Succes van Neckermann in 44 jaar opgedroogd Zeeland op zoek naar geld Vuelta Wisseling van wacht in de Abdij kost provincie 62.000 euro Lintje voor Joost Schrijnen commentaar Banenverlies zaterdag 3 november 2012 november 2006 Moederbedrijf KarstadtQuelle zet Necker- mann in de etalage. Zusterpostorderbedrijf Quelle stop in Nederland en België. november 2007 begin 2011 voorjaar 2012 Neckermann komt in handen van De vestiging in Temse gaat in Onzekerheid na grote reorganisatie bij de Amerikaanse investeringsmaat- afgeslankte versie verder. Dit kost Duits moederconcern. 150 van de 492 schappij Sun Capital Partners. 23 arbeidsplaatsen in Sint Jansteen. banen in Nederland zouden verdwijnen. voorjaar 2006 Bij diverse regorganisatierondes verliezen verliezen ruim 100 van de 800 medewerkers in Nederland hun baan. Neckermann wil zich meer gaan richten op verkoop via internet. augustus 2007 april 2008 Neckermann investeert 2,2 Neckermann mijn euro in de magazijnen en bestaat de logistieke afdeling in Sint veertig jaar. Jansteen. januari 2012 27 banen weg bij de afdeling logistiek textiel in Sintjansteen. juli 2012 Werknemers eisen beter sociaal plan. Moederbedrijf in Duitsland surséance van betaling aangevraagd. gisteren 172 mede werkers verliezen hun baan. Geschrokken medewerkers van Neckermann.com zoeken troost in een shaggie. foto Camile Schelstraete Minnm mmr. T4pf afcrhpiH van vinrip cniidi- nnlr dip VIDEO Kinderen namen vrijdagmiddag al een voorproefje op de Museum nacht. Bekijk de video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Het afscheid van commissaris van de koningin Kar- la Peijs op maart en de installatie van haar opvolger een week later, kost de provincie 62.000 euro. De kosten komen ten laste van de budgettaire ruimte voor 2013, zo staat in de najaarsnota. Het beleidsstuk werd vrijdag be sproken in de provinciale staten commissie Bestuur, Financiën en Welzijn. De najaarsnota ademt bo venal de noodzaak van een sober beleid en bezuinigingen. De pro- door Edith Ramakers vincie snijdt ook diep in eigen vlees met het afscheid van 163 ambtenaren van 57 jaar en ouder. Daarmee komt de provinciale orga nisatie vanaf 1 januari uit op 512 formatieplaatsen. De vertrekrege- ling kost de provincie 55,7 miljoen euro. Op langere termijn levert de reorganisatie een structurele bespa ring op de loonkosten op. Verschil lende Statenfracties zijn evenwel bang dat de provincie straks weer extra personeel gaat inhuren voor een aantal speciefieke taken. TERNEUZEN - Vier jaar geleden nog maar had Neckermann een feestje te vieren. Het postorderbedrijf in Sint-Jansteen bestond toen veertig jaar en er werd flinke winst ge maakt. Nu overheerst somberheid en is het voorbij voor 172 van de 465 medewerkers. Het begon in Zeeuws-Vlaanderen allemaal in 1968. Er werden 175.000 catalogi gemaakt van 164 pagina's. Maar al snel groeide de af zetmarkt en werd de catalogus een volumineus boekwerk dat ruim 1100 pagina's telde. De oplage groeide tot 1,2 miljoen. Het motto van dé oprichter Josef Necker mann sloeg aan: 'Goede kwaliteit voor een matige prijs'. Neckermann groeide tot zo'n 800 werknemers en kreeg ook vestigin gen in Hulst en Terneuzen. De geoliede machine ging haperen in de beginjaren van deze eeuw. Papier legde het steeds vaker af te gen internet. Klanten wilden onli ne winkelen en Neckermann moest zich op de nieuwe wensen van de klanten richten. Dat kon niet zonder enkele reorganisaties. Het bedrijf ontsloeg in 2006 hon derd medewerkers. Neckermann gebruikte een aan loopperiode van twee jaar voor de overstap naar digitale catalogi. Daarna presenteerde het bedrijf zich als de grootste online kleding winkel met ruime keuze aan da mes- en herenkleding. In 2008, bij het jubileum in Sint-Jansteen, meldde de directie dat de omzet in een jaar tijd met 13 miljoen euro was gestegen. Er werden ook weer mensen aange nomen. Na het faillissement ech ter van de Duitse eigenaar in juli dit jaar werd al gezegd dat alleen een wonder Neckermann Zeeuws- Vlaanderen volledig nog kon red den. Ruim 2400 mensen kwamen in Duitsland op straat te staan. Het wonder is uitgebleven. ROTTERDAM - Oud-directeur Joost Schrijnen van de Zuidwestelijke Delta heeft een koninklijke onder scheiding ontvangen. Hij kreeg het lintje voor zijn baanbrekende werk in de ruimtelijke ontwikke ling van Nederland. Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam reikte de onderscheiding uit Joost Schrijnen, was van 2008 tot sep tember 2012 programmadirecteur Zuidwestelijke Delta, en heeft zich in vele functies onderscheiden. De werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaande- ren krijgt een dreun. Neckermann kondig de deze zomer al het verlies aan van 150 banen. Gisteren bleek dat het postorderbedrijf zelfs 172 mensen moet ontslaan. Het failliet van het Duitse moe derbedrijf heeft de werkne mers wel voorbereid, maar toch komt deze klap hard aan. Neckermann heeft de overgang van papieren postorderbedrijf naar aanbieder via internet niet op een sociale manier kunnen maken. Het personeelsbestand is niet tijdig aangepast aan de omstandigheden. Het wrange gevolg: er is geen geld meer voor een goed sociaal plan. De ontslagen werknemers krijgen dus weinig tijd om een andere baan te vinden. Daarom is het goed dat de gemeenten extra hulp bieden. Ook de ervaring met het mobiliteitscentrum voor de werknemers van Zalco in Vlissingen komt nu van pas. Ondanks alle goede zorgen zit een flink deel van die mensen nog in de kaartenbakken. Als het even kan moet het bij Neckermann beter aflopen. door Marcel Modde MIDDELBURG - Gedeputeerde Ben de Reu (Sport, PvdA) wil in 2015 maar wat graag een etappe van de Spaanse wielerronde La Vuelta naar Zeeland halen. De provincie zou daar ook best geld in willen steken. Maar het leeuwendeel zal toch echt van belanghebbenden, gemeenten en bedrijven moeten komen, vindt De Reu. Nog voordat de provincie afgelo pen zomer tijdens de Enecotour sprak met Jos Vaessen, de voorzit ter van de stichting La Vuelta Ho- landa 2015, was al een briefje naar Spanje gegaan. Een finishplaats van een etappe levert Zeeland vol gens De Reu economisch profijt op. Hij doelt met name op toeris tische overnachtingen en meer be stedingen in die hoek, is uit onder zoek gebleken. Donderdag trok de provincie Dren the de steun (600.000 euro) in voor een Vueltastart in Emmen. Zeeland zat op de reservebank als één van de vijf belangstellende pro vincies en maakt door de ingetrok ken kandidatuur van de oostelijke provincie weer kans. De Reu gaat nu overleggen met gemeenten en bedrijven over de bereidheid geld op tafel te leggen. De provincie kan voor dit soort - evenementen putten uit het topsportbudget, al dus de gedeputeerde. Hij verwacht binnen twee weken duidelijk te hebben of Zeeland de financiën rond krijgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3