Compensatie Unieke vondst van oude wapens bij overleden man 201 mei ii 'Onnodig veel geweld' Belgen laten oog vallen op haven Perkpolder Speeltuinen dinsdag 6 november 2012 SLUISKIL - De politie heeft onnodig veel geweld gebruikt bij de aanhou ding van de zeventienjarige Bryan van Poppel uit Sluiskil, vrijdag avond in Hulst. Dat vindt zijn moeder. Zij dient een klacht in te gen de agenten. Volgens haar is haar zoon door twee politieagenten vrijdagavond door een winkelruit heen geduwd, waardoor hij nu snijwonden en nekklachten heeft. De jongen zou een 'grote hoeveelheid' drugs bij zich hebben gehad en zich hebben verzet bij zijn aanhouding, zo kreeg zij te horen. De politie meld de dat de agenten pepperspray hadden moeten gebruiken en dat bij de worsteling de jongen en een agent samen door een raam zijn gevallen. Volgens de moeder van het slachtoffer pakt de politie haar zoon enkel zo hard aan, omdat hij 'kamper' is. „Mijn zoon heeft zich niet verzet. Hij heeft de drugs, wat maar zeven gram was, gewoon af gegeven. Er is buitensporig veel ge weld gebruikt." Ze heeft een advo caat in de arm genomen. Politiewoordvoerster Mireille Aal- ders baseert zich op verklaringen van de betrokken agenten en zegt dat de jongen zich wel degelijk ver zette. De hulpofficier van justitie beoordeelt bij klachten of het ge weld 'proportioneel' is geweest. HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele telt momenteel 72 speelplaat sen waarin 630 toestellen staan. De gemeente vindt dat te veel. Het advies aan de speeltuinverenigin gen is daarom het 'overschot' op termijn weg te halen. B en W heb ben berekend dat ieder dorp - on geacht het aantal kinderen - ten minste één speeltuintje met ten minste tien toestellen nodig heeft Op basis daarvan blijkt dat er 114 toestellen te veel zijn. Alleen Hein- kenszand, Ellewoutsdijk en Borsse- le hebben een tekort. Ter compensatie van het natuurverlies door de kap van struiken voor de atb-route, worden twee eilandjes aangelegd. Deze komen op de kop van de Kabbelaarsbank en zijn ideaal terrein voor de noordse woelmuis. door Harmen van der Werf PERKPOLDER - De Royal Yacht Club van België, de grootste watersport vereniging van Antwerpen, heeft belangstelling voor een jachthaven in Perkpolder. Algemeen directeur van de jacht club, Patrick Van den Bulck, heeft dit gisteren bevestigd. Of de Royal Yacht Club van België echt toe hapt, zal volgens Van den Bulck vooral afhangen van wie de bagger- kosten voor zijn rekening neemt Hij stelt dat 'de overheid' dit moet doen. „Anders lijkt mij de exploita tie van deze haven onmogelijk." De interesse van de Antwerpse ver eniging komt niet uit de lucht val len. Zij exploiteert naast twee jachthavens in Antwerpen nog een (kleine) jachthaven in Wol- phaartsdijk. Van den Bulck wil voorzichtig met de jachthaven be ginnen, met honderd ligplaatsen. „Zoiets vraagt een enorme investe ring en moet groeien." Het doel is uiteindelijk op 350 a 450 ligplaat sen uit te komen. Belangrijkste discussiepunt is het baggeren. Het is bekend dat de ha ven van Perkpolder snel aanslibt. Directeur Peter Sturmans van Perk polder Beheer BV, de BV die ver antwoordelijk is voor de ontwikke ling van Plan Perkpolder, realiseert zich dat maar goed. Hij vindt het echter te ver gaan dat 'een over heid' de kosten voor haar rekening moet nemen. Onderzocht moet allereerst wor den, stelt hij, hoe het aanslibben kan worden tegengegaan, bijvoor beeld door de havenmonding te versmallen. De baggerkosten zul len onderdeel moeten zijn van de havenexploitatie. door Annemarie Zevenbergen Het is een triest berichtje; „Man dood aangetroffen in Vlissingse woning. De man, die een natuur lijk dood is gestorven, lag vermoe delijk al enige tijd dood in het huis'. Maar de politie trof zaterdag in het huis niet alleen het 58-jarige slachtoffer aan, ook zijn verzame ling, voor het merendeel, antieke geweren. Omdat de man een provi sorisch alarmsysteem had aange bracht aan de deuren van een aan tal afgesloten kamers, besloot de politie maandag de hulp in te roe pen van de Explosieven Oprui- mings Dienst (EOD). Mireille Aal- ders van Politie Zeeland: „Wij zijn altijd beducht op booby traps. Dus als we zoiets aantreffen, schakelen we de EOD in. Onze veiligheid staat voorop." Het alarmsysteem van de man bestond uit glazen jampotjes, bevestigd aan de deur klinken. Aalders: „Wat het nut daarvan was, is ons niet duidelijk. We hebben zaterdag al 22 wapens aangetroffen en maandag de rest. Toen de EOD al vertrokken was, vonden agenten tussen alle spul len nog een handgranaat. De EOD is daar voor teruggeroepen. Bij con trole bleek echter dat er geen kruit in zat. De granaat was onklaar ge maakt, net als veel van de gewe ren." De politie vond uiteindelijk een veertigtal vuurwapens, waar onder ook imitatiewapens en dui zenden munitiepatronen van di vers kaliber. De man beschikte vol gens de politie over de benodigde vergunningen. „Hij was gewoon een verwoed verzamelaar, maar wel goed op de hoogte van de re gels. Hij is in mei nog gecontro leerd op munitie en vorig jaar op zijn wapens. Daarbij is niets aange troffen wat niet mag. Voor een deel van de wapens had hij vrijstel ling, omdat die van vóór 1 januari 1870 zijn. Veel wapens waren on klaar gemaakt." Wapenbezit is in principe verboden. Iemand die een wapen wil bezitten, moet een vergunning aanvragen en zich strikt houden aan de regels van de Wet Wapens en Munitie. De man leidde volgens de buren een teruggetrokken bestaan. Een buurman waarschuwde de politie toen hij de man enige tijd niet had gezien. Hoe lang de Vlissinger dood in huis heeft gelegen is on duidelijk. Na onderzoek worden wapens en munitie vernietigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44