3 november 2012 deOndernemer p Naam: Peter Bek (55) Functie: Operationeel directeur Bedrijf Paree B.V. Elektro-Telecom ont werpt, installeert en onderhoudt o.a. elektrotechnische-, tele com-, ICT- en beveiligingssyste men. Bijzonderheden Bij het familiebedrijf Paree wer ken 135 mensen vanuit een mo numentale boerderij. Paree is in 2010 verkozen tot het beste leer bedrijfvan Nederland. U bouwt walstroomkasten in opdracht van Zeeland Seaports? In het totaal worden 17 walstroom kasten gerealiseerd. Hiervan ko men er 13 aan de Oostelijke Ka- naalami in Temeuzen te staan en 4 aan de Westkade te Sas van Gent. Door de realisatie van walstroom- voorzieningen voor de binnen vaart gaat onze opdrachtgever Zee land Seaports een bijdrage leveren aan een schoner milieu. Door het gebruik van walstroom vermindert de uitstoot van NOX en fijnstof en wordt geluidsoverlast beperkt. De schippers kunnen met hun mo biele telefoon bepalen op welk aan- sluitpunt ze spanning willen. Heeft varen op stroom toekomst? Zoals er ook een toekomst is voor elektrische auto's, is er voor de kleinere schepen ook een toe komst voor het varen op stroom. Vooral voor rondvaartboten in ste den is het een uitkomst. U bent genomineerd voor de OCG jaarprijs. Trots? Wij zijn erg trots op de nominatie, het is leuk dat we zijn opgevallen bij het bestuur van de OCG en dat ons bedrijf op een positieve ma nier in het daglicht wordt gezet. Ook beide andere kandidaten zijn zeer goede bedrijven. Hoe lang staat uw bedrijf al op de Contacta? Wij staan dit jaar voor de vijftiende keer op de Contacta. trotechnisch installateur. Toen ik fulltime werkte, ben ik me blijven ontwikkelen. Zo heb ik in de loop van de jaren de avondopleidingen algemene handelskennis, bedrijfs voering en management afgerond. Deze opleidingen gaven mij de kans om met het bedrijf mee te groeien en van stoel te wisselen. Zo ben ik van hulpmonteur via de functies monteur, hoofdmonteur, inspecteur, projectleider, kwaliteits manager en adjunct directeur nu operationeel directeur bij Paree. Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? Op de brommer, maar dat zal je wel niet bedoelen. In 1974 ben ik direct na de ambachtsschool bij Pa ree gaan werken, het was toen nog een klein familiebedrijf gerand door drie broers. Ze hadden visie en waren goed voor het personeel, zaken die mij wel aanstonden. Wat betekent het bedrijf voor u? Het bedrijf betekent veel voor mijdat komt doordat ik er mijn hele werkzame leven al werk. Ik heb het bedrijf zien groeien, in het begin was ik een van de weinige werknemers en werd ik aange stuurd door de drie broers Paree. Later kreeg ik de kans om sturing te geven aan de koers van het be drijf. Ik geef direct of indirect lei ding aan de 135 medewerkers die Paree nu heeft. Het verschil lijkt groot toch zijn er overeenkom sten Paree heeft nog steeds visie en we streven er naar goed te zijn voor het personeel. Waarom komt u terug? Wij nemen elk jaar deel aan de Contacta, dit doen we deels om onze bedrijfsactiviteiten te promo ten, maar ook om kennis te maken met nieuwe relaties en de contac ten met onze huidige relaties te on derhouden. Zit er nog groei in uw bedrijf? Ik verwacht niet, dat de groei zoals we die de laatste jaren hebben mee gemaakt, zich zal voortzetten. Wel zal het kennisniveau van onze me dewerkers moeten blijven stijgen, omdat de technologische ontwik kelingen steeds sneller gaan. Kunt u makkelijk aan goed perso neel komen? Het aanbod van goed technisch personeel is klein, dat is een van de redenen dat wij zelf personeel op leiden tot volwaardige vakmensen die voldoen aan de "Paree stan daard", echter je moet er wel in blijven investeren. Wat zijn nu de belangrijkste activiteiten Ik zal greep doen uit belangrijke en vernieuwende activiteiten. In de zorgsector passen we grootscha lig domotica systemen toe, hier door is het mogelijk dat de bewo ners langer in hun vertrouwde om geving kunnen blijven wonen. Voor het waterschap zijn we be gonnen met het renoveren van de elektrische installaties van een 30-tal gemalen in Zeeuws-Vlaan- deren. Wij bieden Hosted IP tele fonie aan, waardoor er geen tele fooncentrale meer nodig is en ver- Wat is er bijzonder aan deze stoel Mijn werk als ope rationeel directeur is erg divers. Eén van mijn taken is om de lange termijn planning in de gaten te houden; er moet een goede balans zijn tussen de hoeveelheid werk die uitgevoerd moet worden en de ca paciteit die we heb ben. Als lid van het ma nagement team, draag ik mijn steentje bij als het gaat om strategische beslissingen zoals de keu ze van de branches waar in we actief zijn en in welke (innovatieve) tech nieken we ons verder gaan verdiepen. Tevens is het mijn taak om ervoor te zorgen dat zowel het personeel als onze klanten tevreden zijn. Naast deze ta ken zorg ik dat onze mede werkers het juiste gereed schap hebben om hun werk goed uit te voeren en dat ons wagenpark van ruim 80 au to's veilig en betrouwbaar de weg op kan. Op welke stoelen heeft u niervoor gezeten? Ik ben begonnen als hulpmon teur; 4 dagen per week werken en 1 dag naar school. Op de schooldag volgde ik de vaktech nische opleidingen tot aan elek- zekerd men van een betrouwbare en flexibele telefo nie oplossing. Voor bedrijven die geen interne computer ser vers willen, bieden wij de mogelijkheid van cloud services aan. /.ij maken dan ge bruik van externe ser vers in ons beveiligde datacentram. Wat is uw ambitie? Om het werken voor onze medewerkers nog interes santer te maken. Ik denk dit te bereiken door o.a. oplei dingen, onze kantoorautoma tisering verder te ontwikke len en te investeren in goed gereedschap en prettige wer komstandigheden. Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Skivakanties met vrouw, kinde ren en vrienden, het maken van stedentrips en andere leukigheid- jes. De laatste jaren heb ik veel tijd gestoken in het ontwikkelen van een bouwplan voor mijn wo ning, hierdoor is er minder tijd voor andere hobby's. Als de sfeer in het bedrijf goed is en er voor alle disciplines voldoende werk is. Wanneer bent u het meest in uw element?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97