Grondbezit maakt raad zenuwachtig Chips van Robbie en Kevin CONTACTA.NL WALCHEREN Inbraak woning almanak Verlies 6-7-8 NOVEMBER 20121 MIDDELBURG - Chips van pastinaak vinden Kevin van de Ketterij en Robbie Tabak wel lekker, vertel den ze maandag nadat ze samen met andere vmbo-leerlingen van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren die chips ge maakt en geproefd hadden. Een aantal tweedejaars van de CSW waren gisteren op 't Hof Welgelegen in Middelburg waar ze kennis maakten met vollegronds wintergroenten. Ook Quinten Lou- rens en Sofie Remijn lieten weten dat ze les op locatie erg leuk von den. „Leuker dan school", aldus So fie. En Quinten ontdekte dat 'oude groenten' ook lekker kan zijn. De kook- en proefles op 't Hof Welgelegen maakt onderdeel uit van het lesprogramma 'Weet wat je eet' waarbij CSW samenwerkt met IVN Zeeland. Een aantal leer lingen bezocht gisteren ook een Vlaamse slachterij waar ze met Vlaamse streekproducten een lunch samenstelden. Daarna gin gen ze naar de Universiteit van Gent om alles te leren over cacao. Ze mochten daar ook zelf chocola de maken. Docente Marianne Erkelens vertel de dat de leerlingen dankzij deze praktijklessen meer leren over voedsel en de herkomst ervan. De leerlingen gaan binnenkort ook naar een boerderij waar ze al- les leren over melk en melkproduc- De leerlingen Robbie Tabak, Sofie Remijn, Kevin van de Ketterij en Quinten Lourens (vlnr) bereiden op 't Hof Welgelegen in Middelburg een lunch voor de ten. medeleerlingen van CSW. foto Ruben Oreel DINSDAG 6 november 2012 17 door Theo Giele MIDDELBURG - Binnen de Middel burgse gemeenteraad is een aantal partijen niet gerust op financiële ri sico's die het grondbezit van de ge meente met zich meebrengt. De fracties willen dat de gemeente meer reserves opbouwt om tegen vallers op te vangen en dringen aan op verkoop van grond waarop waarschijnlijk toch niet meer ge bouwd gaat worden. Maandagavond kwam in de com missie ruimte het halfjaarlijks over zicht van de financiële positie van het grondbedrijf aan de orde. Dat grondbedrijf, een afdeling van de gemeente, gaat over de aankoop, beheer en uitgifte van percelen. Middelburg voert actieve grondpo- litiek. Dat wil zeggen dat in de af gelopen jaren heel wat hectares zijn aangekocht op plaatsen waar op de gemeente mogelijk in de toe komst wilde gaan bouwen. Middelburg is daardoor een van de grootste bezitters van landbouw grond in provincie Zeeland gewor den. Zolang er zicht is op het omzetten van die landbouwgrond in bouw- kavels is er boekhoudkundig niets aan de hand. Als dat vooruitzicht er niet is eisen de boekhoudregels dat de gemeente de waarde van de grond afschrijft. Het college van B en W stelt in de grondnota, die gisteravond werd besproken, voor om voor alle gron den vast te stellen dat de gemeen te van plan is er binnen 25 jaar te gaan bouwen. Dat voorkomt dat nu al verlies moet worden geno men. GroenLinks, de Christen- Unie, SGP en D66 zetten hier vraagtekens bij. Ook het CDA vroeg om meer 'beheersmaatrege len'. „Is dit geen truc om de pijn 25 jaar uit te stellen", vroeg CU-raadslid Krijn Hamelink zich af Als voorbeeld werd de Cleene Hooge genoemd. Een gebied naast de Griffioen, dat een paar jaar gele den werd aangekocht voor de uit breiding van die wijk. Inmiddels is de Cleene Hooge nog slechts een reserve-locatie. Wethouder Saskia Szarafmski be nadrukte dat het grondbedrijf ge zond is en dat met de halfjaarlijkse rapportages de vinger aan de pols wordt gehouden. Afschrijven van grond is een keuze die de raad al tijd kan maken, maar dat heeft wel een prijskaartje. Bijvoorbeeld, een besluit om de Cleene Hooge als bouwlocatie definitief te schrap pen kost negen miljoen euro. Aantal Middelburgse partijen dringt aan op verkoop overbodige percelen Unieke vondst oude Werkelijkheid anders wapens 20 en 21 danCSI 22 en 23 Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Tussen 3 november 16.00 uur en 4 november 20.00 uur is ingebroken in een woning aan de Koudekerkseweg in Vlissin- gen. Om de woning binnen te komen is er een raam vernield door de in breker^). De woning werd, aldus de politie, doorzocht en er werden sieraden, een fotocamera en een te levisie weggenomen. Een buurton derzoek door de politie heeft nog niet geleid tot resultaten. De kinderen van groep 2 van een Domburgse basisschool staan op de gang om hun jasje aan te trekken. De juffrouw loopt rond om hier en daar een handje te helpen. Lotje heeft geen hulp nodig, zo ziet de juf. Die knoopt vol ijver haar eigen jas dicht. Met een trotse toet, omdat zij het zelf kan. Maar het meisje heeft niet gemerkt dat er iets niet goed is gegaan. Ze heeft namelijk de bovenste knoop niet door het bovenste knoopsgat ge daan. Even later komt ze met tranen in haar ogen naar de juffrouw. Die vraagt aan de leerlinge: „Wat is er, Lotje?" Lotje: „Ik heb m'n jas nog maar net nieuw en nu ben ik al een knoopsgat verloren." 300 standhouders 15.000 m2 beursvloer 21.000 bezoekers Bedrijven uit alle branches Seminars en workshops op 3 podia Live radio- en televisieuitzendingen m Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17