De Boer en Mancini 241 sport 3 UCI start onderzoek naar zege Vinokoerov Club van 48 hoopt dat Terpstra alsnog naar Wielergala komt Jerfy Booy zet reeks voort 13 dinsdag 6 november 2012 MIDDELBURG - Parallel aan zijn club Zeelandia Middelburg zet Jerfy Booy zijn reeks voort. Zijn team is de trotse koploper in de derde klas se A van het zondagvoetbal, ter wijl Booy de trotse koploper in het PZC-topscorersklassement is. De aanvaller bracht zijn totaal met de twee goals tegen SC Gastel op zestien, wat goed is voor 24 pun ten. Hij bouwde zijn voorsprong op zijn eerste concurrent daarmee uit tot drie punten. Die eerste ach tervolger is Arvin de Witte van WHS, die zaterdag de enige en dus winnende goal maakte in de derby tegen Noad'67. Nieuw in de top tien is Niek van Sprundel. De aanvaller van Aar denburg scoorde zondag driemaal in de 4-2-zege bij Boeimeer en deelt de vijfde plaats met Richard Schouten (SSV'65) en Sebastian de Meijer (Corn Boys). Ajax heeft na drie duels in de Cham pions League drie punten. Daarmee L fiT yi'jrfwV ri staat het op plek drie. .2^*J 1 Jerfy Booy 2 Arvin de Witte 3 Niels Mulder 4 Martijn Backx 5 Sebastian de Meijer Richard Schouten Niek van Sprundel 8 Andrew Wesbeek 9 Len Eversdijk Hoessein Bouzambou 11 Mark van der Eijk WHS Nieuwdorp SKNWK Corn Boys SSV'65 Aardenburg Schoondijke R CS Vlissingen Walcheren goals factor Het wisselvallige Ajax staat van zon 16 1,5 avond tijdens het uitduel met zat 14 1,5 21 Manchester City in de Cham zat 11 1,5 16,5 pions League voor de loodzware zat 16 16 opgave om weer eens positief zon 15 15 te verrassen. Optimistisch als hij zat 10 1,5 15 is, ziet trainer Frank de Boer kan zon 10 1,5 15 sen voor zijn ploeg. zon 1 13 zon 8 1,5 12 door Dick Sintenie zon 6 2 12 zat 11 1 J! 11 MANCHESTER - Ze hebben wel eens RIJSWIJK - De internationale wiele- runie UCI gaat onderzoeken of Alexandre Vinokoerov in 2010 de winst van de klassieker Luik-Baste- naken-Luik heeft gekocht. De rege rend olympisch kampioen uit Ka- zachstan heeft volgens een aankla ger van Padua 150.000 euro be taald aan zijn toenmalige Russi sche medevluchter Alexandr Ko- lobnev, die in ruil daarvoor zijn be nen zou hebben stilgehouden. De Italiaanse jurist is zeker van zijn zaak. Hij heeft inmiddels een dos sier overhandigd aan het parket van Luik. Ook Bjarne Riis ligt onder vuur. Hij wist als baas van zijn wieler- team CSC in de jaren 2002 en 2003 alle ins-en-outs van bloeddo- ping onder zijn renners. Die nieu we beschuldiging is afkomstig van de Amerikaanse oud-wielrenner Tyler Hamilton, een van de getui gen in de dopingzaak rond Lance Armstrong. Media in Kopenhagen maakten er maandag melding van. De Deen Riis heeft toegegeven dat hij op doping in 1996 de Ronde van Frankrijk won. Vanaf 2001 is hij ploegleider en hij zou naar ei gen zeggen nooit iets van dopege bruik binnen zijn ploeg hebben ge weten. Riis, tegenwoordig de baas van Saxo Bank-Tinkhoff, wilde niet reageren op de aantijging van Hamilton. De Amerikaan reed voor CSC in 2002 en 2003. De Amerikaan is zelf ook dopingzon- daar. Hij werd positief bevonden na de Olympische Spelen van 2004, waar hij goud won. betere tijden gekend, Frank de Boer en Roberto Mancini. De trai ners van respectievelijk Ajax en Manchester City staan vanavond in Engeland tegenover elkaar in de Champions League. Geen van twee kan zich eigenlijk een neder laag permitteren. De druk op de Italiaanse voorman van de Engelse koopclub, die aan een infuus van Arabische oliedol lars ligt, is overigens vele malen groter dan die op De Boer, de be ginnende trainer die Ajax vanuit het ogenschijnlijke niets al twee maal naar het kampioenschap heeft geleid. De Fries heeft behoor lijk wat krediet opgebouwd, al is die ook in zijn geval niet onbe perkt. Voor Mancini gelden geen excu ses. Hij beschikt over de beste en duurste voetballers ter wereld en hij krijgt een exorbitant salaris om die bonte verzameling vedetten te laten heersen over de Europese vel den. Dat ging vorig seizoen in Engeland redelijk - hoewel de landstitel met horten en stoten en pas in de aller laatste seconde van de allerlaatste wedstrijd werd binnengesleept - maar in de Champions League de monstreerde City een bagger- vorm. En het gaat deze editie ei genlijk geen haar beter. Drie wed strijdjes, één punt. Vooral de 3-1-nederlaag tegen Ajax werd Mancini zwaar aangerekend. Ach ter de schermen zouden de clubei genaren reeds bezig zijn het ont slag van de coach voor te bereiden. Pep Guardiola (ex-Barcelona) moet zijn opvolger worden. Bij Ajax is niemand bezig met de opvolger van De Boer, ook niet na drie opeenvolgende gelijkspelen én een thuisnederlaag tegen Vites se in de eredivisie. Maar er wordt in Amsterdam wel zachtjes ge klaagd over de slechtste competi tiestart sinds 2005, met niet meer dan vier zeges in elf wedstrijden. En waarom kan Ajax wel winnen van Manchester City en niet van Heracles en Feyenoord? Het ge mor steekt langzaam de kop op. Over de geringe toegevoegde waar de van de nieuwkomers Tobias Sa na, Christian Poulsen en Niklas Moisander, over de broze fysieke gesteldheid van sommige spelers, over de krakkemikkige inzet van Miralem Sulejmani, over het ver toonde spel (te afwachtend, te doorzichtig) en over de gebrekkige mentale weerbaarheid. Niet alle kritiek is misschien terecht, maar waar verloren wordt, wordt ge zocht naar oorzaken. Dat doet De Boer zelf ook. Kijk maar eens hoeveel spelers hij dit seizoen al heeft gebruikt (28) en tel het aantal debutanten van de af gelopen maanden maar eens bij el kaar op: negen. Siem de Jong stond een tijdje in de spits, toen Ryan Babel even en nu weer middenvelder Christian Eriksen. „Misschien spelen we iets te veel positiespel", zei De Jong na het verlies tegen Vitesse. De bal gaat-rond, maar slechts zelden in de richting van het vijandelijke doel. Het excuus dat Ajax nog jong is, en dus alleen maar beter kan wor den, gaat niet helemaal op. Voor een opleidingsclub is Ajax name lijk helemaal niet zo jong, althans het basiselftal. Vermeer (26), Moi sander (27), Poulsen (32), Schone (26), Babel (25), Boerrigter (26), Al- derweireld (23) en De Jong (23) krikken de gemiddelde leeftijd aar dig op. Ook in dat licht bezien valt het nogal tegen wat Ajax dit sei zoen presteert. Maar De Boer blijft positief, zei hij gisteravond in het Etihad stadion: „Je moet niet in pa niek raken na je eerste seizoensne derlaag. Wij moeten doorgaan waar we mee bezig zijn en dan pak je vanzelf weer de stijgende lijn." Dat lukte overigens na de ver rassende zege in de thuiswedstrijd tegen City niet. Misschien dat de kampioen van Engeland Ajax van avond opnieuw ter wille wil zijn. Mancini achtte dat maandag uitge sloten. Hij vindt dat zijn spelers hem iets verschuldigd zijn in de Champions League, al is het maar om zijn eigen hachie te redden. „Ik denk zelfs dat ze mij drie enor me prestaties verschuldigd zijn." De slechte uitgangspositie - één punt na drie duels - ten spijt, sluit de Italiaanse coach een 'miraculeu ze' ontsnapping niet uit. „Als we goed zijn, dan zijn we fantastisch. Als we de volgende drie wedstrij den winnen, dan gaan we zeker door." door Chris van Mersbergen DEN BOSCH - De Club van 48 kan weinig met de kritiek van Niki Terpstra op de selectie voor de Ger- rit Schulte Trofee, de verkiezing voor de wielrenner van het jaar. „Ik denk dat Niki een verkeerd beeld heeft van de totstandko ming van de selectie van drie geno mineerden", zegt Theo de Rooij, voorzitter van de Club van 48 en bovendien een van de negen wie- Ierkenners die drie namen voor de verkiezing mochten aandragen- „Ik ga hem snel bellen." Terpstra, een van de genomineerden voor de ereprijs, maakte zondag bekend dat hij op 26 november niet aanwe zig zal zijn bij het Wielergala in Den Bosch. Daar worden de trofeeën voor de beste mannelijke en vrouwelijke renner en voor talent van het jaar uitgereikt. Volgens Terpstra had den niet Robert Gesink en Bauke Mollema maar Lars Boom en Lie- we Westra de strijd met hem aan moeten gaan. De Rooij is bereid om het gesprek met Terpstra aan te gaan. Negen wielerkenners stellen individueel een lijstje van drie samen, op basis daarvan wordt de definitieve selec tie van drie renners gemaakt, stelt de oud-ploegleider en manager van Rabobank. Naast De Rooij gaat het om baanbondscoach Ro bert Slippens, vrouwenbonds- coach Johan Lammerts, Piet Kuijs van de Rabobank-opleidingsploeg, oud-wielrenner Henk Lubberding, meervoudig wereldkampioene Keetie van Oosten-Hage, beloften- en juniorenbondscoach Aart Vier houten en de journalisten Ray mond Kerckhoffs (Telegraaf) en Ti- mo Bruijns (Wielerland). „Het gaat hierbij dus om insiders", meent De Rooij. „Kritiek op de se lectie is dus eigenlijk kritiek op echte wielerkenners. Al besef ik ook dat je hier tot diep in de nacht over kunt doorpraten, maar je er nooit helemaal zult uitkomen." De Rooij hoopt dat Terpstra als nog op het Wielergala verschijnt. „Hij moet zichzelf ook de vraag stellen wat voor indruk hij achter laat door niet te komen." Dat Boom - winnaar Eneco Tour en vijfde op het WK - er niet bij zit kan opvallend genoemd wor den. De Rooij: „Blijkbaar hadden men sen hogere verwachtingen van Lars. En er wordt niet alleen op prestaties beoordeeld. Ook sporti viteit en doorzettingsvermogen spelen een rol. Bijvoorbeeld in het geval van Gesink, die terug is geko men van een beenbreuk." Levon Aronian (links) wordt gefeliciteerd door Magnus Carlsen tijdens het Tata Steel toernooi 2011. Dit jaar komen ze elkaar weer tegen. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24