Bestuurlijke fusie scholen van de baan CONTACTA.NL BEVELANDEN/THOLEN Levensgrote duif geeft leegstaande woning kleur Antihagelkanon almanak Verlies DINSDAG 6 november 2012 17 Borsele snijdt in speeltuinen 20 Onderzoek wijst uit: toch te veel verschillen van inzicht tussen christelijke en katholieke door Luc Oggel GOES - Een (bestuurlijke) fusie van de christelijke en katholieke basis scholen in Zeeland is van de baan. Er blijken toch te veel verschillen van inzicht. Vier schoolbesturen Alpha Scho- lengroep (zestien scholen op Zuid-Beveland), Radar (zeven scholen op Schouwen-Duiveland), Prisma (acht scholen op Zuid-Be veland, Walcheren en Schouwen) en VPCO Tholen (vier scholen op Tholen en Sint Philipsland) beke ken sinds maart dit jaar de moge lijkheden van verdere samenwer king in de vorm van een holding of bestuurlijke fusie. Het was niet de bedoeling om scholen samen te voegen en een fusie was ook niet noodzakelijk, maar binnen een gro ter samenwerkingsverband zou den de scholen bijvoorbeeld beter in staat zijn om schommelingen in het personeelsbestand op te van gen en zou interne begeleiding van leerkrachten beter kunnen worden georganiseerd. Toch bleek er een aantal onover brugbare verschillen van inzicht te zijn, zegt extern projectleider Henk Hendriks. „Op papier waren de besturen het eens qua gezamen lijke levenbeschouwelijke indenti- teit, maar in de praktijk is er toch een wereld van verschil tussen pro testants-christelijk en katholiek. Breekpunt was wat dat betreft aan namebeleid van nieuw personeel en het schuiven met personeel." Een tweede punt is volgens Hen driks het verschil van inzicht in de visie op de kleine school. „Ik ben op zich blij dat de breekpunten nu aan het licht zijn gekomen en niet verderop in het proces. Het was dus een goed onderzoek", zegt de projectleider. Wel vindt hij het jammer dat de bestuurlijke samen werking van de baan is. „Gelet op de krimp zou er bovenschoools ef ficiënt kunnen worden samenge werkt en daar valt letterlijk en fi guurlijk winst te boeken. Dus dat is een gemiste kans." De vier betrokken schoolbesturen gaan nu gewoon zelfstandig ver der. GOES - Wie de schildering heeft gemaakt en met welk doel is onduidelijk, maar een blik vanger is het wel, de gigantische duif die zo'n beetje de hele gevel van een leegstaande wo ning aan de Ringbaan-West in Goes in beslag neemt. De schildering fleurt het enigszins ver kommerde pand in elk geval wel op. Foto's van de zogeheten graffiti street art duiken ook op op de Facebookpagina 'Goes gaat dol-fijn met Vessie', een community met als motto 'De wereld een klein beetje mooier', dol-fijn en vessie verwijzen naar twee kunst werken van Wilco Traas, die eerder dit jaar op doken op de Grote Markt en later in de Oost- vest. fofo Ronald den Dekker Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen fï;m m 6-7-8 NOVEMBER 2012 300 standhouders 15.000 m2 beursvloe r 21.000 bezoekers Bedrijven urt alle branches Seminars en workshops op 3 pödié Live radio- en televisieuitzendinger René Savelberg Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Tip? redactie@pzc.nl HEINKENSZAND - De CDA-fractie in de gemeente Borsele is verontrust over het voorlopige verbod op het gebruik van antihagelkanonnen. De uitspraak van de rechtbank is zeer nadelig voor de fruittelers in Borsele, vindt raadslid Ton Oost hoek. Hij hoopt dat het college al les zal doen om het gebruik van deze apparaten vanaf januari mo gelijk te maken. Dan zijn ze ver- gunningplichtig. Oosthoek weet dat de klachten minimaal zijn. De kinderen van groep 2 van een Domburgse basisschool staan op de gang om hun jasje aan te trekken. De juffrouw loopt rond om hier en daar een handje te helpen. Lotje heeft geen hulp nodig, zo ziet de juf. Die knoopt vol ijver haar eigen jas dicht. Met een trotse toet, omdat zij het zelf kan. Maar het meisje heeft niet gemerkt dat er iets niet goed is gegaan. Ze heeft namelijk de bovenste knoop niet door het bovenste knoopsgat ge daan. Even later komt ze met tranen in haar ogen naar de juffrouw. Die vraagt aan de leerlinge: „Wat is er, Lotje?" Lotje: „Ik heb m'n jas nog maar net nieuw en nu ben ik al een knoopsgat verloren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47