22 in e Verdachten rijden zich vast in de modder Boeren roepen op om samen te gaan werken Diabetesdag dinsdag 6 november 2012 foto Wies Steenaard VEERE - In Torentijd zitten twee jongemannen (17 en 18) uit Veere die zijn opgepakt omdat ze moge lijk betrokken waren bij een in braak. De politie kon hen oppak ken omdat ze met hun auto vast kwamen te zitten in de modder. Een getuige meldde zondagmid dag dat er een auto vast zat in de modder in de Zwanenlaan in Veere. Volgens deze getuige kon de auto geen kant meer op. Wat hij ook zag, was dat er een bouw keet bij de auto stond. Die keet was open, dus de getuige had het vermoeden dat de twee mannen uit de auto 'iets' op hun kerfstok hadden. Op zijn aanwijzingen zijn agenten een kijkje gaan nemen. Zij troffen inderdaad een auto aan die muur vast in de modder stond. Bij de au to was één man. Aan de bouwkeet waren sporen van braak en in en om de auto werden sporen gevon den die er op wezen dat de man mogelijk meer zou weten van de inbraak, waarna hij werd aange houden. Omdat de getuige steeds sprak over twee mannen, hebben de agenten nog even verder gezocht. Deze bleek zich in de bosjes ver stopt te hebben. Beide verdachten zijn overgebracht na_ar een politie cel in Torentijd. Medewerkers van de technische re cherche) hebben sporen afgeno men van de container en de auto. De auto is in beslag genomen. Technische rechercheurs moeten op de meest vreemde plekken onderzoek doen. 6 maanden Standaard doet 't gewoon HEINKENSZAND - Met het OOg op het nieuwe Gemeenschappelijke Landbouwbeleid doen boeren er goed aan om te gaan samenwer ken. Dat advies geven akkerbou wers Willem Cevaal en Kees de Ko ning op 14 november. Dan wordt in Heinkenszand een informatie bijeenkomst gehouden over het nieuwe Europese landbouwbeleid, dat in 2012 van kracht wordt. Maar hoe dat precies uitpakt voor boe ren, is nog niet duidelijk. De Koning begon in 1974 als akker bouwer op Noord-Beveland en had snel vijf medewerkers. „Dat werden er gaandeweg minder en toen ik er alleen voor stond, kreeg ik er steeds minder aardigheid in. Nu ik met vier collega's een ven nootschap onder firma vorm, is die zin weer helemaal terug. Alle machines die we dubbel hadden, hebben we verkocht en van het BIJ NADER E&Ö2H In het artikel zaterdag over de topsalaris sen bij door de provincie gesubsidieer de instellingen, stond dat de directeur van het COS Zeeland bijna 70.000 euro verdient. In dat overzicht van de provin cie zijn echter ook werkgeverslasten meegeteld. Het werkelijke bruto jaarsala ris in 2011 bedroeg 52.533 euro. geld moderne machines aange schaft." Willem Cevaal uit Ritthem en voorzitter van het Zeeuws Agra risch Jongeren Kontakt (ZAJK) legt het project Nieuw Talent op Ervaren Grond uit. „Daarin heb ben we vijf combinaties van een oudere en een jongere boer van de grond gekregen. In het ene geval blijft de oudere boer nog wel eige naar van zijn grond en bewerkt de jonge als loonwerker het land. In het andere geval gaan ze een maat schap aan." De conferentie is georganiseerd door Boerenkans, een project dat wordt gefinancierd door het minis terie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie. Bijeenkomst nieuw landbouwbeleid: 14 november, 19.30 - 22.00 uur. Loca tie: De Stenge, Stengeplein 1, Heinkens zand. MIDDELBURG - In de Voetbal Expe rience in Middelburg wordt woens dag 14 november van 12.30 tot 17.30 uur het symposium Diabetes in beweging' gehouden. Bijzonde re gast is Bas van der Goor. Infor matie en opgeven: www.adrz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46