Rutte-2 ramp voor sociale woningbouw 4e binnenland 17 Tekorten lopen op bij scoiale werkplaatsen Defensie onderzoekt relatie met motorclubs met ZeelandNet DELTA Tilburgse coffeeshops zijn af van ledenlijst zaterdag 3 november 2012 Extra heffing valt zwaar door Joost Bosman DEN HAAG/DELFT - De perikelen rond de SS Rotterdam (zie inzet) waren voor het nieuwe kabinet een typisch voorbeeld van hoe het bij de verzelfstandiging van wo ningcorporaties kon misgaan. Daar om wil Rutte-2 hen weer vastpin nen op hun kerntaak: betaalbare woningen bieden voor mensen met een smalle beurs. Althans, zo staat het in het regeerakkoord. Wat dat in de praktijk zal opleve ren, is nog niet helder. In de jaren '90 moest het allemaal anders met de (toen nog) woning bouwverenigingen. Ze werden weer op afstand gezet van de over heid, waarvoor ze tot dan toe ei genlijk alleen maar fungeerden als betaalloket voor de huurders. De corporaties ontwikkelden zich (op nieuw) tot private ondernemin gen, zij het zonder winstoogmerk. De subsidiekraan werd dichtge draaid en dus moesten ze hun ei gen broek gaan ophouden. Door commerciële (neven)activiteiten te ontplooien, zouden ze geld ver dienen dat kon worden terugge pompt in de bouw van sociale huurwoningen. Maar de vraag diende zich aan of de corporaties met hun commerciële besognes niet te zeer hun aanvankelijke taak stelling - het bieden van goedkope woningen aan minder vermogen den - uit het oog verloren. Voor de nieuwe regering luidt het antwoord: 'ja'. WD en PvdA no teerden in hun onlangs gesloten akkoord dat woningcorporaties 'weer dienstbaar moeten worden aan het publiek belang'. Ze komen daarbij onder directe aansturing te staan van de gemeenten. Op die manier moeten excessen zoals met de SS Rotterdam in de toekomst worden voorkomën. Peter Boelhouwer, hoogleraar huis vestingssystemen aan de TU Delft, vindt de plannen 'niet verstandig'. Hij stelt dat de corporaties niet on der directe aansturing van de ge meenten moeten komen, zoals het kabinet wil. „Corporaties moeten vrijheid hebben te ondernemen op het sociale vlak, zij het onder strakke regels. Dus niet alleen ste nen stapelen, maar ook maatschap pelijk werkers een wijk insturen." Woordvoerder Pluup Bataille van Aedes, de koepelorganisatie van woningcorporaties, baalt vooral van de extra heffing aan corpora ties die in het regeerakkoord isop- -genomen. Omdat de huren straks extra mogen worden verhoogd, gaat het rijk de inkomsten van de corporaties daarvan afromen. „Driekwart van het geld gaat recht streeks naar de schatkist en wordt dus niet geïnvesteerd in nieuwe 'so ciale woningbouw. Daardoor zul len er minder huizen worden ge bouwd, de wachtlijsten voor huur ders dus langer worden en renova ties worden uitgesteld." SS Rotterdam gaat naar hotelketen De SS Rotterdam blijft in Rotter dam. Woningcorporatie Woonbron heeft het cruiseschip verkocht aan WestCord Hotels voor 29,9 miljoen euro. De hotelketen heeft in Neder land veertien hotels, waaronder het Rotterdamse Hotel New York. Woonbron raakte in problemen door de verbouwing van het schip die 250 miljoen euro kostte. Mede daardoor werd de corporatie onder toezicht van het rijk geplaatst. DEN HAAG - Een groep van twintig elitemilitairen ligt bij Defensie extra onder het vergrootglas, om dat zij lid zijn van de motorclub Demons. Het ministerie brengt in kaart wat hun banden zijn met motorclubs en of daar iets aan ge daan moet worden. Een woord voerder bevestigde vrijdag een be richt uit De Telegraaf hierover. Volgens de woordvoerder wordt onderzoek gedaan naar ambtena ren en hun banden met motor clubs, zoals de Heli's Angels of Sa- tudarah. Militairen zijn ook in dienst van de overheid en vallen dus ook onder het onderzoek. De elitemilitairen werken bij het Korps Commandotroepen, dat ook wordt ingezet voor geheime operaties. Daar is het lidmaatschap van motorclubs 'onderwerp van gesprek', aldus de woordvoerder. TILBURG - De exploitanten van Til burgse coffeeshops hoeven geen le denlijst meer bij te houden. Voor uitlopend op de uitwerking van het regeerakkoord heeft burge meester Peter Noordanus van Til burg dat vrijdag afgesproken met de politie en het Openbaar Minis terie. In het regeerakkoord is afgespro ken dat coffèeshopbezoekers zich in het vervolgt niet meer als lid hoeven te registreren. Klanten moeten met behulp van een identi teitsbewijs en een uittreksel van het bevolkingsregister wel kunnen aantonen dat ze in Nederland wo nen. Burgemeester Noordanus vindt het uittreksel als bewijs overbodig. Hij heeft aangekondigd dat contro le op uittreksel ook geen prioriteit zal krijgen. De gemeente Tilburg verwacht de uitwerking van het regeerakkoord binnen een paar weken. INBRENG VOOR VOLGENDE VEILING GEVRAAGD MIDDELBURGS VEILINGHUIS «ww.middelburgsveilinghuis.nl info@middelburgsveilinghuis.nl +31 (118) 62 76 39 +31 (0)6 - 389 307 33 DEN HAAG - De bezuinigingen bij de sociale werkvoorzieningsbedrij- ven hebben vorig jaar geleid tot een tekort van 135 miljoen euro. In 2010 beliep het tekort nog 33 mil joen. Dat meldde vrijdag branche vereniging Cedris. In 2011 is 120 miljoen euro gekort op de rijkssubsidie. Ook hebben gemeenten minder geld voor re-in tegratie. Het overgrote deel van de kosten bestaat uit lonen. Om tekor ten op te vangen wordt daarom ge sneden in overige kosten en ge poogd de opbrengsten te verho gen. Lukt dat niet, dan moeten er extra gemeentelijke bijdragen ko men. Volgens voorzitter Iris van Bennekom van Cedris zijn de cij fers een signaal aan het nieuwe ka binet dat er voldoende geld moet zijn om mensen aan het werk te houden. Het aantal personen in de sociale werkvoorziening is vo rig jaar voor het eerst sinds lang ge daald. Het kwam uit op 104.200. Dat waren er 600 minder dan in 2010. Ondanks de economische cri sis gaan steeds meer mensen met een arbeidshandicap aan de" slag bij een gewone werkgever. Dit per centage is gestegen tot 32. nVSU&SSBGSXS&SS Commando's hebben net als ande re militairen een zogeheten Verkla ring geen bezwaar nodig om hun werk te kunnen doen. Die kan mo gelijk door activiteiten bij de mo torclubs in gevaar komen. De rechter bepaalde eerder dat mo torclubs geen criminele organisa ties zijn, dus lidmaatschap is op zich geen probleem voor de verkla ring. Mocht een militair zich met criminele activiteiten bezighou den, dan ontstaat wel een pro bleem. Dat er militairen lid zijn van de Demons, steekt de motorclub niet onder stoelen of banken. „Een groot deel van de members van Demons MC bestaat uit onderne mers, hoge militairen, managers, mannen met leidinggevende posi ties in de samenleving", meldt de internetsite. kies je voor heel snel internet tot wel 160 Mbps, nu 2 maanden gratis! Kies nu voor internetten, bellen en televisie kijken met ZeelandNet en DELTA. Betrouwbaar en snel internet, een uitgebreide televisie ervaring en bellen tegen een voordelig tarief. Voor iedereen een abonnement op maat, dus altijd iets dat bij jou past. Nu elk nieuw abonnement de eerste twee maanden gratis. Kijk snel op www.zeelandnet.nl/abonnementen. ^jpeelandNet DELTA till the multi-utility coi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7