Van Minde belandt bij KHC Dragons in de zevende hemel 321 sport Goes smacht naar een overwinning Streekderby blikvanger in eredivisie driebanden zaterdag 3 november 2012 sasjswssssssaK! door Jan Dagevos MIDDELBURG - Voor Goes was de bekerwedstrijd tegen Jong Ambon deze week een welkome onderbre king. De Bevelandse zondag-hoofd klasser, die in de competitie zijn draai nog niet heeft gevonden en op de laatste plaats staat, won met 8-0 en deed weer wat vertrouwen op. „Je kon in die wedstrijd zien dat we nog wel degelijk kunnen voet ballen", zegt trainer Gérard de Nooijer. „Het is natuurlijk geen ga rantie voor succes in de competi tie, maar het is wel een houvast." Goes trekt zondag naar Dongen en treft een tegenstander die de laat ste drie wedstrijden in winst heeft omgezet. „We hebben nog steeds veel ploegen boven ons in het vi zier", zegt De Nooijer. „Er is nog niks verloren. We moeten tot de winterstop proberen punten te sprokkelen en dan verder zien te groeien." Kloetinge gaat vandaag op be zoek bij de ongeslagen koploper Excelsior Maassluis. De Zuid-Hol landse formatie won in de hoofd klasse B van het zaterdagvoetbal zes van de acht competitiewedstrij den en speelde twee keer gelijk. „Laten wij dan maar de eerste ploeg zijn die Maassluis een neder laag toebrengt", klinkt het strijdlus tig uit de mond van Kloetinge-trai- ner Diederik Hiensch. De oefenmeester beseft dat zijn ploeg een zwaar karwei wacht op het kunstgras van Excelsior Maas sluis. „We zullen net als tegen Xer- xesDZB heel georganiseerd moe ten voetballen, maar we zijn niet kansloos. Ik hoop dat we langza merhand weer naar een niveau toegroeien, waarbij we ook van toppers kunnen winnen. In mijn eerste periode bij Kloetinge ont wikkelden we ons op een gegeven moment tot een stabiele hoofd klasser en wonnen we soms ook van ploegen als Spakenburg en Do- vo. Daar wil ik weer naartoe." Hiensch moet het tegen Excelsior Maassluis nog altijd stellen zonder de geblesseerden John Schot, Roy Mulder, Ingmar Quist, Sofyan Az- zagari en Aart Veldhof Verder on derging Comé Schilperoort deze week een kaakoperatie. Hij moest donderdag de training laten schie ten, maar zit vandaag wel bij de se lectie.. Ook Maarten van Rosevelt keert terug bij de groep. Kloetinge liet in de aanloop naar het duel met Excelsior Maassluis niets aan het toeval over en train de drie keer op kunstgras. SLUISKIL - In hotel Dallinga in Sluis kil staat morgen het streekduel tus sen Dallinga/Frans Bevers en Lands Welvaren/Iets Anders op het programma. Vanaf 13.00 uur strijden de num mer twee en de nummer tien van de eredivisie om de punten. Dallinga/Frans Bevers is er alles aan gelegen dit prestigeduel te win nen om zo de aansluiting met kop loper TOW te behouden. Lands Welvaren/Iets Anders wil niet al te veel schade oplopen, omdat de degradatiezone dichtbij is. Het is ook op ander vlak een beladen duel omdat de meeste spelers van Lands Welvaren een verleden heb ben in Sluiskil. De thuisploeg treedt op volle oor logssterkte aan en de bezoekers moeten het zonder Henk Habra- ken doen. Het programma is: 13.00 uur Jean Paul de Bruijn- Kees Wittens en Glenn Hofman - Danny Breur; 15.00 uur: Frédéric Caudron - Francis Forton en Eddy Leppens - Ronny Daniels. Lange adem Jesse van Minde vestigde zeven dagen geleden zijn naam. De uit Wilhelminadorp afkomstige hockeyer scoorde twee keer in de Euro Hockey League. En met KHC Dragons, de chique club uit Brasschaat, plaatste hij zich eenvoudig voor de achtste fina les van het prestigieuze toer nooi. „Het was echt een fantas tisch weekend", zegt de 21-jari ge spits, die pas sinds de zomer in België actief is. „Hier heb ik de laatste jaren zo hard voor ge werkt." door Roeland van Vliet Verscholen in de bos sen van Brasschaat, de dure buurgemeen te van Antwerpen, ligt de fraaie accom modatie van Koninklijke Hockey Club Dragons, één van de top clubs in België. Het clubgebouw, The Mansion of Dragons, is stijl vol ingericht en ademt historie uit. Ervoor ligt het redelijk nieu we waterveld, waarop Jesse van Minde de komende jaren furore wil maken. „Er zit redelijk veel vermogen in Brasschaat en bij de club", zegt de nog jonge hockeyer enigszins ten overvloede en met gevoel voor understatement. „Alles is perfect verzorgd en Dragons heeft een goede uitstraling. Ik vind het heel mooi om hier te spelen. Of ik in de zevende hockeyhemel ben be land? Ja, zo zou je het kunnen zeggen. Ik had dit niet zo snel ver wacht. Maar wel gehoopt natuur lijk." Van Minde (21) hockeyt sinds au gustus bij de club die in de laatste drie jaar tweemaal de landstitel opeiste. Bart Neutkens, de trainer die hij in de seizoenen ervoor had bij Zwart Wit Breda, intro duceerde hem bij Eric Verboom, de Nederlandse coach in Bras schaat. „Bart en Eric zijn vrien den. Dat ik door hun band bij Dragons kon binnenkomen, was natuurlijk een voordeeltje. Maar ik heb tijdens de proeftraining toch echt zelf laten zien wat ik in me heb." In de loop van het vorige seizoen merkte Van Minde, die met Zwart Wit in de eerste klasse speelde, dat hij hogerop wilde. Daar was hij ook heel open in. „Ik was aan het begin van mijn derde jaar in Breda gaan naden ken over de vraag: is dit nou mijn plek, is de eerste klasse het niveau waarop ik wil blijven hockeyen? Ik kwam tot de conclusie dat dat niet het geval was. Ik heb toen duidelijk gemaakt dat ik een stap omhoog wilde maken." Er waren voor de Bevelander twee opties. Of hij zou met Zwart „Je weet dat er in onze sport veel gewissela wordt. Het ene moment speel je, het andere moment heb je rust. Eenmaal in het veld moet je gewoon alles geven." Wit omhoog gaan - promotie maar de overgangsklasse lag bin nen de mogelij kheden - of hij zou vertrekken. „Ik heb tijdens het seizoen al gesprekken gevoerd met zowel Breda als Push, dat ook uit Breda komt. Beide clubs spelen in de overgangsklasse. Maar eerst wilde ik proberen met Zwart Wit op dat niveau terecht te komen. We draaiden heel goed, haalden ook de play-offs en de winnaar van die best-of-three zou promoveren." Het schema voor die tweestrijd met Hudito was gunstig. Zwart Wit zou zowel de eerste als de eventuele derde wedstrijd thuis spelen. „Dat kwam heel mooi uit voor ons", vertelt Van Minde. „Want we hadden het heel sei zoen niet thuis verloren. Wij hadden daardoor veel vertrou wen." Maar toch ging het mis. Na een overwinning in het eerste duel (4-0) en een nederlaag in de re turn (0-1) kwam het inderdaad aan op een derde wedstrijd. Daar in dwong Hudito kort voor tijd een verlenging af Een golden goal van de ploeg uit Delft beze gelde het lot van Zwart Wit En voor Van Minde en iedereen bin nen de Bredase vereniging was meteen duidelijk dat hij weg zou gaan. Hij had zich in drie seizoe nen zo sterk ontwikkeld als mid denvelder, dat hij niet meer te houden was. Hij was, na alles wat hij opgestoken had van zijn erva rener teamgenoten, toe aan een club in de Nederlandse subtop. „Ik heb ambitie en dan wil je kij ken wat er nog meer in zit", zegt hij. Maar dat zijn volgende club Dra gons zou zijn, had hij nooit ge dacht. Daarmee zou hij niet één, maar twee stappen vooruit ma ken. „Bart Neutkens had contac ten in België en zei: waarom ga je niet een keer op proef trainen in Brasschaat. Ik dacht: ik kijk wel wat het wordt. Ik vond het ge woon hartstikke leuk om een keer te gaan doen." Van Minde, die in de jeugd bij GMHC Goes speelde en nog altijd bij die club training geeft, had dus niet het idee dat hij tijdens die training in juni meteen in de smaak zou vallen. Maar dat ge beurde wel. „Eric Verboom, de trainer, zei: ik kan je niet beloven dat je bij de eerste zestien komt, maar meld je maar weer in augus tus. Toen ben ik de hele zomer hard blijven trainen. Ik zat veel in MMHMBBBaBMNMHHBMMMIMflBnflnaHmnaMHMi SAS VAN GENT Driebanders Pearle lijden zware nederlaag Het driebandenteam van Pearle Op ticiens ging in de tweede divisie hard onderuit tegen Wellse Vaert: 0-8. De bezoekers kwamen tot een moyenne van 1.020. Kopman Pascal Claus (moyenne 1.260) mocht dan een prima wed strijd spelen, hij kwam hij er tegen Bert Hoefnagels (1.739 en een serie van tien) niet aan te pas. Ook Eddie van Goethem speelde met 0.692 niet slecht, maar ook dat was niet genoeg voor een overwin ning. COLIJNSPLAAT Winterzeilwedstrijd op de Oosterschelde Op de Oosterschelde wordt van daag de tweede Goofies zeilrace ge varen. Het gaat om winterwedstrij- den die al sinds 1984 worden ge houden. Vanaf 10.00 uur kan er worden in geschreven bij het matrozenhok van de watersportvereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat. Een uur later is de briefing. Vanaf 12.00 uur is de start op de Ooster schelde. Er worden klassementen opgemaakt in de klassen IRC, ORC-club en ongemeten. DORDRECHT Gemakkelijke zege van Polka Print De driebanders van Polka Print uit Sluiskil wonnen in poule twee van de tweede divisie met groot gemak van Merwehof/Derogee: 0-8. Voor de pauze zetten de gebroe ders Louis en Meerten Dallinga de Zeeuws-Vlamingen zonder goed te spelen al op een 0-4-voorsprong. Vervolgens maakten Dirk Verick en Jean Paul de Kraker het karwei vakkundig af. Vooral De Kraker toonde weer zijn kwaliteiten met een partijgemid delde van 1.250. "wSffiP Boek nu voordelig uw mooiste Kerstreis compleet met vele extra's! 6-daagse Kerstreis Beieren Inclusief Verblijf in hotel Villa Rita op basis van halfpension Kerstdiner op 24 en 25 december Oudejaarsdiner en feestavond Excursiepakket t.w.v. €50,- o.a. naar Pisa, lucca, Siena, Arezzo, Florence o.i.v een gids, een Wijnproeverij, de Toscaanse kust Vertrek 22 december C°r"l Rëiscode: BE39837 12-daagse Kerstreis Toscane Verblijf in Hotel Hallertau op basis van halfpension Kerstfeest in het hotel op 24 december Kerstdiner op 25 december Excursiepakket t.w.v. C45,- o.a. naar Regensburg, landshut en Beieren o.i.v. een gids, de kerstmarkt in München, Oberammeraau jeet' Vertrek 22 december c0ff%OQ ReiSCOde: BE39774 ■■SF? Actie! Zoek de kerstcadeaus op peterlanghout.nl en win mooie prijzen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32