Van openbaar toilet tot fietstunr i8l zeeland 4,2 miljoen Fusie scholen van de baan ra Mantelzorgers worden in de bloemetjes gezet Coach Alberda naar Contacta Cursus Engels :ndijk makelaar taxateur o.g. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/wOTv.goesemeer.nl INVM dinsdag 6 november 2012 D66 is niet bij begrotingsvergadering vanwege vakantie. Daarom heeft de fractie geen algemene beschouwingen ingediend. De gemeente heeft voor het komende jaar ruim vier miljoen euro in de knip en de algemene reserve is 22 miljoen groot door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duive- land wordt de Dag van de Mantel zorg - vrijdag 9 november - door het Welzijnshuis Schouwen-Duive- land aangegrepen om een fors aan tal mantelzorgers op het eiland in de bloemetjes te zetten. „We gaan bijna ten onder aan ons eigen succes", zegt Marianne Ket ting van het Welzijnshuis. „Vorig jaar waren er 355 aanmeldingen, maar dit jaar zijn het 440 bossen bloemen die door vrijwilligers over het eiland rondgebracht gaan worden." Ketting benadrukt het belang van de Dag van de Mantel zorg. „Er wordt vaak gezegd 'Dat doe je toch gewoon'. Maar zo ge woon is mantelzorg niet. En je moet niet alleen voor een ander, maar ook voor jezelf zorgen, aan je zelf toekomen." Ketting voegt daar aan toe dat gezien de bezuinigin gen die op de zorg afkomen het be lang van de mantelzorger in de toe komst alleen maar groter zal wor den. Landelijke mantelzorgkoepel Mezzo stelt dat in het regeerak koord simpelweg geen aandacht is voor erkenning, ondersteuning en grenzen van mantelzorg en zorg- vrijwilligers terwijl door de bezui nigingen de druk op die mantel zorg alleen maar groter wordt. Reden te meer, vindt Ketting, om de mantelzorgers in de schijnwer pers te zetten. Ketting schat dat er op Schouwen-Duiveland zon ze venduizend actief zijn. Vierhon derdveertig van hen worden in het zonnetje gezet. Zo'n zeventig vrij willigers zwermen vrijdag uit over Schouwen-Duiveland om de bloe men te bezorgen. Joop Alberda geeft vanavond een masterclass talentontwikkeling in sport en in bedrijfsleven. Alberda was coach van het volleybalteam dat in 1996 goud won op de Spe len. Vanavond is hij op de Contac ta in de Zeelandhallen, bij de ope ning van het Sport en Business plein. De lezing begint om 19.45 uur. Daarna is een paneldiscussie. De raadsfracties hebben de plannen voor het komende jaar ontvouwd. De een heeft; ambitieuze plannen voor fietstunnels, de ander houdt de hand op de knip. door Ali Pankow en Melita Lanting De behandeling van de begroting is hét moment om als poli tieke partij een stem pel te drukken op het gemeentelijke beleid. In de be groting wordt in grote lijnen aan gegeven waar het geld het komen de jaar naar toe gaat en welke plan nen prioriteit hebben. Traditioneel komen de fracties dan ook in deze vergadering vaak met plannetjes. Dat is dit jaar niet anders, al is er opmerkelijk genoeg één fractie die aangeeft met niets te komen. Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD) schrijft in de algemene beschouwingen dat de toekomst té onzeker is en dat er daarom geen beroep wordt ge daan op de reservepot van de ge meente voor nieuwe initiatieven. De gemeente heeft voor het ko mende jaar ruim vier miljoen in de knip en de algemene reserve,is 22 miljoen groot. De mening van LSD wordt niet door iedere fractie gedeeld, de meeste fracties komen wel met plannen: groot of klein. Zo pleit de Partij van de Arbeid voor de terugkeer van openbare toiletten in de binnenstad van Zie- rikzee. Sinds de openbare toilet ten aan de Hoge Molenstraat geslo ten zijn vanwege vandalisme, wor den mensen met hoge nood door verwezen naar restaurant Concor dia aan het Havenplein. De WD vindt dat het budget voor professionele theatervoorstel lingen gehandhaafd moet blijven. De fractie wil zich hier sterk voor ■■■■■■■■■MMaMR^^SSSSSSSSSSSSS^SSZISiSXi ZIERIKZEE - In het MFC in Zierik- zee start woensdag een cursus En gels van de Zeeuwse Volksuniversi teit voor mensen die hun kennis willen opfrissen. De cursus bestaat uit twintig lessen en begint om 20.30 uur. Meer informatie en op gave via: 0118-634800. &SaS8S&S^V&9S^l&S5&3$iSe&SS!8^<%6SBSS8SB&Sia&XS-XS6SS!iS$(eSS&S2S&GSISgS&SfB&exasSSXSa5ZSX83S Hoiel-Resiaurani j-, .0 >_l_Streefkerkse zoutèSde HüiS Tel. 0118-561521 door Luc Oggel GOES - Een bestuurlijke fusie van de christelijke en katholieke basis scholen in Zeeland is van de baan. Er blijken toch te veel verschillen van inzicht De besturen van de Alpha Scholen- groep (zestien scholen op Zuid-Be veland), Radar (zeven scholen op Schouwen-Duiveland), Prisma (acht RK-scholen op Zuid-Beve land, Walcheren en Schou wen-Duiveland) en VPCO Tholen (vier scholen op Tholen en Sint Philipsland) bekeken sinds maart dit jaar de mogelijkheden van ver dere samenwerking in de vorm van een holding of bestuurlijke fu sie. Het was niet de bedoeling om scholen samen te voegen en een fusie was ook niet noodzakelijk. Maar binnen een groter samenwer kingsverband zouden de scholen bijvoorbeeld beter in staat zijn om schommelingen in het personeels bestand op te vangen. Ook zou de interne begeleiding van leerkrach ten beter kunnen worden georga niseerd. Toch bleek er een aantal onover brugbare verschillen van inzicht te zijn, zegt extern projectleider Henk Hendriks. „Op papier waren de besturen het eens qua gezamen lijke levensbeschouwelijke identi teit, maar in de praktijk is er toch een wereld van verschil tussen pro testants-christelijk en katholiek. Breekpunt was wat dat betreft het aannamebeleid van nieuw perso neel en het schuiven met perso neel." Een tweede punt is volgens Hendriks het verschil van inzicht in de visie op de kleine school. „Ik ben op zich blij dat de breekpun ten nu aan het licht zijn gekomen en niet verderop in het proces. Het was dus een goed onderzoek", zegt de projectleider. Wel vindt hij het jammer dat de bestuurlijke sa menwerking van de baan is. „Ge let op de krimp zou er boven schools efficiënt kunnen worden samengewerkt en daar valt letter lijk en figuurlijk winst te boeken. Dus dat is een gemiste kans." De vier betrokken schoolbesturen gaan nu gewoon zelfstandig ver der. maken omdat met de komst van de Weverij, Schouwen-Duiveland weer een 'prachtige kleinschalige podiumvoorziening heeft'. De tevredenheid bij de verschillen de fracties over de activiteiten in Zierikzee staat in contrast met de zorg over Brouwershaven. Verschil lende partijen constateren dat het na het afblazen van Innovation Is land stil is geworden rond de Smal- stad. Dat is in tegenspraak met eer dere beloftes en daarom moet Brouwershaven volgens CDA, PvdA en WD alsnog op de agen da komen voor het komend jaar. Het (ontbreken van) gemeentelijk milieubeleid is GroenLinks nog steeds een doom in het oog. De fractie pleit voor meer aandacht voor dit beleidsterrein. Het CDA maakt het allemaal con creter. Deze fractie pleit voor elek trische dienstauto's en zonnepane len op het dak van het nieuwe sportcentrum. Beide partijen vinden elkaar in een pleidooi om wat te doen met de braakliggende bouwterreinen in Noorderpolder en Waterwijk. GroenLinks heeft het over moes tuinen of bloementuinen voor be woners. Het CDA vraagt wanneer de wethouder met een invulling komt, zoals eerder is toegezegd. Deze partij kaart ook de automati sche verhoging van de OZB aan. Daar is het CDA niet gelukkig mee. Het college wil een gelijkblij vende opbrengst hebben van deze belasting en daarom stijgen de prij zen als de huizenprijzen dalen. Het CDA wil hier vanaf En dan de fractie van Alert! Deze partij wil de regie van particuliere initiatieven zoals Jachthaven van de Toekomst en het Zorghotel overnemen. Daarnaast moet de panfluit uit het straatbeeld verdwij nen ten gunste van 'livecooking' of promotie van streekproducten. En de begroting? Daar stemt Alert! niet mee in, geeft de fraaie aan. Het beleid zoals is neergelegd door het college staat haaks op de uit gangspunten van de partij. Fracties zijn blij met de ontwikkelingen in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema Woensdag en donderdag in oktober en november 'Puurgenieten op een 3-gangenkeuzemenu unieke Cocatie met een 27,50 acfemóe nemend uitzichtwww.streefkerksehuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42