Verkoop museum onontkoombaar IMBWlpaWi Provincie heft vier steunpunten op Omroep mogelijk naar ZEP PZC commentaar Binnen bereik dinsdag 6 november 2012 ZEEUWSE BOEKENPRIJS Wat is volgens u het beste Zeeuwse boek dat is verschenen tussen juli 2011 en juli 2012? BRENG UW STEM UIT www.pzc.nl/boekenprijs Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De provincie Zee land heft vier steunpunten in Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren op. De activiteiten worden gebun deld in het magazijn in Ritthem, waar ook al de reserveonderdelen voor het fiets-voetveer worden op geslagen. De maatregel houdt verband met de bezuinigingsoperatie van de provincie. Het huidige steunpunt in Vlissingen wordt gehuurd van het Rijk. „Dat is echt een enorme hal. Die moet je ook verwarmen. Dus in die zin levert dit ook een besparing op", zegt provincie woordvoerder Ingrid Martens. De loodsen in Kloosterzande, Clinge en IJzendijke zijn eigendom van de provincie en worden verkocht. Voor de laatstgenoemde locatie is inmiddels een nieuwe eigenaar ge vonden. Op de steunpunten ligt onder- houdsmateriaal voor wegen, brug gen en sluizen opgeslagen. Ze wor den beheerd voor een kantonnier. Ook die functies komen voor de vier locaties te vervallen. De mede werkers maken volgens Martens gebruik van de 57-plus vertrekrege- ling van de provincie. Door de reorganisatie komt ook het kantoor van de directie Ruim te, Milieu en Water aan het Groe ne Woud in Middelburg per 1 ja nuari leeg te staan. De provincie wil het gebouw verkopen of verhu ren. Het pand is getaxeerd. De vast gestelde waarde valt tegen, aldus gedeputeerde Kees van Beveren, maar blijft binnen de boekwaarde. MIDDELBURG - Omroep Zeeland verhuist mogelijk van Oost-Sou burg naar Middelburg. De omroep onderhandelt met Frans Lievens over huur van ruimte in het pand van de music hall en het Voetbal museum op ZEP.v Omroep Zeeland is al langer op zoek naar andere huisvesting, om dat het pand aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg niet meer vol doet. Lang was de Timmerfabriek in beeld, en dan zou het huidige pand worden verkocht. Die optie bestaat volgens de omroep nog wel, maar wordt op dit moment niet concreet uitgewerkt Wel concreet is verhuizing naar ZEP. Wat de gevolgen zijn van het vertrek van het Voetbalmuseum en een mogelijk tijdelijk theater in de music hall voor de komst van de omroep, is nog niet te zeggen, aldus Bart van den Heuvel van Omroep Zeeland. „Het moet wel een werkbare combinatie worden met andere functies in het com plex." Omroep Zeeland zoekt een ruimte van 2400 vierkante meter, voor kantoren, redactielokalen en technische ruimtes en studios. Er moet een kleine studio zijn voor de reguliere uitzendingen op radio en tv, maar de omroep wil ook graag een grote studio waarin op names met publiek kunnen plaats vinden. Volgens Van den Heuvel zijn nog enkele locaties in onder zoek, allemaal op Walcheren. Voor het einde van het jaar wordt een keuze gemaakt. Het doek valt voor het voetbalmuseum in Middelburg. „Het waren drie fantas tische jaren", meldt mede-eige naar Sven van Rijswijk, Dat mag zo zijn, het vertrek is slecht nieuws voor Zeeland. De provincie leunt zwaar op toeris me, maar heeft weinig in de aanbieding als het geen strand weer is. Na het vertrek van het museum nog minder. Waar ging het mis? Betrokke nen noemen uiteenlopende re denen. Van economische crisis tot stagnerende ontwikkeling van het Zeeuws Entertainment Park. Een paar redenen worden niet genoemd. Zo rept niemand over de te geringe inzet van de Stichting Voetbal Totaal en de KNVB. De stichting toont zich nota bene zelfs verheugd dat hun 'cultureel erfgoed' nu bin nen het bereik van meer Neder landers komt. Hadden ze dat drie jaar geleden niet kunnen bedenken? Verder mag de hand ook in eigen Zeeuwse boezem: het museum was letterlijk on zichtbaar. Welke toevallige pas sant zou immers een Voetbal Experience vermoeden in dat okergele onderkomen? Hannie Kool-Blokland maakte zich als wethou der sterk voor de komst van het voetbalmuseum. Journa list Hugo Borst, met Matty Ver kamman, Jaap de Groot en Johan Derksen, bedenker van het idee voor een nationaal voetbalmu seum, prees bij de opening in de cember 2009 de rol die de toenma lige wethouder van Middelburg speelde. Tegenwoordig is ze direc teur van het Zeeuws Archief. Het vertrek van het voetbalmuseum gaat haar erg aan het hart „Buiten gewoon jammer dat dit initiatief van deze twee goede ondernemers geen kans van slagen heeft gehad." Ze geeft de economische crisis de schuld. De ontwikkeling van het Zeeuws Entertainment Park, waar in het Voetbalmuseum is geves tigd, bleef achter. Iedereen heeft gewoon minder te besteden en dan gaat de afstand meespelen. De Stichting Voetbal Totaal is al lang blij dat hun museumstukken niet in een donker depot belan den. De stichting zegt 'verheugd' te zijn dat hun 'cultureel erfgoed' letterlijk binnen het bereik van meer Nederlanders komt als het museum centraal in het land wordt gevestigd. Volgens Jos Kou- wer van de stichting Voetbal To taal hebben de vier oorspronkelij ke bedenkers geen bemoeienissen meer met het museum. Ze hebben hun 'concept' aan de stichting ver kocht en Matty Verkamman heeft zijn collectie voetbalspullen aan Voetbal Totaal overgedaan. Huur baas TCN vindt het vooral van be lang dat Mini Mundi op het ZEP blijft bestaan. Mini Mundi - met Miniatuur Walcheren - is een an dere onderneming van Zeeland At tracties. Zorg van TCN was dat heel Zeeland Attracties gebukt zou gaan onder de financiële sores van het Voetbalmuseum. Donderdag deed TCN Zeeland Attracties een voorstel om uit de financiële pro blemen te komen. Verkoop van het voetbalmuseum was daar een onderdeel van. Opening door Guus Hiddink Zonen Faas Wilkes Johan Cruijff te gast in 2010. Edwin van der Sar opent expositie. In 2008 maakten Edgar Angelini en Sven van Rijswijk bekend dat zij de Voetbal Experience in Middelburg beginnen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3