensen: „Iedereen weet dat 't Gil de het leed heeft veroorzaakt." De wethouders Pim Broekhuysen en Co van Schaik hielden zich beiden intensief met de kwestie bezigge houden. Van Schaik: „We hebben gedaan wat we konden, maar laten de zaak nu verder rusten." Marius Joensen toont een aantal gebreken aan zijn woning: verzakkingen, scheuren en loslatende tegels. Y/&.-959502SySSSS^0Gia&7SJ. SCHOONDIJKE Slingerende man moet rijbewijs inleveren Een 39-jarige man uit de gemeente Terneuzen reed in de nacht van zondag op maandag slingerend over de Lange Heerenstraat bij Schoondijke. Dat viel passerende agenten nogal op. Uit een blaastest bleek dat de man bijna drie keer meer gedronken had dan toege staan. Hij moest zijn rijbewijs bij de agen ten achterlaten. AXEL 'Akketuut' Bijland beste Zeeuwse buur Akke Bijland, beter bekend als 'Ak ketuut', is gekozen tot 'beste buur van Zeeland'. Ze kreeg 179 stem men van het Zeeuwse publiek. Bijland strijdt nu de komende we ken met de elf andere provincie winnaars om de landelijke titel. Stemmen kan tot en met 25 novem ber via www.bestebuur2012.nl. De verkiezing is een initiatief van Stichting Buurtlink. ZANDSTRAAT Vijfentwintig mille voor wijkgebouw Wijkvereniging De Straete uit Zandstraat krijgt 25.000 euro van het Oranje Fonds. Dat geld zal worden gebruikt om de voormalige basisschool, die afge lopen zomer de deuren sloot, om te bouwen tot een wijkgebouw. Er komen onder meer een podium, een bar, een keuken, nieuw meubi lair en een nieuwe aankleding van het gebouw. Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen n 300 standhouders 15.000 m2 beursvloer 21.000 bezoekers Bedrijven uit alle branches Seminars en workshops op 3 podia Live radio- en televisieuitzendingen René Savelberg Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53