zeeland 19 Nu ook in Terneuzen Piet Vogelaar Surrender in café Bommenede Proef met extra inzet toezichthouders in de kernen Financieel steuntje bij sociaal-maatschappelijke nood Veilige oversteekplaatsen voor fietsers langs rijksweg ....als je 'm nodig Dubbelconcert Nut Uitspanning Donateursconcert van Vrienden van de Nieuwe Kerk Agrimarkt schenkt geld aan ziekenhuis DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 31/10-10/11 2012 SLIK OP DE WEG dinsdag 6 november 2012 ZONNEMAIRE - Vorig jaar was het een daverend succes en dat was voor Tonny van der Hulle van café Bommenede in Zonnemaire vol doende reden om de dialect rockers van Surrender weer uit te nodigen. Zaterdag geeft de Zeeuw se band een concert in het Zonne- mairse café. Surrender heeft zijn sporen in de muziekwereld ruim schoots verdiend. Met het num mer Meriete haalden ze zelfs een tweede plek in de Zeeuwse Top-40. De band werd in 1980 op gericht en begon met Engelstalige nummers. Begin jaren '90 schakel den ze over naar dialect. Rock band WAF verzorgt het voorpro gramma. Aanvang 20.00 uur. Bij beschikking van 21 augustus 2012 nummer 83881 HA RK 12-71 heeft de Rechtbank te Middelburg de heer mr. Jan Cornelis Poppe, geboren te Vlis- singen op 15 november 1974, notaris te Terneuzen, domicilie kiezend ten kantore van notarissen Loof, Segers Poppe, Claushof 2, 4532 BB Terneu zen, telefoon 0115-617977, benoemd tot vereffenaar in de nalatenschap van mevrouw Elza Josepha Moorthamer, geboren te Biervliet op 17 maart 1920, overleden te Hulst op 11 oktober 2010, laatst gewoond hebbende te 4561 NV Hulst, Blaauwe Hofke 38. Bij beschik king van 25 oktober 2012, 244925 12- 1907, heeft de Rechtbank te Middelburg, sector kanton, beslist dat eventuele schuldeisers van de nalatenschap hun vordering tot 3 december 2012 bij voor noemde vereffenaar kunnen indienen. hokfl Criminaliteit en misdaad mo gen dan relatief weinig voor komen op Schouwen-Duiveland, volgens het CDA valt er toch nog wel wat te verbeteren op dit ge bied. De fractie komt in de begro- tingsraad dan ook met een amende ment waarin geld wordt vrijge maakt voor een proef van twee jaar waarbij toezichthouders (BOA's) worden ingezet om de overlast in de kernen en wijken te bestrijden. Ook fractievoorzitter Wim Dorst van de Christenunie geeft aan in diener te zijn van zo'n amende ment „Vergelijkbaar met andere de len van Zeeland doen we het goed, maar daar moeten we ons voor blij ven inzetten. Daarom willen we toezicht in de verschillende kernen blijven houden", aldus de CU. De WD is mede-indiener van het voorstel 'Pilot extra toezicht open bare ruimte'. „Op papier is er veel geregeld over veiligheid, voor de uitvoering zijn er vaak te weinig mensen. Extra toezicht is bijvoor beeld nodig om het verbod op alco hol tot 18 jaar te handhaven", voert de liberale fractie aan. Ook Alert! pleit voor bestrijding van (drugs)overlast en vandalisme en het terugbrengen van zwerfvuil. Toezichthouders worden ingezet om overlast tegen te gaan. Het is een moeilijke tijd om mensen die nu bij reïntegra- tiebedrijf De Zuidhoek werken te laten doorstromen naar het regulie re bedrijfsleven. In het kader van de Wet Werken naar Vermogen (WWnV) zou dat wel moeten. „Die overgang zal veel vergen van personen, bedrijven, instellingen en gemeente", constateert Groen links. Om de vereiste transacties geleidelijk te laten verlopen, komt deze fractie met een motie om 2 miljoen euro uit de algemene reser ve van de gemeente daarvoor vrij te maken. Het bedrag geldt als fi nancieel steuntje bij sociaal-maat schappelijke noden. De CU vindt dat de overheid er is om behoeftigen te dienen en dat geld daarbij een hulpmiddel is. „Als we voor zwakkeren wat die per in de buidel moeten tasten, het zij zo", aldus de CU. De SGP pleit voor flexibele contrac ten om werkgevers over de streep te trekken mensen van de Zuid hoek in te zetten. De PvdA stelt voor in navolging van diverse ande re gemeenten op Schouwen-Duive land een eenmalig Persoonsgebon den Budget Welzijn (PGB) in te voe ren. Het geld moet ervoor zorgen dat mensen met een chronische ziekte of beperking uit een maat schappelijk isolement raken. Pleidooi voor financieel steuntje bij sociaal-maatschappelijke nood. Op het gebied van verkeersvei ligheid vraagt de fractie van WD in haar algemene beschou wingen op de begroting 2013 aan dacht voor veilige fietsoversteek- plaatsen op de N57 ter hoogte van de Schelphoek bij Serooskerke en de N59 bij Bruinisse. Op deze locaties ontstaan vaak ge vaarlijke situaties als fietsers de rijksweg willen oversteken. De WD vindt dat een fietstunnel op beide locaties een oplossing zou kunnen bieden. De fractie schat de kosten daarvan op circa één mil joen euro per stuk. „Wij roepen het college op in overleg met Rijkswa terstaat en Waterschap alles in het werk te stellen om ervoor te zor gen dat er op beide plekken veilige oversteekplaatsen gerealiseerd wor den" aldus de WD. De fractie vindt dat de gemeente een finan ciële bijdrage kan leveren uit de compensatiepot voor de Tweede Maasvlakte. De gemeente geeft in Tij van de Toekomst aan van Schou wen-Duiveland een fietseiland van formaat te willen maken. De WD verzoekt het college ook in overleg met Bureau Zeewerin gen een buitendijks fietspad aan te leggen ter hoogte van Oosterland (nabij Viane). Dit om een fietsrond- je Schouwen-Duiveland te kunnen completeren. Schouwen-Duiveland: een fietsei land van formaat? ZIERIKZEE - Het jaarlijkse dona teursconcert van de Vrienden van de Nieuwe Kerk wordt dit jaar ge houden in de Gasthuiskerk in Zie- rikzee. En wel op zaterdag 10 no vember. In de Nieuwe Kerk is de restauratie nog volop gaande. Hoe het daarmee precies staat, is deze avond te horen en te zien aan de hand van een film gemaakt door Jan Oosterloo. Muziek is er van het strijkkwartet van het Zeeuws Orkest, dat een aantal bekende maar ook minder bekende num mers laten horen. Donateurs en mensen die donateur willen wor den mogen gratis naar binnen. Aanvang 20.00 uur. DE STELLING Gemeente moet extra investeren in veiligheid op straat Reageer op pzc.nl UW MENING 727 reacties Twee zwembaden zijn te duur voor Schouwen-Duiveland eens 62% oneens 38% ZONNEMAIRE - Harmonievereni ging Nut 8c Uitspanning uit Zon nemaire geeft zaterdag 10 novem ber een dubbelconcert met gastver- eniging St. Caecilia uit het Brabant se Hoeven. Deze club staat onder leiding van de in Zonnemaire ge boren Dick Hesselink. Het concert wordt gehouden in het dorpshuis Zonnemaire. Aanvang 19.30 uur. MIDDELHARNIS - De Agrimarkt uit Middelharnis schenkt geld dat de 'retourette' heeft opgeleverd aan het Van Weel-Bethesdaziekenhuis en Stichting Moedige Moeders Goeree-Overflakkee. De retourette is een inzamelpunt voor klein huis houdelijk afval. Met het inzamelen van afval helpen bezoekers van de in de Agrimarkt ondergebrachte re tourette niet alleen mee aan een duurzame omgeving, maar steu nen ze ook nog eens een goed doel. Bezoekers kunnen hun statie geldbonnetje doneren aan drie goede doelen. Supermarktmana ger Richard Ouweneel overhan digt donderdag de cheques. De Zeeuw achter de suikerbiet uit Algemene Beschouwingen van Alert! 'Niemand zit te wachten op de panfluitmuziek die nu door onze straten schalt tijdens toeristendaqen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43