Toch geen fusie christelijke en katholieke scholen 'Onnodig veel geweld' CDA maakt zich sterk voor behoud van sportgala Terneuzen Surrender Onderzoek dinsdag 6 november 2012 De politie rondde het onderzoek in de Vlissingse woning 's middags af. In de af gesloten kamers werden voornamelijk antieke geweren en (nep)handvuurwa- pens, dozen met duizenden stuks munitie en één onklaar gemaakte handgra naat gevonden. In totaal zijn er veertig (nep)vuurwapens in beslag genomen en duizenden stuks munitie van verschillend kaliber. Alles wordt vernietigd. ZONNEMAIRE - Vorig jaar was het een daverend succes en dat was voor Tonny van der Hulle van café Bommenede in Zonnemaire vol doende reden om de dialect- rockers van Surrender weer uit te nodigen. Zaterdag geeft de Zeeuw se band een concert in het Zonne- mairse café. Surrender heeft zijn sporen in de muziekwereld ruim schoots verdiend. Met het num mer Meriete haalden ze een twee de plek in de Zeeuwse Top-40. Rockband WAF verzorgt het voor programma. Aanvang 20.00 uur. Een EOD'er loopt naar de achterdeur van de Vlissingse woning waar een groot aantal, merendeels antieke, wapens is weggehaald. hoofdfoto Ruben Oreel De gevonden wapens, waarvan een groot deel antieke vuurwapens van vóór 1870 en de talrijke munitiepatronen. ingemonteerde foto's Politie Zeeland SLUISKIL - De politie heeft onnodig veel geweld gebruikt bij de aanhou ding van de zeventienjarige Bryan van Poppel uit Sluiskil, vrijdag avond in Hulst. Dat vindt zijn moeder. Zij dient een klacht in te gen de agenten. Volgens haar is haar zoon door twee politieagenten vrijdagavond door een winkelruit heen geduwd, waardoor hij nu snijwonden en nekklachten heeft. De jongen zou een 'grote hoeveelheid' drugs bij zich hebben gehad en zich hebben verzet bij zijn aanhouding, zo kreeg zij te horen. De politie meld de dat de agenten pepperspray hadden moeten gebruiken en dat bij de worsteling de jongen en een agent samen door een raam zijn gevallen. Volgens de moeder van het slachtoffer pakt de politie haar zoon enkel zo hard aan, omdat hij 'kamper' is. „Mijn zoon heeft zich niet verzet. Hij heeft de drugs, wat maar zeven gram was, gewoon af gegeven. Er is buitensporig veel ge weld gebruikt" Ze heeft een advo caat in de arm genomen. Politiewoordvoerster Mireille Aal- ders baseert zich op verklaringen van de betrokken agenten en zegt dat de jongen zich wel degelijk ver zette. De hulpofficier van justitie beoordeelt bij klachten of het ge weld 'proportioneel' is geweest. TERNEUZEN - Het jaarlijkse Terneu- zense sportgala mag niet worden wegbezuinigd. Het Terneuzense CDA-gemeente- raadslid Jack Begijn probeert het gala donderdagavond, tijdens de begrotingsraad, met een amende ment te redden. Begijn in een toelichting: „Terneu zen wil sinds een aantal jaren sportstad van Zeeland zijn. Om dat waar te maken moet je die ambitie ook uitstralen. Niet al leen door het te roepen, maar vooral door te tonen dat je sport daadwerkelijk een essentieel on derdeel in de samenleving vindt. Een jaarlijks terugkerend gala is daarbij een prima uithangbord en past in een sportvriendelijk ge meentelijk beleid." De laatste ja ren werd al gesneden in het bud get, dat ooit 15.000 euro per gala bedroeg. Nu wil het college van burgemees ter en wethouders de begrotings post helemaal schrappen. Gemeenteraadslid Jack Begijn con stateert dat, ondanks het dalende budget, de belangstelling voor het gala jaarlijks groeide. „Met het schrappen van het gala geef je als gemeente een negatief signaal af naar de sporters en sportclubs. En dat moet toch het laatste zijn wat wij willen? Straks heeft al leen het 'plaatsje' Goes nog een sportgala en hebben wij als groot ste gemeente en sportstad van Zeeland met het schaamrood op de kaken het nakijken", aldus Be gijn door Luc Oggel GOES - Een (bestuurlijke) fusie van de christelijke en katholieke basis scholen in Zeeland is van de baan. Er blijken toch te veel verschillen van inzicht. Vier schoolbesturen Alpha Scho- lengroep (zestien scholen op Zuid-Beveland), Radar (zeven scholen op Schouwen-Duiveland), Prisma (acht scholen op Zuid-Be veland, Walcheren en Schouwen) en VPCO Tholen (vier scholen op Tholen en Sint Philipsland) beke ken sinds maart dit jaar de moge lijkheden van verdere samenwer king in de vorm van een holding of bestuurlijke fusie. Het was niet de bedoeling om scholen samen te voegen en een fusie was ook niet noodzakelijk, maar binnen een groter samenwer kingsverband zouden de scholen bijvoorbeeld wel beter in staat zijn om schommelingen in het perso neelsbestand op te vangen en zou interne begeleiding van leerkrach ten beter kunnen worden georga niseerd. Toch bleek er eén aantal onover brugbare verschillen van inzicht te zijn, zegt extern projectleider Henk Hendriks. „Op papier waren de besturen het eens qua gezamen lijke levenbeschouwelijke indenti- teit, maar in de praktijk is er toch een wereld van verschil tussen pro testants-christelijk en katholiek. Breekpunt was wat dat betreft aan namebeleid van nieuw personeel en het schuiven met personeel", legt hij uit Een tweede punt is volgens Hen driks het verschil van inzicht in de visie op de kleine school. „Ik ben op zich blij dat de breekpunten nu aan het licht zijn gekomen en niet verderop in het proces. Het was dus een goed onderzoek", zegt de projectleider. Wel vindt hij het jammer dat de bestuurlijke samenwerking tussen de christelijke en katholieke basis scholen in Zeeland nu van de baan is. „Gelet op de krimp zou er bovenschoools efficiënt kunnen worden samengewerkt en daar valt letterlijk en figuurlijk winst te boeken. Dus dat is een gemiste kans." Het afketsen van de fusie heeft geen gevolgen voor de vier betrok ken schoolbesturen. Zij gaan nu ge woon zelfstandig verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20