Magnum uit Tholen zit er warmpjes bij Borsele snijdt in speeltuinen van dorpen i8l Vorstvrijlint Fietsen cadeau Ondernemersplein Inspraak op nieuwe visie Noord-Beveland dinsdag 6 november 2012 STEENDIJK makelaar taxateur o.g. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl De showroom van Magnum in Tholen. nieuwe deel van de A4 is die nood zaak er ook niet meer." Waar vroeger bijna alles in Duits land werden gemaakt, laat Mag num zijn producten nu vervaardi gen in fabrieken over heel de we reld. „We bekijken per product waar ze dat het best kunnen ma ken", legt Utermark uit „Daarbij staat kwaliteit overigens altijd voor op. We besparen niet op de grond stoffen." De Thoolse onderneming heeft de crisis tot nu toe zonder veel moei- Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Met het vorstvrijlint van Magnum kun nen leidingen worden beschermd tot een temperatuur van 25 graden onder nul. De linten kunnen ook worden ge bruikt voor bijvoorbeeld bomen. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele telt momenteel 72 speelplaat sen waarin 630 toestellen staan. De gemeente vindt dat te veel. Het advies aan de speeltuinverenigin gen is daarom het 'overschot' op termijn weg te halen, blijkt uit de nota 'Spelenderwijs'. Er is volgens het college een objec tieve inventarisatie gemaakt van de aanwezige speelruimte in de ge meente Borsele. Per dorp is bere kend hoeveel toestellen minimaal nodig zijn. Deze basistoestellen zijn toestellen die op basis van het aantal kinderen in een dorp nood zakelijk zijn. Op basis van deze be rekening blijkt dat er 114 toestellen te veel zijn. Alleen Heinkenszand, Ellewoutsdijk en Borssele hebben een tekort. Uitgangspunt is dat ieder dorp mi nimaal één speeltuin heeft en mi nimaal tien basistoestellen, onge acht het aantal kinderen dat in het dorp woont. Samen met de speeltuinverenigin gen wordt bepaald welke van de huidige toestellen als basistoestel len worden aangemerkt en welke niet. De gemeente adviseert de ver enigingen de toestellen die daar buiten vallen, op termijn te verwij deren. Als een speeltuinvereniging toch meer toestellen wil, dan moet de vereniging deze toestellen zelf beta len. De gemeente stelt geen geld beschikbaar. De huidige gemeentelijke bijdra gen blijken voor de speeltuinver enigingen niet voldoende te zijn. Met name de kosten voor aanschaf en onderhoud, mede door de strengere wet- en regelgeving, zijn enorm gestegen. Ondanks de saneringsoperatie stelt het college daarom voor een extra investering te doen van 180.000 euro voor de komende vier jaar (45.000 euro per jaar). De nota komt donderdag aan bod tijdens een informatieve bijeen komst van de gemeenteraad. Als u thuis elektrische vloerverwaming heeft, is de kans groot dat de ze afkomstig is van Mag num. Het Thoolse bedrijf, dat dit jaar 20 jaar bestaat, is met 70 pro cent ruimschoots marktleider in Nederland. Hoewel vloerverwarming de core business is van de Thoolse onder neming produceert ze nog tal van andere verwarmingssystemen als wand-, spiegel- en plafondverwar ming en tracing (kabels voor het vorstvrij- of op temperatuur hou den van leidingen). Het bedrijf heeft in zijn assortiment ook syste men die hellingbanen in bijvoor beeld parkeergarages sneeuw- en ijsvrij kunnen houden. De komende tijd, als het een stren ge winter wordt tenminste, zullen ook de vorstvrijlinten weer gretig aftrek vinden. Daarmee kan wor den voorkomen dat waterleidin gen springen vanwege bevriezing. Het vorstvrijlint kan aan de lei ding worden bevestigd (zie foto hierboven) en zal zichzelf verwar men op het moment dat de lei- dingtemperatuur onder de 5 gra den komt. Dit wordt gemeten door een sensor aan het eind van het verwarmingslint. Als de tempe ratuur weer boven de 13 graden komt, schakelt het systeem zich zelf automatisch uit Al met al kun nen waterleidingen op deze ma nier worden beschermd tot een temperatuur van 25 graden onder nul. „Na een paar relatief zachte win ter, was er vorig jaar ineens weer een enorme vraag naar de vorst vrijlinten", vertelt commercieel di- mmÊmmmmmmmmmummmmmmmmmmm GOES - De Rotaryclub Goes voor ziet het Cornel Ngaleku Children Centre in Tanzania van 25 fietsen. Het kindertehuis, waar oud-kin- derartsen Piet de Haas en Henk Verwey aan meewerken, kreeg 2350 euro, de opbrengst van statie- geld- en brandhoutacties. Hotel-Restaurant - 't Streefkerkse Huis Duinweg 48 Zoutelande Tel. 0118-561521 recteur Michael Utermark. „Ze wa ren in drie dagen uitverkocht Voor de komende winter hebben we meer dan genoeg linten op voorraad." Overigens heeft het vorstvrijlint meerdere toepassingen. Wie bang is dat zijn dure olijfboom de kou de winter niet overleeft, kan deze er ook mee 'behangen'. Magnum, dat onderdeel is van moederbedrijf C8cF Technics, werd 20 jaar ge leden opgericht door Gio Cleo- phas. Hij stuitte tijdens een winter sportvakantie in Oostenrijk op een marmeren verwarmingspa neel, iets wat toen heel bijzonder was. Met zo'n ding in de kofferbak ging hij vervolgens bedrijven in Nederland langs om te peilen of er ook hier interesse voor bestond. Dat bleek zo te zijn. Magnum was geboren. Al die tijd is het bedrijf al gevestigd aan de Slabbecoornweg in Tholen, waar het beetje bij beet je is gegroeid. „We zitten hier nog altijd prima", stelt Utermark. „In het verleden hebben we wel eens overwogen om naar Etten-Leur te verhuizen vanwege de bereikbaar heid, maar met de komst van het WISSENKERKE - Het vernieuwde be stemmingsplan Landelijk Gebied 2012 van de gemeente Noord-Beve land wordt maandagavond 12 no vember toegelicht voor publiek in de raadzaal van het gemeentehuis in Wissenkerke. Het voorontwerp-bestemingsplan ligt ter inzage tot en met 21 decem ber. Het plan bundelt een aantal kleinere bestemmingsplannen en is naar het beleid van de afgelopen jaren aangepast. De ingrijpendste verandering is bestemming van de akkers achter de Oosterscheldedijk tussen Colijnsplaat en de haven van Kats voor aquacultuur. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. De Zeeuw achter de suikerbiet Woensdag en donderdag in oktober en november tuur,genieten op een 3-gangenkeuzemenu unieke Cocatie met een 27,50 ademkenemenduitziektwww.streefkerksehuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48