zeeland j 19 Boodschappenplusbus rijdt nu ook in Vlissingen Terneuzen Schavuiten, de Vliegende Hollander is terug op de Dam Shopper Belgen laten oog vallen op Perkpolder Kledingbank houdt eerste beurs Piet Vogelaar DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 31/10 - 10/11 2012 dinsdag 6 november 2012 Nu ook in Livingstoneweg 44 in Goes Haarmanweg 4 in Terneuzen Weststrate firmanten Krijno Davidse (links) en Rob Jeras in hun nieuwe 'belevings'-showroom. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Hij heeft zelf ooit een papegaai gehad, maar dat is dan ook zijn enige overeenkomst met een piraat, grinnikt uitbater Koen Funk van het nieuwe café De Vliegende Hollander. Het eta blissement aan de Middelburgse Dam ademt de sfeer van het be ruchte spookschip dat door de uit spraak 'God of de duivel... de Kaap Bij beschikking van 21 augustus 2012 nummer 83881 HA RK 12-71 heeft de Rechtbank te Middelburg de heer mr. Jan Cornelis Poppe, geboren te Vlis- singen op 15 november 1974. notaris te Terneuzen. domicilie kiezend ten kantore van notarissen Loof, Segers Poppe, Claushof 2, 4532 BB Terneu zen, telefoon 0115-617977, benoemd tot vereffenaar in de nalatenschap van mevrouw Elza Josepha Moorthamer, geboren te Biervliet op 17 maart 1920, overleden te Hulst op 11 oktober 2010, laatst gewoond hebbende te 4561 NV Hulst. Blaauwe Hofke 38. Bij beschik king van 25 oktober 2012, 244925 12- 1907, heeft de Rechtbank te Middelburg, sector kanton, beslist dat eventuele schuldeisers van de nalatenschap hun vordering tot 3 december 2012 bij voor noemde vereffenaar kunnen indienen. vaar ik om, al moet ik varen tot het laatste oordeel' van de kapitein gedoemd was voor eeuwig op zee te blijven spoken. Funk: „Airbrush in de hele zaak geeft het piratenthema weer, met kanonnen, kogels, schepen. Ons motto: „Aan alle schavuiten, de Vliegende Hollander is terug'. Dit is echt een feestcafé, maar niet de de sfeer van après ski zoals Mam- bo's hiernaast. Ik ga natuurlijk niet door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingse ouderen en gehandicapten kunnen voortaan ook gebruik maken van een speciaal busje om boodschap pen te gaan doen. Stichting Werkt voor Ouderen heeft maandag sa men met Stichting Welzijn Middel burg een BoodschappenPlusBus in gebruik genomen. De boodschappenplusbus wordt ook gebruikt voor kleine uitstap jes. Vrijwilligers zullen mensen meenemen naar bijvoorbeeld mu sea, markten en evenementen. In Middelburg rijdt al sinds 2006 een boodschappenplusbus. met mijn andere café concurreren. Wij mikken op publiek vanaf een jaar of twintig. Je hoort hier alle muziek; van top veertig tot gouwe ouwen. We hebben ook een eigen single gemaakt, gebaseerd op 'Dat waren wel die Hollanders' van Alexander Curly'. Ik wil in de toe komst ook iets op (koop) zondagen gaan doen met livemuziek." Openingstijden donderdag tot en met zaterdag 21.00 tot -2.00 uur. De bus is een intiatief van het Na tionaal Ouderen Fonds. Dat zorgt er met zulke bussen voor dat lan delijk vijftienduizend mensen van 55 jaar en ouder beter het huis uit kunnen en anderen kunnen ont moeten. De bus is bedoeld voor mensen die zelfstandig wonen maar wel hulp nodig hebben bij het vervoer om boodschappen te doen. In de bus is ook plaats voor rolstoelen en rollators. Iedere twee maanden verschijnt een programmaboekje met activiti- teiten, prijzen en tijden. Dit boek je is gratis en is op te vragen via 0118-44S448 of boodschappenplus- bus@werktvoorouderen.nl In het klantenbestand van Weststrate bevindt zich een grote diversiteit aan bedrijven: van Zeeuwse multinationals en mossexporteurs tot de winkelier om de hoek. Ook gemeenten, zorginstellingen en scholen kopen er meubilair, kantoorbenodigdheden of verpakkingsmaterialen. Menig shopper stapt met een door Weststrate geleverde tas de winkel uit VLISSINGEN Voorleesochtend in De Combinatie MIDDELBURG Extra avond griezelen in jeugdcentrum De Vlissingse bibliotheek houdt morgen een voorleesochtend voor peuters van twee tot vier jaar en hun ouders in Wijkschool De Com binatie. Dit is iedere eerste woens dag van de maand in de Combina tie terecht tussen 10.15 en 11.15 uur en iedere laatste woensdag van de maand in Brede School Het Kroon juweel in Souburg. Aanmelden: activiteit@spui.nl of 0118 422100. Eén avondje griezelen bleek onvol doende, dus houdt jeugdcentrum De Poort in Middelburg vrijdag 9 november weer een Halloweenpar- ty. Het griezelfeest is voor jongeren van twaalf tot en met achttien jaar en duurt van 19 tot 22 uur. Entree is gratis als je voldoet aan de dressco- de, zo niet twee euro. Jeugdcen trum De Poort is te vinden nabij winkelcentrum De Veersche Poort. MIDDELBURG Parabel speelt Jan Klaassen VLISSINGEN Nathalie Dijkwel in session Popeye Poppentheater Parabel in Middel burg speelt morgen (14.30 uur) een ouderwetse Jan Klaassenspel in het eigen theatertje aan de Heren gracht in Middelburg. Op 21 novem ber en 12 december is de voorstel ling te zien. De Oud-Hollands voor stelling is gebaseerd op oude tek sten van het originele spel, zoals dat 200 jaar geleden gespeeld werd. Reserveren kan via 0118-552566 Nathalie Dijkwel treedt woensdag op tijdens de wekelijkse RE-ses- sion in café Popeye aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Natha lie brengt soul, funk en rauwe rock. Zij wordt begeleid door Brian Bouwens op drums, Leroy Carli op gitaar, George van Bork, keyboard en basgitariste Tessa Hendrikx. De wekelijkse sessies beginnen om 22.30 uur. PERKPOLDER - De Royal Yacht Club van België, de grootste watersport vereniging van Antwerpen, heeft belangstelling voor een jachthaven in Perkpolder. Algemeen directeur van de jachtclub, Patrick Van den Bulck, heeft dit' bevestigd. Of de Royal Yacht Club van België echt toehapt, zal volgens Van den Bulck vooral afhangen van wie de baggerkosten betaalt. Hij stelt dat 'de overheid' dit moet doen. „An ders lijkt mij de exploitatie van de ze haven onmogelijk." De interes se van de Antwerpse vereniging komt niet uit de lucht vallen. Zij exploiteert naast twee jachthavens in Antwerpen nog een (kleine) jachthaven in Wolphaartsdijk. Van den Bulck wil voorzichtig met de jachthaven beginnen, met hon derd ligplaatsen. „Zoiets vraagt een enorme investering en moet groeien." Het doel is uiteindelijk 350 a 450 ligplaatsen te hebben. Het is bekend dat de haven van Perkpolder snel aanslibt. Directeur Peter Sturmans van Perkpolder Be heer BV, verantwoordelijk voor de ontwikkeling van Plan Perkpolder, vindt dat onderzocht moet wor den hoe het aanslibben kan wor den tegengegaan, bijvoorbeeld door een smallere havenmonding. MIDDELBURG - Stichting Kleding bank Zeeland houdt zaterdag 10 november van 10 tot 15 uur haar eerste KledingBankBeurs. In de au la van het ROC-gebouw aan de Ra- vensteijnweg worden tweede hands kleding (kinderen en vol wassenen), schoenen, sieraden en speelgoed verkocht. De prijzen be ginnen bij een haive euro. De Kle dingbank zelf is open ter bezichti ging. Met de opbrengst van de beurs wordt nieuw ondergoed en sokken gekocht voor klanten van de Kledingbank. Die verstrekt gra tis (vrijwel) nieuwe kleding, schoe nen en textiel aan minima. www.ldedingbank-zeeland.nl ....als je 'm nodig hebt! r De Zeeuw achter de suikerbiet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19