JF 7JCm 'Goes-Breda met korting is duur' Hedwige zo snel Tweede verdachte mogelijk onder water moord Axel opgepakt Gewonden bij brand Fitland 12 zaterdag 3 november 2012 Het voordeel van student zijn is dat je altijd en overal in Nederland de tram, trein, bus en metro kan pak ken zonder je af te hoeven vragen hoeveel saldo je op je OV-kaart hebt staan. Met een weekabonnement reist de stu dent gratis van maandag tot en met vrij dag. In het weekeinde reizen ze met 40 procent korting. Vrij reizen met een weekendabonnement gaat in op vrijdag Studenten en de OV-kaart Vanaf 2015 kunnen studenten niet langer gebruikmaken van vrij reizen. Ze krijgen een kortingskaart. Als je klaar bent met je studie kun je een gratis voordeelurenabonnement van een jaar aanvragen. I Het studentenreisproduct is persoonsge bonden. De OV-studentenkaart is in 1991 ingevoerd. door Najoni Kamps vanaf 12.00 uur en loopt tot maandag 04.00 uur. „Ik heb een weekabonnement en maak erg veel gebruik van het open baar vervoer", vertelt Corine Proost (20) uit Goes. Zij studeert International tou rism and travel industry aan de NHTV in Breda. „Af en toe heb ik een dagje vrij, maar over het algemeen reis ik vijf dagen in de week, want ik zit niet op kamers", zegt de derdejaarsstudente. „Ik vind het niet erg om iedere dag te reizen. Van Goes naar Breda met de trein duurt een uurtje en die tijd gebruik ik vaak om te studeren", vertelt ze. „Vooral na school is het fijn, want dan hoefik thuis niet meer zo veel te doen." Veel studenten zijn het niet eens met het kabinetsplan om vrij reizen voor studenten in 2015 af te schaf fen. „Ik ben het er ook absoluut niet mee eens", zegt Proost resoluut. Als alles goed gaat en zij haar studie volgens de plan ning afrondt, in 2014, heeft ze niets met deze maatregel te maken. „Maar mis schien wil ik na deze opleiding nog ver der studeren, en dan moet ik dus gaan be „Ik maak veel gebruik van het OV", vertelt Corine Proost uit Goes. foto Corine Proost talen voor het reizen. Dat beïnvloedt wel heel erg de keus waar ik verder ga stude ren", legt Proost uit. „En dat niet alleen, ik denk dat studenten dan sneller den ken: goh, vandaag heb ik niet hele belang rijke vakken, ik sla een dagje over. Om geld te besparen. Ik zou dat ook doen als de maatregel nu ingevoerd zou worden." Want ook al wordt de OV-jaarkaart om gezet in een kortingskaart, 'als je het tra ject Goes-Breda met korting reist ben je gauw veertien euro kwijt', vertelt de stu dente. En dat maal vijf, dan moet je toch aardig in de buidel tasten. Hoe het nu geregeld is voor de studen ten, vindt Proost prima. „Nu heeft ieder een de mogelijkheid om te gaan stude ren. Met de studiefinanciering is het goed geregeld en ook met het studentenreis product, maar als dat straks allemaal gaat veranderen zullen veel studenten mis schien afzien van een studie." VIDEO VAN DE WEEK Boor zoekt vrouw: aflevering 1 www.pzc.nl/video UW MENING 539 reacties Er is geen ontkomen meer aan; de Hedwige gaat onderwater eens oneens i 43% I 57% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 'Iedereen voelde: er moet iets gebeuren. De crisis die om ons heen raast is nog niet over' PvdA-leider Diederik Samsom over het regeerakkoord tussen PvdA en VVD Het nieuwe kabinet wil dat de Hedwh gepolder zo snel mogelijk onder wa ter gaat. Dat staat in het regeerak koord van WD en PvdA. Volgens beide partijen zijn 'alle alter natieven zorgvuldig gewogen op kos ten en effecten'. Daarom is besloten om de Hedwige 'volledig te ontpolde- De politie heeft zaterdagavond een tweede verdachte opgepakt in de zaak van de moord op de 86-jarige Axelaar John Smidt. Het gaat om een 35-jarige man uit de gemeente Terneuzen, maar zonder vaste woon- of verblijf plaats. Eerder was al een 32-jarige ver dachte uit de gemeente Terneuzen aangehouden. 1Twee mensen gewond door brand Fitnesscentrum Goes 2. Dwangsom voor Prins Din- gemanse ingetrokken 3. Youp van 't Hek neemt tech niek Ledeltheater op de hak IN BINNEN- EN BUITENLAND Regeerakkoord is rond De bezuinigingsmaatregelen die de nieuwe coalitie van WD en PvdA gaat nemen om uit de crisis te komen laten niemand onge moeid. „Iedereen zal het voelen", waar schuwde premier Rutte bij de presentatie van het regeerakkoord 'Bruggen slaan'. Het kabinet gaat voor 16 miljard bezuinigen. Bij een brand in het pand van fitnesscentrum Fit land bij de Zeelandhallen in Goes zijn twee vrou wen gewond geraakt. De ene vrouw liep brand wonden op, de andere ademde rook in. Beiden zijn naar het ziekenhuis gebracht. De brand ont stond in het damesgedeel te van de sauna. Brandweerlieden voor het Fitland-pand. foto Willem Mieras Moszkowicz uit ambt gezet Storm Sandy eist 72 levens De bekende Amsterdamse advocaat Bram Moszkowicz mag zijn vak niet meer uitoe fenen. De Raad van Discipline, die hem die straf dinsdag oplegde, vindt dat hij de re gels te vaak heeft overtreden. Moszkowicz was niet bij de uitspraak in Amsterdam aan wezig. Hij gaat in hoger beroep. Superstorm Sandy heeft in het oosten van de VS sinds maandagnacht aan 72 mensen het leven gekost. De jongste cijfers werden donderdagochtend bekendgemaakt. Voor dat Sandy de Amerikaanse oostkust trof verloren in het Caribisch gebied ook al 69 mensen het leven door het natuurgeweld. EnszmHzzma Oud-frontman van The Stranglers, Hugh Cornwell, speelt in 't Beest te Goes. DINSDAG 6 NOVEMBER De bedrijvenbeurs Contacta met 3 00 standhouders opent zijn deuren in Goes. WOENSDAG 7 NOVEMBER Uitreiking van de startersprijs van de Kamer van Koophan del op de Contacta. DONDERDAG 8 NOVEMBER Scheepswerf Da men te Vlissin- gen is in de race voor de titel 'Schip van het jaar'. VRIJDAG 9 NOVEMBER Het Zeeuws Orkest begint een concertserie met violist Mathieu van Bellen. ZATERDAG 10 NOVEMBER De 45-ste mosselloop over een afstand van 9 kilometer in Westenschouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68