hallo ZENDBUREA werken E45 Zeeuwind zoekt een projectmanager zeeuwind zaterdag 3 november 2012 richting de politiek om te laten zien dat de uitzendbranche een belangrijke maatschap pelijke functie vervult. Bovendien doet ze meer aan opleiding en doelgroepenbeleid dan vroeger", aldus De Graaf-Zijl. Uitzendbureaus bedienen vooral het lagere segment van de arbeidsmarkt. Toch nemen ze niet iedereen in het bestand op omdat zij geen baat hebben bij slecht bemiddelbare werklozen. Die groep blijft dus eigenlijk over voor publieke arbeidsbemiddeling van het UWV. De Graaf-Zijl: „Dat is inderdaad een tweedeling, maar die is er eigenlijk al tijd al geweest. Je houdt altijd een groep over die problematisch aan werk komt. De ze groep 'moeilijk bemiddelbaren' komt veelal in aanmerking voor re-integratiepro jecten die na een mislukte privatiseringsron de weer grotendeels in handen van het UWV en de gemeenten zijn. In 2002 rezen de private re-integratiebureautjes als pad denstoelen uit de grond om met subsidie van de overheid werklozen via re-integratie trajecten aan het werk te helpen, maar de plaatsingcijfers vielen zwaar tegen." Uitzendwerk is een vorm van flex-arbeid. Nu de uitzendbranche steeds meer (publie ke) bemiddelingstaken richting arbeids markt overneemt, ontstaat er ook meer be hoefte aan meer flexvriendelijke wet- en re gelgeving. „Maar door flexibilisering van de arbeidsmarkt wordt het niveau van werkge legenheid niet of nauwelijks groter, aldus De Graaf-Zijl. „Uit diverse onderzoeken blijkt dat het een bijna verwaarloosbaar po sitief effect heeft. Als het economisch goed gaat, is er meer werkgelegenheid, maar als het slecht gaat, worden er ook extra veel mensen ontslagen. Gemiddeld genomen, is er dus nauwelijks een verschil. Het is vooral voor werkgevers juridisch fijner. Omdat ze in laagconjuctuur eenvoudiger mensen kun nen ontslaan, nemen ze in hoogconjuctuur makkelijker mensen aan. Gevolg is dat men sen vaker werkloos worden. En vooral voor ouderen wordt het moeilijk. In Nederland ben je voor de arbeidsmarkt al 'oud' bij 45-plus. Als je dus wilt ingrijpen in de ont slagbescherming, dan zul je ook iets moeten doen aan de arbeidsmarkt voor deze 'oude ren'." Bovendien is de arbeidsmarkt momenteel zo slecht dat de doorstroming vanuit uit zendwerk naar reguliere banen lager is ge worden. De doorstroom zal verbeteren wan neer die arbeidmarkt weer aantrekt De Graaf-Zijl: „Als private en publieke partijen blijven samenwerken, zullen in de toekomst wel steeds meer mensen via uitzendwerk doorstromen naar reguliere banen." Uitzendbureaus bieden dus een opstapfünc- tie naar een nieuwe baan. Je bent sneller aan het werk en je blijft aan het arbeidspro ces deelnemen. Het nadeel is wel dat uit zendbanen doorgaans een zeer beperkte duur hebben, binnen 6 maanden heeft bijna 80 procent de eerste uitzendbaan al weer verlaten. Ook is het lastig dat steeds tussentijds WW of een andere uitkering aangevraagd moet worden, dat kan mensen ervan weerhouden om een kortdurende baan te accepteren. Volgens woordvoerder Victor de la Vieter van het UWV is het ge makkelijk om je online in- en uit te schrij ven voor de WW. „Al 85 procent van de werkzoekenden doet dat. Voor degenen die tijdelijk werk hebben, betekent dit dat ze niet steeds op pad moeten naar een kantoor van het UWV. Verder streeft het UWV er naar snel uit te keren, vaak op basis van een voorschot, zodat mensen met weinig 'buf fers' niet zonder inkomen hoeven te zitten." Heftruckchauffeur John Ruitenbeek (38) uit Leusden heeft echter een ander verhaal. Hij heeft een WW-uitkering en omdat hij heel graag wil werken, nam hij af en toe tijdelijk werk aan via het uitzendbureau. „Maar dat doe ik niet meer", benadrukt hij. „De laatste keer dat ik twaalf dagen voor een uitzendbu reau heb gewerkt kreeg ik een enorme pa pierwinkel aan formulieren op mijn dak. En omdat ik een klein dingetje niet goed had ingevuld wilden ze mij meteen 10 procent korten op mijn uitkering. Ik heb daar veel problemen mee gehad. Een vriend van mij had precies hetzelfde. Dus als ze me nu vra gen voor een korte klus, durf ik dat niet meer te riskeren. Je wordt bijna gestraft als je wilt werken. Dat moet veel beter geregeld worden. Ik wil zó graag aan de slag. Ik heb mijn hele leven nog nooit zonder werk geze ten." reageren? geld@wegener.nl ONLINE GELD EN WERKj zie onze website:geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse columns en rubrieken treft u op één overzichtelijke plek al het nieuws aan dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Trees Janssens, directeur van Zeeuwind. De advertentie staat op pagina 11 van deze bijlage. Waar komt de projectmanager wind en zonne-energie te werken? „Vanuit ons kantoor aan het Edisonpark in Vlissingen heeft de projectmanager heel de provincie Zeeland als werkge bied." Onze organisatie bestaat uit slechts vier mensen, de projectmanager wordt de vijfde. We zijn heel klein, maar we doen heel grote dingen. We ontwik kelen al 25 jaar windparken. We zijn een coöperatie met zo'n 1600 leden. Het is ei genlijk een energiebedrijf van en voor de Zeeuwen." Wat houdt het werk in? „Dat is eigenlijk vrij uniek, het ontwikke- len van windparken. De projectmanager doet het voorbereidende werk voor het bouwen van windenergieprojecten, dat kan variëren van één windturbine tot een heel windmolenpark. Dat bouwen vraagt vaak jaren van voorbereiding van wege planologische procedures, vergun ningaanvragen, milieurapportages en het creëren van draagvlak voor zo'n park. In de toekomst gaan we misschien ook zon- neparken bouwen, daarom hebben we de functie alvast projectmanager wind en zonne-energie genoemd." Waar bent u naar op zoek? „We zoeken iemand die behoorlijk zelf standig kan werken. Dat moet ook wel in zo'n kleine organisatie. De projectma nager moet ook iemand zijn met initia tief en doorzettingsvermogen. Want het realiseren van een windmolenpark is vaak een zaak van lange adem. Daarom ben je jaren bezig met de voorbereiding. Verder moet de projectmanager flexibel zijn, kunnen inspringen op de actuali teit, creatief zijn en communicatief heel vaardig. Want hij of zij moet op vele ni veaus overleggen. En dan moet de pro jectmanager ook nog eens van vele mark ten thuis zijn: financieel, juridisch, plano logisch, technisch, klimatologisch, kort om we zoeken een duizendpoot." Wanneer moet de nieuwe collega be ginnen? „Op z'n vroegst per 1 januari." Projectmanager wind- en zonne-energie De projectmanager die wl] zoeken: - Zoekt en onderzoekt mogelijke locaties voor ontwikkeling van nieuwe projecten; - Verwerft posities voor nieuwe energieparken, - Ontwerpt wind- en zonnoparken en combinaties met andere duurzame Initiatieven; - Creëert draagvlak bij betrokken partijen zoals gemeenten, provincies, ministeries, - Is vaak projectinitiator, projectcalculator en projectleider tegelijk,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45