2o k elar Kapelle moet snijden: in bijstand, bibliobus en AED's 'Onnodig veel geweld' 'Problemen dreigen voor woningbouwvereniging' Woninginbraak in Viissingen Onderzoek dinsdag 6 november 2012 SLUISKIL - De politie heeft onnodig veel geweld gebruikt bij de aanhou ding van de zeventienjarige Bryan van Poppel uit Sluiskil, vrijdag avond in Hulst. Dat vindt zijn moeder. Zij dient een klacht in te gen de agenten. Volgens haar is haar zoon door twee politieagenten vrijdagavond door een winkelruit heen geduwd, waardoor hij nu snijwonden en nekklachten heeft. De jongen zou een 'grote hoeveelheid' drugs bij zich hebben gehad en zich hebben verzet bij zijn aanhouding, zo kreeg zij te horen. De politie meld de dat de agenten pepperspray hadden moeten gebruiken en dat bij de worsteling de jongen en een agent samen door een raam zijn gevallen. Volgens de moeder van het slachtoffer pakt de politie haar zoon alleen zo hard aan omdat hij 'kamper' is. „Mijn zoon heeft zich niet verzet. Hij heeft de drugs, wat maar zeven gram was, gewoon af gegeven. Er is buitensporig veel ge weld gebruikt." Ze heeft een advo caat in de arm genomen. Politiewoordvoerster Mireille Aal- ders baseert zich op verklaringen van de betrokken agenten en zegt dat de jongen zich wel degelijk ver zette. De hulpofficier van justitie beoordeelt bij klachten of het ge weld 'proportioneel' is geweest. VLISSINGEN - Tussen 3 november 16.00 uur en 4 november 20.00 uur is ingebroken in een woning aan de Koudekerkseweg in Viissin gen. Om de woning binnen te komen is er een raam vernield door de in breker^). De woning werd, aldus de politie, doorzocht en er werden sieraden, een fotocamera en een te levisie weggenomen. Een buurton derzoek door de politie heeft nog niet geleid tot resultaten. De politie rondde het onderzoek in de Vlissingse woning 's middags af. In de af gesloten kamers werden voornamelijk antieke geweren en (nep)handvuurwa- pens, dozen met duizenden stuks munitie en één onklaar gemaakte handgra naat gevonden. In totaal zijn er veertig (nep)vuurwapens in beslag genomen en duizenden stuks munitie van verschillend kaliber. Alles wordt vernietigd. Een EOD'er loopt naar de achterdeur van de Vlissingse woning waar een groot aantal, merendeels antieke, wapens is weggehaald. hoofdfoto Ruben Oreel De gevonden wapens, waarvan een groot deel antieke vuurwapens van vóór 1870 en de talrijke munitiepatronen. ingemonteerde foto's Politie Zeeland ZIERIKZEE - Woningbouwverenigin gen dreigen vanaf 2016 in grote fi nanciële problemen te komen als het regeerakkoord onaangepast wordt uitgevoerd. Directeur Antoine de Ceuster van Zeeuwland hoopt dat 'Den Haag' tijdig tot inkeer komt, anders zijn ingrijpende maatregelen als het uit stellen van nieuwbouwprojecten en bezuinigen op planmatig onder houd onvermijdelijk om het hoofd boven water te houden. Als het aan het gisteren geïnstal leerde kabinet Rutte-II ligt, gaan woningcorporaties fors meer belas ting betalen. „Voor Zeeuwland loopt deze verhuurdersheffing op tot twee miljoen in 2017", zegt De Ceuster. In het regeerakkoord zijn ook maatregelen aangekondigd waardoor verhuurders extra in komsten kunnen generen. Het gro te probleem dient zich aan bij de huurders met een inkomen tot 43.000 euro. Corporaties mogen de huur weliswaar met maximaal 1,5 tot 2,5 procent per jaar boven op de inflatie verhogen, maar de huur mag van het kabinet niet ho ger worden dan 4,5 procent van de WOZ-waarde van een huis. De Ceuster: „In Zeeland zijn de hui zen relatief minder waard. Gemid deld is een woning van Zeeuw land 137.000 waard en bedraagt de huur 473 euro. Dat is 4,05 procent van de WOZ-waarde." Dit zou be tekenen dat Zeeuwland de huren nog met tien procent kan verho gen, ware het niet dat de WOZ-waarde naar verwachting de komende jaren tien procent naar beneden wordt bijgesteld. „We kunnen de huren dus maar heel beperkt verhogen. Als we niks doen, komen we vanaf 2016 se rieus in de problemen." door Nadia Berkelder KAPELLE - Inwoners van Kapelle merken vanaf volgend jaar dat het economisch minder gaat: de ge meente snijdt in voorzieningen en dat moet over vier jaar bijna acht ton opleveren. De biblioservicebus in Schore rijdt nog drie jaar door, daarna is het klaar. Het contract is opgezegd. Dat betekent niet alleen dat men sen geen boeken meer kunnen le nen, ook de mogelijkheid om te pinnen of postzegels te kopen in de bus verdwijnt Welzijnssubsidies gaan met twee procent naar beneden, op de regio taxi wordt beknibbeld, de subsidie op de speel-o-theek in Wemeldin- ge wordt met 7500 euro verlaagd, de regelingen om minima finan cieel tegemoet te komen worden een stuk kariger. Deze zomer nog besloot de ge meenteraad om mee te doen aan het programma 'Hartveilig wo nen', waarbij op een groot aantal plaatsen in Kapelle hartdefibrillato- ren (of AED's) zouden komen te hangen. Daarmee kunnen mensen die een hartstilstand krijgen een voudig en snel worden geholpen. Die AED's komen er niet, als het aan het college ligt: het is te duur. De aanschaf van vijftien apparaten kost 25.000 euro, en daar komen jaarlijks nog extra kosten bij: 3700 euro voor het onderhoud en 4160 euro voor de vrijwilligers. De gemeente snijdt ook in de ei gen uitgaven. De berichtgeving vanuit de gemeente wordt terugge schroefd, de opening van het ar chief gaat van vijf naar vier dagde len, de publieksbalie van de ge meente gaat dicht op maandagmid dag. Dat levert een bezuiniging van 7500 euro op. Het stoppen met cameratoezicht in Kapelle en Wemeldinge levert tweeduizend euro op per jaar, ver der gaan de bouwleges omhoog, winnen ambtenaren minder ad vies in over ruimtelijke plannen, wordt het onderhoud van straten en riolering wat minder, wordt er bezuinigd op het onderhoud van sportcomplexen, op onderwijsbe geleiding en op het schoolvervoer: Kapelle is het niet eens met de be rekening van de kosten voor het schoolvervoer die zijn afgesproken met andere gemeenten. De gemeenteraad praat op 13 no vember over de bezuinigingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50