Betalen zonder een cent op zak Opvallende sessies tijdens Contacta.nl Contacta.nl partner in beeld 3 november 2012 deOndernemer KQ Een bank die zich voorbereidt op betalen zonder cash? Het is even wennen, maar de Rabobank wil koploper zijn als het gaat om de implementatie van het Digitaal Betalen. De chipknip is binnen enkele jaren verleden tijd en nieuwe geavanceerde opvolgers staan klaar om betalen uit een virtuele portemonnee 'normaal' te maken. Het terugdringen van grotere hoeveel heden kasgeld is gestart met de pro motie voor het pinnen van kleine be dragen. Zakken vol kleingeld afstor ten na sluitingstijd of een evenement behoort nu snel tot het verleden. "Veel veiliger voor de ontvanger en erg makkelijk voor de gebruiker," be nadrukt Adri van de Laar, directeur Wholesale. "Maar niet alleen het geld- loos betalen in de-winkel, horeca of kantine is mogelijk. Het gaat veel ver der dan dat; het biedt kansen voor in stellingen, verenigingen, scholen, het geven van donaties, kortom een scala aan mogelijkheden, die wij op Con- tacta.nl graag aan onze relaties en geïn teresseerden presenteren!" aldus Arno Sijnesael, accountmanager Financiële Logistiek. "Ik laat het je even zien," Adri van de Laar haalt zijn Cashless pas langs een scanner en de lunch is betaald. Bin nen de muren van het Rabo Ooster- schelde hoofdkantoor in Goes gaat Cashless het hele 'klassieke' betalings verkeer vervangen. Om Cashless te kunnen betalen moet er wel uitwisse ling kunnen plaatsvinden met een Mi- niTix portemonnee met een saldote goed. Consumenten kunnen dit tot een bepaald maximum bedrag vullen. Betalen gaat met een betaalsleutel in de vorm van een sticker met chip die je op de achterkant van je mobiel kunt plakken, maar ook in de vorm van polsbandje, sleutelhanger of een betaalkaart wordt uitgegeven. "Con- tacta.nl 2012 wordt onze proeftuin voor Cashless betalen, in navolging van een try-out in Holland Heineken Huis in London tijdens de Olympi sche Spelen afgelopen zomer. Daar heb ik kunnen zien welke voordelen deze manier van betalen oplevert. Geen gedoe met wisselgeld, snelle be diening en weinig cash in het pand aan het einde van de avond," vertelt Van de Laar enthousiast. Ook Sijne sael kan niet duidelijker zijn; "Met mijn Cashless sticker op de achterkant beeld door direct online een ontbre kende maat schoenen te bestellen. "Zorg dat alle betaalsystemen in de winkel aanwezig zijn, laat de klant kie zen en betalen in de winkel. De gese lecteerde producten worden een dag later thuisbezorgd," meent Van de Laar. Voorwaarde scheppen om de klant te binden met een aantrekkelij ke beleving in de zaak. Het gemak van digitaal bestellen en direct betalen draagt daaraan bij. My Order Niet alleen betalen zonder contant geld creëert nieuwe kansen, ook het bestellen op afstand wint terrein bij voorbeeld via My Order. Rabobank Nederland is sinds kort eigenaar van deze nieuwe app, die werd geïntrodu ceerd door een horecaondernemer in het Noorden van het Land. In Goes kan er via een vergelijkbare app al be taald worden voor het parkeren. Via My Order kunt u vanuit de auto twee bier en een witte wijn bestellen op dat leuke terras. Of alvast de bio scoopkaartjes reserveren en betalen. Gekoppeld aan Foursquare (Face- book) kan dit dan een leuke aanbie ding opleveren. Via My Order kan op dit moment op beperkte schaal worden gebruikt via een aantal proeflocaties in het land. Naast de try-out van Cashless, zijn er diverse interessante Rabobank presen taties bij te wonen Groeicoach Madeion Dik verzorgt twee presentaties met als thema "Hoe kun je zakelijke groeien? over het creëren van groei met meer voldoe ning én meer omzet. Links Adri van de Laar, rechts Arno Sijsenael van mijn telefoon kan ik bij alle Cas hless locaties in Nederland betalingen doen. Het aantal locaties waar de ac ceptatie van Cashless betalen breidt in hoog tempo uit."Rabo Oosterschelde gaat het nieuwe betalingssysteem bij enkele stands op Contacta.nl presente ren, zodat iedereen zelfkennis kan maken met Cashless." Meedenken in veranderingsprocessen voor ondernemers en consumenten is een uitdaging voor Rabobank, waar intern met veel enthousiasme aan wordt gewerkt. Vooral voor de Zee land met veel toerisme en recreatie, ziet Rabobank volop mogelijkheden. Sijnesael: "Het systeem biedt veel toe passingen zoals een betalingssysteem in combinatie met een toegangscode bijvoorbeeld op scholen of in zorgin stellingen. Ouderen hoeven dan geen contant geld meer in huis te hebben en kunnen eenvoudig betalen met het scannen van hun betaalsleutel. Een kleine donatie doen zonder muntgeld op zak voor een goed doel tijdens een kerkdienst of evenement, geen probleem." Er is veel gaande in de detailhandel en het aankoopgedrag van mensen verandert snel. Ondernemers moeten nu creatief inspelen op deze mogelijk heden. Winkelen is een beleving, een vorm van recreatie. Winkels moeten die beleving waarmaken en daarnaast ook online services bieden, bijvoor Woensdag 7 november 16.30 u. Kennis Podium en 18.30 u. Rabo bank stand IBAN - SEPA codes ko men eraan, de administratieve aanpas singen zijn omvangrijk! door Ron Windhouwer, werkzaam bij Rabobank Nederland als SEPA Migra tie Consultant. Donderdag 8 november 19.30 u. Kennis Podium Sociale media Maak kennis met de kansen en risico's die Sociale Media biedt voor bedrijven met Maria Cappon, spreekster met pas sie voor nieuwe media. Donderdag 8 november 14.30 u. en 18.00 u. Kennis Podium en 20.00 u. Rabobank stand Ook de 2012 uitvoering van Con- tacta.nl kent tal van opvallende, leerzame en belangrijke sessies. Zo spreekt MKB Nederland op woensdag 7 november over het Keurmerk Veilig Ondernemen en op dezelfde dag is er een inno vatie-sessie 'Hoe vertaal ik de Co de in mijn schoonmaakbestek' door Stoffels- Bleijenberg. GOES - Namens de Bevelandse ge meenten zal de burgemeester van Goes, René Verhulst, deze sessie, spe ciaal voor genodigde Bevelandse on dernemersverenigingen openen. Ro bert de Koning van MKB Nederland zal vervolgens een lezing geven over Keurmerk Veilig Ondernemen. Een onveilige omgeving zorgt voor veel schade en overlast en kan 'het onderne men behoorlijk in de weg zitten. Om een veilige bedrijfsomgeving te waarborgen, is MKB-Nederland in sa menwerking met het ministerie van Veiligheid en Justitie in 2005 gestart met een Keurmerk Veilig Onderne men voor Bedrijventerreinen. In het KVO-B maken ondernemers samen met de gemeente, politie en. brand weer en eventuele andere partijen af spraken om overlast, criminaliteit en onderhoud en beheer op het bedrijven terrein aan te pakken. Als voorbeeld kan het gaan om maatregelen als: het plaatsen van camera's met aan sluiting op een regionale toezicht ruimte beter georganiseerd toezicht het beter verlichten van panden en openbare wegen investeringen in de openbare ruimte Woensdag 7 november, 21.00 uur Kennispodium (besloten). .De historische schoonmaakstakingen in het eerste kwartaal van 2010 waren aanleiding voor de opstelling van de Code Verantwoordelijk Marktge drag. De Code een gezamenlijk initia tief van schoonmaakbranche, op drachtgevers en vakbonden, heeft als doel de effecten van marktwerking op de arbeidsomstandigheden in de branche te verbeteren. In de Code is vastgelegd dat betrokken partijen bij aanbestedingen en offertetrajecten niet alleen kijken naar de prijs maar dat ook de kwaliteit van uitvoering en arbeidsomstandigheden moeten worden meegenomen. Om daad werkelijk invulling aan de Code te ge ven zullen enkele opdrachtgevers van Stoffels Bleijenberg de Code onderte kenen en zal de heer Jac. Weijers de Zelfverklaring Code Verantwoorde lijk Marktgedrag namens Stoffels Blei jenberg ondertekenen. Tot slot pre senteert Stoffels Bleijenberg twee ini tiatieven welke concreet invulling ge ven aan de Code. Woensdag 7 november 16.00 Innovatiepodium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99