Weststrate laat klant nu ook wat beleven iSl zeeland 'Problemen dreigen voor corporaties' Rechtbank: Onrechtmatige daad van Vlissingen tegen inwoners Showroom Ondernemersplein Koffieochtend Ondernemersclub Fitland heropent Walcheren Overdekte boekenmarkt Ter Reede dinsdag 6 november 2012 STEENDIJK makelaar taxateur o.g. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl ZIERIKZEE - Woningbouwverenigin gen dreigen vanaf 2016 in grote fi nanciële problemen te komen als het regeerakkoord onaangepast wordt uitgevoerd. Directeur Antoine de Ceuster van Zeeuwland hoopt dat 'Den Haag' tijdig tot inkeer komt, anders zijn ingrijpende maatregelen als het uit stellen van nieuwbouwprojecten en bezuinigen op planmatig onder houd onvermijdelijk om het hoofd boven water te houden. Als het aan het gisteren geïnstal leerde kabinet Rutte-II ligt, gaan woningcorporaties fors meer belas ting betalen. „Voor Zeeuwland loopt deze verhuurdersheffing op tot twee miljoen in 2017", zegt De Ceuster. In het regeerakkoord zijn ook maatregelen aangekondigd waardoor verhuurders extra in komsten kunnen generen. Het gro te probleem dient zich aan bij de huurders met een inkomen tot 43.000 euro. Corporaties mogen de huur weliswaar met maximaal 1,5 tot 2,5 procent per jaar boven op de inflatie verhogen, maar de huur mag van het kabinet niet ho ger worden dan 4,5 procent van de WOZ-waarde van een huis. De Ceuster: „In Zeeland zijn de hui zen. relatief minder waard. Gemid deld is een woning van Zeeuw land 137.000 waard en bedraagt de huur 473 euro. Dat is 4,05 procent van de WOZ-waarde." Dit zou be tekenen dat Zeeuwland de huren nog met tien procent kan verho gen, ware het niet, dat de WOZ-waarde naar verwachting de komende jaren tien procent naar beneden wordt bijgesteld. „Bij grotere projecten gingen we met de klant naar de fabrikant Nu kan die in onze showroom terecht om ideeën op te doen voor de inrichting van kantoor of werkplek, niet alleen wat betreft meubilair, ook qua sfeer." Rob Jeras, mede-firmant Weststrate. Het Middelburgs bedrijf West strate, leverancier van onder meer kantoormeubels en verpak kingsmateriaal, heeft een specia le showroom in gebruik geno men. Klanten kunnen daar nu ook terecht voor onafhankelijk kleur- en materiaaladvies. door Henk Postma MIDDELBURG - Een Zeeuws moeke in klederdracht heft stoer beide ar men omhoog om met een ondeu gend lachje haar spierballen te la ten rollen. De foto hangt levens groot boven de balie waarlangs je de nieuwe showroom betreedt van de Middelburgse firma West strate, 'veelzijdig specialist' in kan toorbenodigdheden, -meubilair en -machines; en een grote diversiteit aan verpakkingsmaterialen. Dat traditionele beeld van de Zeeuwse vrouw illustreert hoe je ook in tijden van crisis als bedrijf vooruit kan komen: met 'nuchter heid, trots, met beide benen op de grond, en met hard werken natuur lijk", zegt Rob Jeras, één van de twee firmanten. Sinds grondlegger Jan Andries Weststrate in 1934 te Wemeldinge begon met een winkeltje voor kan toorbenodigdheden, papier en stencilwerk, breidde het bedrijf ge staag verder uit. Na de watersnood van 1953 verhuisde hij naar Middel burg om goede zaken te doen met het leveren van zakken en pakpa pier aan de winkeliers. Weststrate betrok er steeds grotere bedrijfsruimten. Acht jaar geleden vestigde de firma zich op bedrij venterrein Arnestein aan de Hercu- lesweg. Daar werken inmiddels dertig mensen. Met de opening van een nieuwe showroom bereikte Weststrate af gelopen week een nieuwe mijl paal. Om te laten zien dat de firma niet alleen de traditie hoog houdt, maar zich vooral ook in de nieuw ste trends specialiseert, huurde het Anne van Weenen, het Nieuw Zeeuws Meisje 2012, als gastvrouw in. Weststrate had al een showroom, waar klanten zonodig meteen een keuze kunnen maken uit alles wat 'Met nuchterheid, trots en hard werken, kan je ook in crisistijd vooruit komen.' in het magazijn, verspreid over 7500 pallets, op voorraad staat. Een stukje van dat enorm maga zijn is nu omgebouwd tot 'bele- vings-showroom'. Bedrijven, over heden, instellingen en scholen krij gen daar een indruk 'van alles wat we voor ze kunnen doen', zegt me defirmant Krijno Davidse. Klanten kunnen er ideeën opdoen voor de complete inrichting van hun kantoor of andere werkruim te, niet alleen wat betreft meubi lair, ook op het gebied van sfeer. „Wat moet er op de vloer, wat aan de wand, en wat met de verlich ting? Ook daarvoor kunnen we materiaal- en kleuradvies geven." „Tot voor kort gingen we bij grote re projecten met de klant naar de fabrikant. Nu doen we het in ei gen huis, met als "bijkomend voor deel dat we dan niet aan één fabri kant zijn gebonden. Want ook wanneer de klant iets wil wat on ze vaste merken niet leveren, dan zetten we alles op alles om het van elders te halen." In veel gevallen is dat niet nodig. De showroom toont veel van de al lernieuwste snufjes: van speciaal meubilair voor flexibele werkplek ken tot duurzame, herbruikbare materialen. Zelfs een complete lijn voor milieuvriendelijke hygiëne. tips: walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Ondernemersclub Zeeland houdt morgen de tweede koffieochtend met werkzoeken den. Thema morgen is 'Personal Branding'. Wanda Catsman geeft een inspiratiesessie, waarna de deelnemers in groepen verder in gesprek gaan over onderwerpen als 'hoe ga ik een gesprek aan op een beurs', of 'wel of geen social media inzetten' en 'hoe zet ik een elevator pitch (korte persoonspre sentatie) neer'. De bijeenkomst be gint om 10.00 uur en duurt tot 12.00 uur. Om werkzoekenden de kans te geven kennis en ervarin gen te brengen en te halen, is de Ondernemersclub Zeeland gestart met een pilot. De eerste koffieoch tend op woensdag 3 oktober was een groot succes. De koffieochtend is in Hotel Van der Valk. Info en aanmelden: www.ondernemers- clubzeeland.nl GOES - Fitland Zeelandhallen hero pent vrijdag gedeeltelijk, na de brand van vorige week. Door de brand is. de benedenverdieping, met uitzondering van de spinning- zaal, verloren gegaan. Aan het Gel- deloozepad wordt er momenteel druk gebouwd aan locatie Fitland XL. De brand heeft geen conse quentie voor de opening 24 no vember van Wellness Goes en 1 de cember van afdeling Fitland Sport. VLISSINGEN - In Ter Reede in Vlis- singen vindt zaterdag 10 november van 10 tot 17 uur een grote indoor boekenmarkt plaats. Op deze markt, die toegankelijk is voor ie dereen, staan boekverkopers van binnen en buiten Zeeland. Vol gens organisator Gert Jan de Rooij is het aanbod gevarieerd en zijn de prijzen redelijk. Het assortiment omvat romans, kinderboeken, kookboeken, poëzie, historische boeken, platenboeken, naslagwer ken, atlassen en boeken over Zee- door Emile Galon land, van een Zeeuwse auteur of over een Zeeuws onderwerp. Holel-Reslminwl Huis Duinweg 48 Zoutelande Tel. 0118-561521 VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen krijgt een flinke tik op de vin gers van de Middelburgse recht bank. De rechtbank oordeelt dat de gemeente een onrechtmatige daad begin door jarenlang nauwe lijks op te treden tegen de overlast die de bezoekers van het HKPD veroorzaakten in de Coosje Bus- kenstraat Het Huiskamerproject voor Drugs gebruikers (HKPD) zit sinds 2008 in een pand aan de Dokter Staver- manstraat. Daarvoor zat het jaren lang in de Coosje Buskenstraat. Il legaal, omdat het bestemmings plan een degelijke vestiging niet toeliet. Desondanks werd het daar jarenlang gedoogd. Een buurman meldde in 2003 dat de bezoekers van het project veel overlast veroorzaakten en vroeg om actie van de gemeente. De ge meente liet weten dat het niet offi cieel vaststond dat het HKPD voor die overlast zorgde. Volgens de rechtbank staat voldoende vast dat er overlast werd veroorzaakt 'in de vorm van verstoring van de open bare orde, af- en aanrijden van dealers, het dealen zelf vechtpartij en, schreeuwen, schelden, openba re dronkenschap, braaksel, ontlas ting, drugsresten enz...' „Deze (toename van) overlast had de gemeente kunnen voorkomen door eerder maatregelen te ne men, zeker na de diverse meldin gen uit de buurt", zo oordeelt de rechtbank. De gemeente verweer de zich door te stellen dat er een buurtpreventieplan was ingevoerd. De rechtbank stelt dat dat plan on voldoende was en zijn uitwerking miste. „Van andere maatregelen is niets gebleken", staat in het vonnis dat dit weekeinde is gepubliceerd. De rechtbank stelt heel duidelijk dat een inwoner er op moet kun nen vertrouwen dat een bestem mingsplan door de overheid nage leefd wordt. Woensdag en donderdag in oktober en november Vuur genieten op een 3-gangenkeuzemenu unieke Cocatie met een 27,50 adem6enemenduitzichtwww.streefkerksehuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18