5 spectrum Viagra Dagboeken slotstuk RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE Marjan Berk Zaterdag 3 november 2012 In mijn bus ploffen de vreemdste zaken. Uit nodigingen voor kaasproeverijen, toneel stukken die diep in Limburg worden opge voerd, gezamenlijk gymmen met buurtgeno ten, datingmomenten met hoogopgeleiden of het gezellig samen versieren van cupcakes! Nooit eens datingmomenten met autodidac ten... die worden door iedereen overgeslagen! Dan komt er plotseling een gezellige dikke pil mijn brievenbus binnenzeilen... een cadeautje. Ik ruk het papier eraf en zie, daar liggen De Via gra Dagboeken op mijn schoot! Ha! Seks! Helemaal terug van weggeweest! Op de omslag staat een weelderige dame die nipt aan een glaasje champagne, haar witte boa be dekt haar fragiele schouders, parels om de hals en de pols... Alleen, haar ogen zijn niet te zien, die zijn er afgeknipt Je kunt geen boekwinkel binnenlopen of daar vullen de Grijze Schaduwen in drie delen, de Va gina's, en andere erotica de schappen. Na jaren vol mindfullness, spirituele massages, yoga, de dingen met elkaar delen en een plekje geven, is daar de meest primaire behoefte van de mens, seks, weer knalhard aan de orde. Dan dringt de titel pas goed tot mij door: De Via gra Dagboeken... Wat moet een tevreden alleen levende schrijfster, die zelf net haar verzameling erotische episodes uit dertig jaar fictie Bedvrien den het licht heeft doen zien, hiermee? Toegege ven, in Bedvrienden staat één episode over een lus tige vrouw, die haar een beetje uitgebluste vriend een spinaziesoepje serveert, waarin zij een paar viagrapilletjes roert om het lichaams deel onder zijn broekriem weer wat op te vrolij ken. Ze kijkt daarbij op de klok; de apotheker heeft haar succes verzekerd, na één uur! Eerst gebeurt er helemaal niets, dan... jawel! Het verkommerde lichaamsdeel van haar vriend richt zich plotseling vrolijk op, zij beklimt hem en het leven krijgt weer kleur! Tot de spinazie soep is uitgewerkt... En nu ligt hier een heel boek vol viagra! Nee schat, vanavond niet, ik heb een beetje hoofdpijn! Bovendien ligt er een ander boek op mij te wachten, first things first! Maar vuile hy pocriet die ik ben, ik blader toch nog even nieuwsgierig door de dagboeken. Ik laat de lezer meegenieten. Hier: „Hij is een verlepte diaman tair die er niet mee kan omgaan dat hij ouder wordt Meneer X paradeert met zijn sexappeal als een schild. Hij is, terwijl hij op stap is met de ene vrouw, al op jacht naar de volgende. En de volgende... Ik zie het potje viagra staan. Het is van drie weken geleden. Waarom zitten er nog maar elf pillen in?" Nee dames en heren, ik laat de Viagradagboeken nog even liggen. Ik ga me eens serieus be moeien met de nieuwe verse Oek de Jong Pier en Oceaan. Of de dikke Tom Wolfe Back to blood, in Amerika het boek van de maand! Ik blader nog één keer door De Viagra Dagboe ken. Achterin staat een dankwoord. Ik zie dat de schrijfster vijfenzestig personen hartelijk be dankt voor de hulp bij het schrijven van haar boek! Kijk... dat windt mij nu werkelijk op. Wat heeft zij met deze vijfenzestig personen aan re search gedaan om dit boek tot een goed eind te brengen...?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61