Einde van een Pietje Bell-verhaal 200.000 21 zeeland Methadonpoli Emergis niet op orde dinsdag Tips van een vrek De krant 6 weken voor 18 euro! PZC dinsdag 6 november 2012 MMMHIHIgflBBga door Marleen Biommaert De vrek in mij is wakker geworden. Nou sliep-ïe eigenlijk al nooit zo vast. Want ik ben erfe lijk belast door ouders en grootou ders die voldoende zwarte sneeuw in hun leven hebben zien vliegen. Het was geen vetpot voor ze. Zelf heb ik tot nog toe een fijn le ven. Mij en mijn kinderen ont breekt het aan niets. Maar alle plannen horend bekruipt mij een lichtelijk gevoel van ongemak. Als de vrek in u nog niet ont waakt is, zal dat vrij snel gebeu ren. Besparen is het motto. Hele maal fout, hoor ik nu een eco noom gillen. Want als consumen ten gaan besparen, wordt de crisis dieper. Maar om nu vrolijk consu merend koppie onder te gaan, is te veel gevraagd voor een Zeeuw, nietwaar? De tips: Ik ben begonnen met het afscheid nemen van de kans op een miljonairsbestaan, ik ben nu wijs genoeg om te weten dat de kans dat ik morgen doodga groter is dan dat ik iets win in welke lo terij dan ook. Dus hup weg die lo terijen. Valt nog niet mee hoor, moet je flink voor praten met de dames van het callcenter, die jou dan opeens mooie aanbiedingen mogen doen. Waaruit maar weer blijkt dat trouw niet beloond wordt, maar afvalligheid wel. Vervolgens ben ik door alle auto matische incasso's gelopen en kom ik tot de conclusie dat mijn man en ik samen de halve goe- de-doelen-wereld steunen. Watjes zijn we. Maar in deze tijden is er geen plaats voor watjes dus of het nou om Tibet, Greenpeace, gehan dicaptensport, het behoud van een rare houten boot, of zelfs om een koor uit Bergen op Zoom gaat, hup weg automatische af schrijving. We moeten de maat schappelijke werkelijkheid anno nu onder ogen zien. D.e vaste tele foon, die voornamelijk gebruikt wordt door types die van alles willen verkopen, gaat er ook uit. En zo snoei ik rücksichtslos in de uitgaven. Als het uiteindelijk niet nodig blijkt, is er nog geen man overboord. Dan stop ik wat meer in de collectebus, want in de kern blijf ik natuurlijk... een watje. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie 1:0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes 1:0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E; teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal ina28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaal zorgvuldig om mcl persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan. Het voetbalmuseum hoopte op 200.000 bezoekers per jaar. Dat aantal werd bij lange niet gehaald. 'Het zijn drie fantastische jaren geweest.' Sven van Rijswijk, mede-eigenaar Drie jaar na de opening staat het voetbalmuseum in Middelburg te koop. Er ko men te weinig bezoekers. door Theo Giele Regen in juni, regen in juli. Het leek een uitste kende zomer te worden voor de overdekte toeris tische attracties in Zeeland. Ook voor het Nationaal Voetbalmu- seum Voetbal Experience op het ZEP in Middelburg. Maar in augustus brak de zon door en werd het stiller aan de kas sa. Te stil. Sven van Rijswijk en zijn zakenpartner Edgar Angelini keken elkaar in de ogen. De brood nodige 200.000 betalende bezoe kers zouden ook dit jaar bij lange na niet komen. Na de zomer werd de knoop doorgehakt. De attractie zou te koop worden gezet voordat de zaak echt kopje onder zou gaan. Het voetbalmuseum, een BV onder de paraplu van Zeeland At tracties, stond al voor een fors be drag in het krijt bij de huurbaas, projectontwikkelaar TCN. Er ging een telefoontje naar Jos Kouwer van de stichting Voetbal Totaal. Die stichting heeft alle museum stukken in eigendom of in bruik leen en is ook eigenaar het het 'concept'. Van Rijswijk en Angeli ni hebben de attracties er omheen in eigendom. Bovendien moest met TCN gespro ken worden. Van Rijswijk en Ange lini hadden een huurcontract voor tien jaar en daar waren pas drie jaar van verstreken: TCN liet be slag leggen op de bezitting van het voetbalmuseum om zijn belangen veilig te stellen. Na weken van geruchten - waarin alle betrokkenen de kaken stijf op elkaar hielden - traden Van Rijs wijk en Angelini maandag naar buiten. Het hoge woord kwam er uit: „Na intensief overleg met on der meer de Stichting Voetbal To taal, ZEP vof (werkmaatschappij van TCN) en de gemeente Middel burg is besloten dat de Voetbal Ex perience zal worden verkocht en verplaatst naar een, bij voorkeur meer centraal gelegen locatie in Nederland. Inmiddels is begonnen met het zoeken naar geïnteresseer de partijen." Vorige week donderdag werd de zaak met TCN beklonken en kan de beslaglegging worden opgehe ven. Dat was het dan. Het einde, in Zee land althans, van een jongens droom. „Het waren drie fantas tische jaren waarin we onwijs veel hebben meegemaakt. Het is een Piet Bell-verhaal geweest", zei Van Rijswijk. Het waren ook niet de minsten uit de vaderlandse voet balwereld die naar Middelburg af reisden. In augustus opende de vroegere keeper van het Neder lands elftal, Edwin van der Sar, nog een aan hem gewijde exposi tie. Guus Hiddink verrichtte in de cember 2009 de opening in aanwe zigheid van heel wat prominen ten. De zoons van Faas Wilkes kwamen naar de tentoonstelling over een van de grootste voetbal helden uit de beginjaren van het betaalde voetbal kijken. En dan was er de bonte verzameling Cruijff-glazen, Cruijff-sleutelhan- gers, Cruijff-reclameposters, knip sels, schoenen, shirts, wedstrijdaffi ches, foto's, boeken, die Middelbur ger Henk Davidse in het museum liet zien. Johan Cruijff zelf kwam de expositie openen. Davidse was zichtbaar ontroerd en Cruijff vond het prachtig. „Het roept een hele boel herinneringen op. Als je dan een foto ziet, begint er weer een hele film in mijn hoofd te draaien. Ook van dingen waarvan je dacht dat je ze vergeten was." Heel wat Nederlandse oud-voetbal lers gaven hun spullen aan het mu seum. De twee Zeeuwse Pietje Bells hadden gehoopt dat de af stand geen probleem zou zijn. Maar voor de gemiddelde Neder lander was het geen reis naar Mid delburg waard. Anderzijds, zei rasoptimist Van Rijswijk, als hier al 50.000 mensen komen, hoeveel moeten het er dan wel niet zijn als het voetbalmu seum midden in het land staat. An deren kunnen dan gaan oogsten wat in Zeeland gezaaid is. Er is een bedrijf ingehuurd om de verkoop te begeleiden. Dat heeft inmiddels een aantal partijen benaderd. Van Rijswijk en Angelini hebben niet overwogen om zelf het voetbalmu seum in het centrum van het land te exploiteren. Van Rijswijk: „Wij willen alleen in Zeeland werken." De verkoopprijs zal bepalen hoe veel het avontuur gekost heeft. Of oplevert. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De methadonpoli van Emergis in Goes en Middel burg voldoen niet aan de regels voor de verstrekking van metha don. De Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) heeft besloten de Zeeuwse instelling voor geestelijke gezondheidszorg tot 15 januari de tijd te geven om orde op zaken te stellen. Tot die tijd legt ze onaange kondigde inspectiebezoeken af De tekortkomingen zijn al gecon stateerd tijdens inspectiebezoeken in september 2010. Het ging onder meer om medicatieoverzichten en methadonverstrekking. In mei 2012 werd een verbeterplan opge steld, maar op 2 oktober consta teerde de inspectie dat daar nog weinig van terechtgekomen was. Emergis heeft actie ondernomen om de zaken uiterlijk 1 december op orde te hebben. In een brief aan de IGZ bekent Emergis schuld en belooft de instelling voortva rend verbeteringen door te voeren. Wat betreft de medicatieveiligheid zouden er achter de schermen al stappen genomen zijn om die duurzaam te verbeteren. Zowel de invoering van een elektronisch voorschrijfsysteem als de herzie ning van de apotheekvoorziening liepen echter vertraging op. Patiëntenorganisatie Klaverblad Zeeland heeft laten weten ge schokt te zijn dat verscherpt toe zicht nodig was. Klaverblad wil op korte termijn een gesprek met de Raad van Bestuur van Emergis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2