Goede doel met steun Contacta.nl Oranje Fonds Contacta.nl goede doel 3 november 2012 deOndernemer leder kind moet kunnen sporten, zwemmen bijvoorbeeld, vindt Stichting Leergeld Oosterschelde. Jaarlijks steunt de organisatie van Contacta.nl een goed doel. In 2012 wordt een deel van de op brengst van Contacta.nl gedo neerd aan het Oranje Fonds. Het fonds 'is in 2002 voortgekomen uit het huwelijkscadeau van de Nederlandse bevolking aan Prins Willem-Alexander en Prinses Maxima. Het Oranje Fonds wil betrokkenheid in de samenleving bevorderen. Door de verschillen de activiteiten die het fonds orga niseert, ontmoeten mensen el kaar of vinden zij een nieuwe plek in de maatschappij. Tekst: Annet van de Ree GOES - Op Contacta.nl zijn vanuit deze ideologie een aantal m2 gereser veerd voor in totaal 11 goede doelen. Vanuit een kleine stand profileren zij j zich drie dagen lang. Een gouden kans om goodwill te kweken voor de ze maatschappelijke initiatieven bij het Zeeuwse bedrijfsleven! 1) De Zeeuwse Uitdaging - De.juiste match www.zeeuwseuitdaging.nl Deze organisatie heeft de 11 andere 'Oranje' organisaties geworven voor Contacta.nl en mag zelf uiteraard niet ontbreken. Zij ontving hiervoor een bijdrage van het Oranjefonds. De Zeeuwse Uitdaging (ZU), voorheen Stichting De Zeeuwse Beursvloer, draagt bij aan de bevordering van het leefklimaat in Zeeland. Als bemidde lingsorganisatie legt het contacten tus sen bedrijven en maatschappelijke or ganisaties en stimuleert maatschappe lijk betrokken ondernemerschap. Op Walcheren (2011) en in de Ooster- schelderegio (2012) zijn matchgroe- pen actief. In 2013 start de ZU in Zeeuws Vlaanderen. 2) Stichting Leergeld Oosterschelderegio, Goes www.leergeld.nl Stichting Leergeld helpt als laatste vangnet kinderen in de leeftijd van 4 - 18 jaar uit gezinnen met een laag in komen om mee te kunnen doen aan activiteiten die in onze samenleving 'normaal' zijn. Leergeld zorgt ervoor dat kinderen kunnen meedoen aan sport, muziek maar ook op school niet achter hoeven te blijven. Leer geld hielp tot nu toe al 500 kinderen op weg naar de toekomst. 3) Stichting Resto VanHarte, Middelburg www.restovanharte.nl Resto VanHarte brengt mensen bij el kaar en vindt dat iedereen erbij hoort in de samenleving. Het biedt een plek in de wijk waar mensen elkaar kun nen ontmoeten. Resto VanHarte doorbreekt eenzaamheid. De vrijwilli gers brengen in Nederland meer dan 100.000 maaltijden op tafel. 4) Stichting Mascura, Terneuzen www.stichtingmascura.nl Stichting Mascura organiseert bijzon dere aandacht voor ernstig en/of lang durig zieken. In samenwerking met het bedrijfsleven en bekende Neder landers steekt Mascura langdurig en ernstig zieke kinderen op een leuke en originele manier een hart onder de riem. 5) Stichting Innovision Solutions, Terneuzen www.innovisionsolutions.nl Stichting Innovision Solutions is een jong leerbedrijf opgericht door leerlin gen van het ICT-Lyceum van Scalda Terneuzen. Met externe projecten uit herbedrijfsleven kan een educatieve leeromgeving gecreëerd worden. De verdiensten uit bovengenoemde pro jecten komen geheel ten goede aan een betere leeromgeving. 6) Stichting Roat, Vlissingen www.stichtingroat.com ROAT is een jonge en dynamische organisatie, die zich richt op het trai nen en begeleiden van jongeren en volwassenen. ROAT is opgericht om een sluitende aanpak te creëren voor het Antilliaanse vraagstuk, omdat ge meenten of andere partners hier geen duurzame oplossing voor konden rea liseren, 7) WeerWerk, Middelburg www.weerwerk-zeeland.nl WeerWerk is een sociale onderne ming met als doel (jong)volwassenen met een psychiatrische beperking en/of een vorm van autisme deel te la ten nemen aan de maatschappij, op het gebied van werken, wonen en vrije tijd. Weerwerk zoekt werk op vele fronten o.a. (de)montagewerk, computerwerk, scanwerk, inpakwerk etc. 8) Stichting Blokje bij blokje, Vlissingen www.blokjebijblokje.nl Blokje bij blokje wil mensen samenbren gen in een educatieve doelstelling: het crea tief bouwen met LE GO blokjes. Gezin nen, families, scholen krijgen de gelegenheid om in een creatieve omgeving bezig te zijn met bij Blokje bij Blokje LEGO om contact en creativiteit te stimuleren. Ook verzorgt Blokje bij blokje technieklessen/ workshops. 9) Juvent, Jeugd Opvoedhulp Zeeland, Middelburg www.juvent.nl Juvent helpt kinderen, jongeren en ouders met opgroeien en opvoeden. Het behandelt com plexe problemen bij kin deren tot 23 jaar in elke fase van hun leven. Ook bij kinderen met een licht verstandelijke be perking. Circa 550 pleegouders zijn partner in zorg voor kinderen die tijdelijk niet thuis kun nen wonen. 10) Stichting Offroad Toegankelijk Zeeland, Domburgw ww.ortzeeland.nl Stichting ORT Zeeland stelt zich tot doel een bijdrage te leveren aan het optimaal toegankelijk maken van stranden, bossen, duinen of natuurge bied binnen Zeeland voor mensen met een functionele beperking. Dit doen ze door de benodigde middelen beschikbaar te stellen. Dit seizoen stonden onze eerste off road rolstoelen op Walcheren. Offroad zou in de toekomst het wagenpark willen uitbreiden om betere service op andere Zeeuwse eilanden mogelijk te maken. 11) Stichting Droom Walcheren, Vlissingen www.stichtingdroom.nl Kosteloze hulpverlening voor mede burgers die tussen wal en schip vallen vanwege (onbedoelde) bureaucratie. Stimuleren van jongeren in het ne men van eigen verantwoordelijkheid en hen ontwikkelen in het zien van kansen. De crisis raakt jongeren en de kansen op een baan nemen af. Stich ting Droom helpt 50 jongeren per jaar aan een startkwalificatie die past bij de behoefte van Zeeuwse bedrij ven en coacht de jongeren een jaar lang zodat zij zelfbewust op de ar beidsmarkt functioneren. 12) Stichting Speelhof Hoogerzael, Middelburg www.speelhofhoogerzael.nl Het Speelhof Hoogerzael is een na tuur- en educatief speelterrein. Ons doel: het realiseren, in stand houden van een goed in de omgeving ingepas te natuurlijke en educatieve tuin, ra vot- en speelbos. Hoogerzael wil in sa menwerking met de gemeente Mid delburg een natuurspeelterrein ont wikkelen met een paviljoen dat dient als ontmoetingsplaats en instructie- en kweekruimte voor kinderen die een schooltuintje mogen inrichten. i Kijk voor standnummers op de plattegrond in deze krant! Educatief bouwen met LEGO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93