'ATB-route is aanwinst voor do regio' Mountainbikers zeeland 121 op een abonnement én een Samsung ACE t.w.v. 299,-(?2ES) V/p Goes viert Sint Maarten met lampionnenoptocht Speciale aanbieding 24 maanden 50% korting jw ia r I 0 ""'dj 'ff' Android j IS 5 Mp IP VGA Q 1 r. 1 Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc dinsdag 6 november 2012 Naar verwachting gaan honderden mensen gebruik maken van het nieuwe atb-parcours. De drie clubs in de regio tellen zo'n 450 leden. Ook toeristen en mountainbikers die geen lid zijn van een club kunnen de baan gebruiken. door Joeri Wisse BROUWERSDAM - Over een halfjaar ligt er op de Kabbelaarsbank aan de Brouwersdam een gloednieuw mountainbikeparcours. Volgens initiatiefnemer Leo Akershoek van Toer Club Ouddorp (TCO) is de zes a zeven kilometer lange baan een grote aanwinst voor de regio. Op Goeree-Overflakkee zijn geen mountainbikeroutes en de atb-rou- te door de Boswachterij Wester- schouwen staat als zwaar te boek, waardoor er nu in de regio weinig mogelijkheden zijn voor begin ners en recreanten. TCO ijvert al enkele jaren voor een atb-route op Goerees grondge bied. Sinds drie jaar wordt de jaar lijkse mountainbikewedstrijd van de club, begin januari, op de Kab belaarsbank gehouden. „Dat moe ten we elk jaar opnieuw maaien", zegt Akershoek. Het wedstrijdpar- cours wordt straks onderdeel van de totale, langere route, zodat ook het organiseren van de wedstrijd eenvoudiger wordt. De baan op de Kabbelaarsbank wordt aangelegd door het Grevelin- genschap, beheerder van het na tuurgebied. Volgens Lodewijk Vor mer van het schap wordt het een uitdagend parcours. De baan loopt Op 12 januari wordt de 4e editie van de ATB-wintercup verreden op de Kabbelaarsbank. Het wedstrijd- parcours wordt onderdeel van de atb-route.archieffoto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG Poppentheater speelt Jan Klaasenspel Poppentheater Parabel in Middel burg speelt morgen (14.30 uur) een ouderwetse Jan Klaassenspel in het eigen theatertje aan de Heren gracht in Middelburg. Op 21 novem ber en 12 december is de voorstel ling te zien. De Oud-Hollands voor stelling is gebaseerd op oude tek sten van het originele spel, zoals dat 200 jaar geleden gespeeld werd. Reserveren kan via 0118-552566 GOES Opfriscursus voor oudere automobilist SMWO heeft voor donderdag 8 no vember een opfriscursus rijvaardig heid voor oudere automobilisten georganiseerd. Die is in Wijkcentrum de West kant aan de Evertsenstraat 15 in Goes vanaf 14.00 uur. Er zijn vier 4 theorielessen en 1 praktijkles in ei gen auto. Aanmelding: 0113-277111 of j.priem@smwo.nl. straks over de duintjes langs de strandjes en slingert ook door de bossen. Daarbij zijn de wat natuur waarden betreft kwetsbare gebie den ontzien. „Voor de aanleg van het pad moeten wat struiken als duindoorn worden gekapt, de bo men moeten zoveel mogelijk ge spaard blijven", zegt Vormer. De route wordt gemarkeerd met paaltjes. Op een informatiebord aan het begin staan de gedragsre gels vermeld. Zo moeten moun tainbikers rekening houden met andere recreanten door bijvoor beeld wandelpaden en strandop gangen behoedzaam te kruisen. Het plan wordt ondersteund door Staatsbosbeheer, de gemeente Goedereede en de (toekomstige) ondernemers in het gebied. Akers hoek, tevens uitbater van twee fïetszaken op Goeree-Overflakkee, wil samen met een andere onder nemer op de Kabbelaarsbank ter plaatse ook mountainbikes gaan verhuren aan toeristen. Als alles volgens plan loopt, wil het Grevelingenschap de baan in januari en februari aanleggen. Voor het zover is, moet nog wel een overeenkomst worden gete kend met TCO over het onder houd van het parcours. Ook moet de gemeente Goedereede nog een omgevingsvergunning verlenen. Het plan kost 35.000 euro, en wordt betaald met subsidie uit het Europese project Natura People. Dit project beoogt natuurgebieden beter beleefbaar te maken. tUBtSSSSSBBSSSSSSISISISSISSSSS^^^SSSSSBSS^SSS^tS VLISSINGEN Nathalie Dijkwel in sessie van café Popeye Nathalie Dijkwel treedt woensdag op tijdens de wekelijkse RE-ses- sion in Café Popeye aan de Nieuw- endijk in Vlissingen. Nathalie brengt soul, funk en rauwe rock. Zij wordt begeleid door Brian Bou- wens op drums, Leroy Carli op gi taar, George van Bork, keyboard en basgitariste Tessa Hendrikx. De we kelijkse sessies beginnen om 22.30uur. AXEL 'Akketuut' Bijland is beste Zeeuwse buur Akke Bijland, beter bekend als 'Ak ketuut', is gekozen tot 'beste buur van Zeeland'. Ze kreeg 179 stemmen van het Zeeuwse publiek. Bijland strijdt nu de komende we ken met de elf andere provincie winnaars om de landelijke titel. Stemmen kan tot en met 25 novem ber via www.bestebuur2012.nl. GOES - Zaterdagavond wordt in de binnenstad van Goes de traditione le lampionnenoptocht voor Sint Maarten gehouden. De viering be ging met een dienst in de H. Maria Magdalena kerk met medewerking van het jongerenkoor L'Esprit. Daarna gaat de optocht richting het St. Maartenbruggetje. Onder weg wordt het verhaal verteld van Sint Maarten. Na afloop is er war me chocomelk en speculaas. ^^•msssssm SAMSUNG S.illtS 07:21 vodafone j MDShoo Muse SAS wrte: Vodafone Voordeel Web Min 60 120 180 SMS Internet Normaal 40 200 Mb €30,- 80 120 200 Mb €35.- 300 Mb €.40.- Actieprijs €15,- €17,50 €20,- Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! SAMSUNG Hupupmpp 1 MBB GAIAXY Tab 2 (10.1) levert opümale Samjunjfs Android 4.0 Tablet li Nu de eerste 9 maanden van€ 30,-voor 10,-/mnd bij een 2-jarig KPN Mobiel Internet abonnement van 2 GB /mnd* gratis docking station t.w.v. 29,- - L "i kpn winkel kpn.com 0800 0H5 Koning op de tablet en het abonnement geldt alleen bij bovenstaand abonnement van 2 GB/rnnd. Na 9 maandenbetaalje de reguliere abonnementskosten van 30.-/mnd. of je past je abonnement gratis omhoog Of omlaag aan. Kijk voor de voorwaarden op kpn.com Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 Ki|k op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45