sport 131 Abu Dhabi scherprechter Formule 1 PSV is financieel op de weg terug zaterdag 3 november 2012 PSV is op de goede weg om zich uit de schulden te werken. Dat blijkt uit de jaarcijfers over het seizoen 2 011-2012 die de club vrijdag presenteerde. Mede door de grondverkoop behaalde PSV een winst van 27,6 miljoen euro, op een omzet van 101,2 miljoen. Vorig jaar leed de club nog 15,5 miljoen euro verlies. De relatief hoge winst toont een enigszins vertekend beeld, omdat de grondverkoop een eenmalige financiële injectie voor de Eindhovenaren is. Als de opbrengst daarvan niet wordt meegerekend, zou PSV nog steeds 6,6 miljoen euro verlies hebben geleden. Ook dat is echter beter dan verwacht. Kevin Strootman (links) is in allerlei opzichten de nieuwe leider van PSV. foto Peter Lous/ANP wil ik ook iets bereiken. Soms heb je een overtreding nodig, een op stootje om het team wakker te schudden. Van Bommel voelt dat perfect aan. Mark voegt qua pra ten en spel echt iets toe. Heerlijk om zo iemand naast je te hebben staan. Hij verliest per wedstrijd misschien twee keer de bal en dat is het. Zelf moet ik mijn energie kwijt kunnen, het maakt me niet door Hans Leber DEN HAAC/ABU DHABI - Het is de zelfde zandbak waar ze twee jaar geleden met elkaar vochten. Het circuit van Abu Dhabi, uit de grond gestampt met oliedollars, was de locatie waar op 14 novem ber 2010 Sebastian Vettel als een klein kind in de auto huilde om zijn eerste wereldtitel en waar Fer nando Alonso zijn zuurste neder laag leed. Zondag zijn ze er terug. En gaat het wéér om hen. Met nog drie races te gaan heeft Al onso 13 punten achterstand op Vet tel, die vrijdag ook al weer de snel ste trainingstijd reed. Voor Alonso, die weet dat in de Formule 1 pech een rol kan spelen, is dat aller minst reden om op te geven. „Ik wacht mijn kans af Komt die, dan pak ik Vettel." Bij Ferrari hebben ze nog wat kleine updates aan de auto uitgevoerd en wat nieuwe on derdelen uit Italië laten invliegen, uit waar ik sta. Zeker als het niet loopt, is het ook de bedoeling om in de opbouw te helpen. Aanval lend wil ik belangrijk zijn, met goals, assists of het opzetten van aanvallen. Ola Toivonen kwam al tijd voor de goal. Andere spelers moeten dat nu voor hem invul len." De aanvoerdersband bij Oranje en PSV, bij afwezigheid van de eigen maar dat daarmee de superioriteit van de Red Bulls ongedaan ge maakt wordt, denkt Alonso aller minst. „We zullen perfect moeten zijn om het de Red Bulls moeilijk te maken." Twee jaar geleden pak te Vettel in Abu Dhabi, toen de laatste race van het seizoen, de hoofdprijs doordat Alonso vast bleef zitten op de zevende plek achter Vitaly Petrov, de huidige Ca- terham-coureur die toen voor Renault reed. De nederlaag leidde in Italië tot vragen in de politiek. Alonso reageerde zich al op het cir cuit onsportief, met wegwerpgeba ren, af op Petrov. Inmiddels is der gelijk 'oponthoud', waarbij een tra gere auto door puur defensief rij den de achterligger tegenhoudt, niet meer denkbaar. Systemen als Kers (Kinetic Energy Recovery System) en DRS (de be weegbare achtervleugel) zorgen voor extra tijdelijke snelheid, waar bij vooral DRS op de lange rechte lijke captains, zit als gegoten. „De bondscoach wilde iemand die voor de jonge spelers staat en ziet mij als geschikte kandidaat. Dat geeft vertrouwen, al zijn er geen garanties dat je speelt. Bij PSV leer ik nog veel, iedereen wil kam pioen worden. Ik denk dat er in de winterstop daarom ook niemand weggaat, al is voetbal nooit hele maal te plannen. Ik wil nu heie einden het inhalen vergemakke lijkt. Vettel werd door zijn zege in de woestijn wereldkampioen, nadat hij het hele jaar een teammaat had gehad die klaagde over gebrek aan steun van de Red Bull-teamlei- ding. Later zou blijken dat Webber de laatste races als gevolg van een mountainbike-ongeluk met een ontzette schouder reed, zónder dit aan het team te vertellen. Ook dezer dagen lijkt Webber weer terug in zijn ouderwetse cha grijn-modus als het gaat om de sa menwerking met Vettel. Hoewel zelf op een positie met alleen een theoretische kans op de titel, wei gert hij zich - naar buiten toe - soe pel op te stellen. Sterker, toen tij dens de persconferentie na de race in India de vragen iets te veel rich ting de nummers één (Vettel) en twee (Alonso) gingen, vertrok hij als nummer drie vroegtijdig. Het zijn die nukken, en uitspraken maal niet weten wat er bij mijn zaakwaarnemer binnenkomt, alles is gericht op een kampioenschap. Misschien willen nu twaalf clubs je hebben en in de zomer drie die niet eens interessant zijn. Het pro gramma is druk, ja. Maar dat is wat je wil toch, veel spelen? Dat vond ik vroeger ook al. Wedstrij den zijn zoveel leuker dan trainin gen." als 'zolang ik kan winnen, ga ik voor de winst' die omstanders al tijd hun hart doet vasthouden of de eigengereide en humeurige Au straliër het belang van Red Buil wel bovenaan stelt. „Jawel hoor", zei eergisteren Red Bull-teambaas Christian Hörner. „Mark is een teamspeler en intelligent... die doet op het moment dat het er om gaat precies wat in het teambe- lang is." Aan teamorders doen ze dus niet bij Red Buil, dat heet daar 'vertrouwen hebben op de team geest' van de rijder. De Red Bull is sneller dan de Ferra ri, maar Alonso weet uit dat soort achterstandssituaties zijn verbeten heid en gedrevenheid te halen. Daar komt bij dat de Spanjaard in Felipe Massa de trouwste helper als duidelijk 'tweede rijder' naast zich op de baan heeft en de Brazili aan de laatste races sterk rijdt. Het kon dan ook wel eens zeer interes sant worden zondag. PARIJS Wada niet in beroep in zaak-Armstrong In navolging van de internationale wielrenunie UCI gaat ook het mon diale antidopingbureau Wada ak koord met de uitkomsten van de zaak tegen Lance Armstrong, Het Wada liet weten af te zien van de mogelijkheid om in beroep te gaan. Eerder al nam de UCI de straf fen over die het Amerikaanse anti dopingbureau Usada had opgelegd aan Armstrong. De oud-wielrenner is levenslang geschorst en raakte bovendien zijn eindzeges in de Tour de France kwijt. BARCELONA Zoon voor superster Lionel Messi Lionel Messi had vrijdag weer wat te vieren. Dit keer was het geen prijs of een nieuw record, maar de geboorte van zijn eerste kind. Mes si stond zijn vriendin Antonella Roccuzzo in het ziekenhuis bij toen ze beviel van een zoon, ge naamd Thiago. Messi had van trai ner Tito Vilanova van FC Barcelona toestemming gekregen om de trai ning van vrijdag te laten schieten. De 25-jarige Argentijn kan volgens Vilanova vandaag tegen Celta de Vi go 'gewoon' spelen. HOOGEVEEN Wüst gaat allrounden én weer sprinten Ireen Wüst gaat komend seizoen weer allrounden én sprinten. Dat bevestigde de schaatsster vrijdag tij dens de perspresentatie van TVM. De Brabantse raakte enkele jaren geleden overtraind omdat ze te hard trainde en aan te veel wed strijden meedeed. Toch is Wüst er van overtuigd dat haar deelname aan de NK sprint geen kwaad kan voor haar voorbereiding op het EK allround, een week later. Mocht Wüst zich kwalificeren voor de WK sprint, dan weet ze nog niet of ze ook deelneemt. MUNCHEN Kritiek Van Gaal laat Heynckes koud Trainer Jupp Heynckes van Bayern München ligt niet wakker van de kritiek die Louis van Gaal eerder deze week uitte op voorzitter Uli Hoeness. „De uitspraken van de Ne derlandse bondscoach zijn net zo relevant als dat er in Peking een fiets wordt gestolen." Van Gaal liet woensdag weten dat Hoeness de re den was voor zijn gedwongen ver trek als coach bij Bayern München. Hij stelde ook dat het niet goed is dat de macht van een club slechts bij één man ligt. PARIJS Rojer naar laatste vier in dubbelspel Parijs Tennisser Jean-Julien Rojer heeft zich vrijdag samen met zijn Paki staanse dubbelpartner Ai- sam-Ul-Haq Qureshi geplaatst voor de halve finales van de ATP Mas ters in Parijs. Het koppel Was in twee sets te sterk voor Wit-Russisch/Canadese duo Max Mirnii en Daniel Nestor: 6-3 6-4. In de halve finale nemen Rojer en Qu reshi het op tegen het duo Marin Cilic en Marcelo Melo. Die wonnen eerder op de dag hun kwartfinale van Alexander Peya en Bruno Soares.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31