Unieke vondst oude wapens Antieke wapens Nu Samsung Galaxy Tab 210.1 Goes viert Sint Maarten met lampionnenoptocht Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc dinsdag 6 november 2012 21 ss^SKisaassiassmssKKaaisssss Voor antieke vuurwapens die voor 1 januari 1870 zijn gemaakt hoeft de verzamelaar geen vergunning te hebben zoals vastgelegd in de Wet Wa pens en Munitie van het Ministerie van Veiligheid en Justitie. De politie vond in een woning in Vlissingen een groot aantal (antieke) vuurwapens. De politie deed de vondst toen zij op ver zoek van buurtbewoners het pand inging, op zoek naar de be woner. De agenten troffen de man daar levenloos aan. Er is geen misdrijf in het spel. door Annemarie Zevenbergen Het is een triest bericht je; „Man dood aange troffen in Vlissingse wo ning. De man, die een natuurlijk dood is gestorven, lag vermoedelijk al enige tijd dood in het huis." Maar de politie trof za terdag in het huis niet alleen het 58-jarige slachtoffer aan, ook zijn verzameling, voor het merendeel antieke, geweren. Omdat de man een provisorisch alarmsysteem had aangebracht aan de deuren van een aantal afgesloten kamers, besloot de politie maandag de hulp in te roepen van de Explosie ven Opruimings Dienst (EOD). Mi reille Aalders van Politie Zeeland: „Wij zijn altijd beducht op booby traps. Dus als we zoiets aantreffen, schakelen we de EOD in. Onze vei ligheid staat voorop." Het alarmsysteem van de man be stond uit glazen jampotjes, beves tigd aan de deurklinken. Aalders: „Wat het nut daarvan was, is ons niet duidelijk. We hebben zaterdag al 22 wapens aangetroffen en maandag de rest. Toen de EOD al vertrokken was, vonden agenten tussen alle spullen nog een hand granaat. De EOD is daar voor te ruggeroepen. Bij controle bleek echter dat er geen kruit in zat. De granaat was onklaar gemaakt, net als veel van de geweren." De politie vond uiteindelijk een veertigtal vuurwapens, waaronder ook imitatiewapens en duizenden munitiepatronen van divers kali ber. De man beschikte volgens de politie over de benodigde vergun ningen. „Hij was gewoon een ver woed verzamelaar, maar wel goed op de hoogte van de regels. Hij is in mei nog gecontroleerd op muni tie en vorig jaar op zijn wapens. Daarbij is niets aangetroffen wat niet mag. Voor een deel van de wa pens had hij vrijstelling, omdat die van vóór 1 januari 1870 zijn. Veel wapens waren onklaar gemaakt." Wapenbezit is in principe verbo den. Iemand die een wapen wil be zitten, moet een vergunning aan vragen en zich strikt houden aan de regels van de Wet Wapens en Munitie. De politie verstrekt on der voorwaarden wapenvergunnin gen aan jagers, sportschutters, wa penverzamelaars, munitieverzame laars en schietverenigingen. Mireille Aalders: „Dit is voor ons ook uitzonderlijk. We komen wel eens wat antieke wapens tegen, maar nooit zo veel. Soms levert ie mand iets bij ons in, bijvoorbeeld als een familielid is overleden." De man leidde volgens de buren een teruggetrokken bestaan. Een buurman waarschuwde de politie toen hij de man enige tijd niet had gezien. Hoe lang de Vlissinger dood in huis heeft gelegen is on duidelijk. Na onderzoek worden de wapens en munitie vernietigd. De EOD heeft de granaat meegenomen. 'S-GRAVENPOLDER Inloopavond computerclub HCC De HCC computerclub houdt van avond een inloopavond in het Dorpshuis 'Ons Dorpsleven' in 's Gravenpolder. Vanavond staat algemeen compu tergebruik centraal. De bijeen komst is iedere eerste dinsdag van de maand. Iedereen is welkom, ook niet leden. Leden kunnen zich aansluiten bij gespecialiseerde groepen. GOES Opfriscursus voor oudere autorijders SMWO heeft voor donderdag 8 no vember een opfriscursus rijvaardig heid voor oudere automobilisten georganiseerd. Die is in Wijkcentrum de West kant aan de Evertsenstraat 15 in Goes vanaf 14.00 uur. Er zijn vier 4 theorielessen en 1 praktijkles in ei gen auto. Aanmelding: 0113-277111 of j.priem@smwo.nl. GOES - Zaterdagavond wordt in de binnenstad van Goes de traditione le lampionnenoptocht voor Sint Maarten gehouden. De viering be ging met een dienst in de H. Maria Magdalena kerk met medewerking van het jongerenkoor L'Esprit. Daarna gaat de optocht richting het St. Maartenbruggetje. Onder weg wordt het verhaal verteld van Sint Maarten. Na afloop is er war me chocomelk en speculaas. Joop Aberda geeft een masterclass Joop Alberda geeft vanavond een masterclass over talentontwikke ling in de sport en in het bedrijfsle ven. Alberda was coach van het vol leybalteam dat in 1996 goud won op de olympische spelen. Van avond is hij op de Contacta in de Zeelandhallen, bij de opening van het Sport en Business plein. De le zing begint om 19.45 uur. Daarna is een paneldiscussie. AXEL 'Akketuur Bijland' is beste Zeeuwse buur Akke Bijland, beter bekend als 'Ak- ketuut', is gekozen tot 'beste buur van Zeeland'. Ze kreeg 179 stemmen van het Zeeuwse publiek. Bijland strijdt nu de komende we ken met de elf andere provincie winnaars om de landelijke titel. Stemmen kan tot en met 25 novem ber via www.bestebuur2012.nl. Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! 'Korting op de tablet en het abonnement geldt alleen bij bovenstaand abonnement van 2 GB /mnd. Na9 maanden bètaaLje de reguliere abonnementskosten van 30,- /mnd, of je past je abonnement gratis omhoog of omlaag aan. Kijk voor de voorwaarden op kpn.com 0900 ï„i Nu de eerste 9 maanden van 30,- voor 10,- /mnd bij, een 2-jarig KPN Mobiel Internet, abonnement van 2 CB /mnd' gratis docking station t.w.v. 29,- kpn vviruei I kprt.ccrr. j 0800,0115 Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 - Kijkop de website ook voor aanbiedingen mei toesteiien en abonnementen. Abonnementen 31 vanaf 7.50 en altijd ir» combinatie met een toestel Bovenstaande actie abonnementen hebben een comractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30.-. Zolang de voorraad strekt Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51