'Dader dupe van plannen kabinet' binnenland 15 'Oproer in PvdA is reëel' 'Uitlating over Estelle reden voor tik Badr Hari' 'We gaan meer aan mensen zelf vragen. Iedereen gaat het voelen'. School schorst leerling na oproep tot overval Ik heb eindelijk één gezicht. Op internet, mobiel en op Facebook! zaterdag 3 november 2012 Hans Spekman, partijvoorzitter PvdA DEN HAAG - PvdA-voorzitter Hans Spekman voorziet dat ook binnen zijn partij oproer kan ontstaan over het regeerakkoord. De achter ban heeft vooral de gevolgen van de bezuinigingen op de AWBZ nog niet goed in beeld, denkt hij. De WD-achterban is in rep en roer over de voorgenomen invoe ring van inkomensafhankelijke pre mies in de zorg. Het omvormen van de AWBZ tot een regeling voor alleen de meest noodzakelijke onverzekerbare zorg, heeft amper de aandacht ge trokken. Toch zal die gevoelig lig gen in de PvdA, denkt Spekman. Op de vraag of ook binnen de PvdA oproer kan ontstaan, zegt hij: „Zeker, dat kan. Niet iedereen is zich goed bewust van wat die plannen betekenen. We gaan meer aan mensen zelf vragen. Ie dereen gaat het voelen." Het kabinet bezuinigt bijna zes miljard euro op de zorg. Een groot deel daarvan moet komen uit de AWBZ. Die wordt omgevormd tot een nationale regeling waarvoor al leen nog gehandicapten en oude ren in aanmerking komen die bin nen een instelling verpleging no dig hebben. Zorgbehoevenden moeten straks aankloppen bij de gemeente. Die krijgt echter min der budget, zodat er minder zorg wordt gehonoreerd. De PvdA heeft deze week het re geerakkoord verdedigd op debat avonden met leden. Daarbij bleek dat er, net als bij de WD, veel vra gen bestaan over de zorgpremie. Vandaag spreekt het partijcongres zich uit over het regeerakkoord. AMSTERDAM - Zakenman Koen Everink zou een beledigende op merking hebben gemaakt over Estelle Cruijff de vriendin van Ba dr Hari. Dat was de reden dat de 27-jarige vechtsporter Everink in de skybox van de Amsterdam Are- nA sloeg. „Mijn cliënt heeft met de buiten kant van zijn hand een ferme klap in het gezicht van Everink gege ven. Hij ontkent de betrokkenheid bij ernstig letsel", zei advocate Bénédicte Ficq vrijdag bij de pro-formazitting bij de rechtbank in Amsterdam. Hari zei eerder tijdens een politie verhoor dat hij een 'corrigerende tik' uitdeelde op het dancefeest Sensation White op 8 juli. Justitie verdenkt hem onder meer van po ging tot doodslag op Everink. Vol gens justitie zijn er verklaringen van getuigen en een theedoek, Orde van Advocaten is kritisch over plan door Sander Zurhake DEN HAAG - De nieuwe regering stelt het welzijn van slachtoffers bij strafzaken centraal. Eén van de maatregelen houdt in dat de straf fen van daders bij een hoger be roep niet meer worden opgeschort als het gaat om misdaden waar een celstraf van twee jaar of langer op staat. De Nederlandse Orde van Advocaten is kritisch over het plan. „De Nederlandse rechters zijn ge houden aan het Verdrag tot Be scherming van de Rechten van de Mens (EVRM)", zegt de woord voerder van de Orde van Advoca ten, Yvonne Wiggers. „Dat bete kent dat iedereen recht heeft op twee rechterlijke uitspraken. Als je gelijk na de eerste uitspraak wordt vastgezet terwijl jouw hoger be roep nog moet komen, dan wordt er geen recht gedaan aan dit be langrijke verdrag." WD- en PvdA-Kamerleden Ard van der Steur en Jeroen Recourt menen dat deze maatregel echter noodzakelijk is om te voorkomen dat criminelen naar het buiten land vluchten in de aanloop naar hun hoger beroep. „We zijn op dit moment 15.000 veroordeelden kwijt die de benen hebben genomen. Die zitten nu bij wijze van spreken op Hawaï," zegt Van der Steur. „Het systeem werkt dus niet goed en dat lossen we op deze manier op." „Boven dien komt het tijdens het hoger be roep maar in 4 procent van de ge vallen voor dat het gerechtshof de eerste uitspraak ongedaan maakt", vult Recourt aan. Woordvoerder Wiggers van de Or de van Advocaten vindt dat geen argument. „Het maakt niet uit hoe hoog of laag het percentage is van zaken die in hoger beroep wordt veranderd. Vrijheidsbeneming is een ernstig en zwaar machtsmid del. Deze bevoegdheid moet bij de rechter blijven." Nederland staat overigens al jaren lang op eenzame hoogte voör wat betreft het aantal mensen dat onte recht vastzit. De afgelopen tien jaar zaten bijna 30.000 mensen on terecht vast. De belastingbetaler was over deze periode ruim 79 mil joen euro aan schadevergoedingen kwijt. Toch blijven de WD en PvdA bij hun standpunt. „Bij de 30.000 mensen die onschuldig vastzitten, gaat het vooral om ver dachten die in voorarrest zitten tij dens de eerste rechtszaak", meent Van der Steur. „Bij het hoger be roep zijn ze tenslotte al eens ver oordeeld door een rechter." Recourt: „En de gerechtshoven be amen het eerste vonnis in 96 pro cent van de gevallen. Dat betekent dat er niet veel mensen onschul dig vastzitten tijdens hun hoger beroep. Daarom vinden we deze maatregel acceptabel." VEENDAM - Scholengemeenschap Winkler Prins in Veendam heeft een leerling geschorst die donder dag opriep om een supermarkt in die plaats te overvallen. Dat heeft de directie vrijdag gemeld. 'Morgen overval op Jumbo Veen- dam. Knuppel zelf meenemen', stond in de e-mail die de jongen donderdag vanaf een schoolcom- puter verstuurde aan alle leerlin gen. Volgens directeur Ferdinand Vinke was het een „ondoordachte daad, zonder enige aanleiding". „Het was zeker niet serieus be doeld, maar wij begrijpen dat dit wel zo kan overkomen en hebben er daarom serieus op gereageerd." Voor de zekerheid houden stads wachten en docenten bij de super markt een oogje in het zeil. waar bloed van zowel Hari als Everink op is aangetroffen. Het Openbaar Ministerie verdenkt Ha ri van nog zeven andere gewelds delicten. Everink zou hebben ver klaard dat Hari hem met een vuist in het gezicht sloeg. Ficq twijfelt aan de betrouwbaarheid van de verklaringen, ook al omdat er veel alcohol was genuttigd. Everink vroeg de rechter om een schorsing van de voorlopige hech tenis van de kickbokser, die zijn carrière weer wil oppakken. Tot de uitspraak van de rechter is hij be reid uitgaansgelegenheden te mij den en in therapie te gaan, zei ze. Deze maand volgt er een schouw in de skybox in de ArenA. Het OM wil onderzoeken waar de vecht sporter in juli zakenman Everink mishandeld zou hebben. De rechtszaak is aangehouden tot vrijdag 9 november. Nieuw: Alles-in-1 Online Web Mobiel Facebook Zet uw bedrijf ook in één keer online op de kaart. Met Allesdn-1 Online van DTG: een nieuwe website, een mobiele website en een eigen Facebook-pagina. Allemaal voorzien van dezelfde uitstraling, zodat u optimaal aanwezig bent op het internet. DTG verzorgt het volledig voor u. Van het ontwerp tot en met de teksten. En we houden alles voor u bij. Voor een vaste prijs. Als online marketmgspecialist en premier MKB-partner van Google adviseert DTG u graag. Kijk op dtg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5