'Doen we niets, dan verdwijnt straks alles' 21 zeeland Zeeland vreest miljoenenverlies zaterdag Troost De krant 6 weken voor 18 euro! PZC zaterdag 3 november 2012 door Maikel Harte Mijn collega Bram Moszkowicz was weer breaking news van de week. Hij moet aan de Belastingdienst een flinke nabetaling doen, zijn rela tie met Eva Jinek is verbroken en dan is er nog zijn schrapping als advocaat door de Raad van Disci pline. Ik kan nergens komen of mensen beginnen er over. Dat is meestal gekscherend dat ik ook op moet gaan passen, maar ik ben niet bang. Ik heb nog nooit 15.000 euro aan contanten bij elkaar ge zien, laat staan dat ik dat had moe ten melden bij onze deken, het hoofd van de orde van advocaten. Moszkowicz meldde het niet, en dat is nu een van de redenen waarom hij geschrapt wordt, al thans, er komt nog wel hoger be roep. Moszkowicz vindt dat hij zijn geheimhoudingsplicht schendt als hij de ontvangst van zo'n bedrag meldt. Dit is ook de reden dat hij niet naar de zitting is geweest, maar dat vind ik geen argument. Hij had zijn standpunt daarover juist toe kunnen lichten. Bovendien werd er op de zitting ook het niet-halen van zijn oplei- dingspunten behandeld en de klachten van vijf klanten die onte vreden waren over zijn rechtsbij stand. Ik vind een levenslange schrapping in dit geval te ver gaan, ik vond een jaar schorsing waarvan een halfjaar voorwaarde lijk, een redelijke suggestie van de deken, maar sinds ik hem dinsdag bij Pauw 8c Witteman zag zitten, twijfel ik. Het lag allemaal aan een ander, hij had geen greintje kwetsbare opstelling. Jammer. En dat hij niet naar de zittingen gaat, maar nota bene op de dag van de uitspraak wel in een talkshow op de uitspraak af gaat zitten geven, vind ik echt niet kunnen. Dan had je naar de zitting moeten gaan en daar je verhaal moeten houden en niet naar Pauw en Wit teman. Ja, wordt er dan gezegd, maar bij Eva kon hij die avond ook al niet terecht, want ze had den het allebei te druk voor hun relatie. Nou, dat is misschien dan nog een troost. Als hij het hoger beroep tegen zijn schrapping ver liest, heeft hij daar in ieder geval genoeg tijd voor. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzcnl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nt Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.ni Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 -17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV, Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Neckermann: Ruim zestig bewogen jaren 1973-1978 Neckermann opent magazijnen en kantoor in Sint Jansteen. 1993 Opening werkmaat schappij Neckermann in Terneuzen. 2000 Opening distributiecentrum voor meubels in Meer (B), drie jaar later wordt het weer gesloten. I 1950 1968 Josef Neckermann Oprichting richt in Frankfurt Neckermann Neckermann Nederland In Versand op. Hulst. 1984 Neckermann wordt dochter van Karstadt, het grootste warenhuisconcern van Europa. 1997 Opening expeditiecentrum Sint Jansteen, Necker mann dreigde uit te wijken naar België, maar een subsidie van 2,7 mijn gulden van provincie en gemeente Hulst hield het bedrijf in Nederland. Bij Neckermann.com ver dwijnen 130 voltijdsbanen. Daardoor raken 172 mede werkers zonder werk. door Romain van Damme en Henk Boot Hij stapt wat verdwaasd naar buiten. Het is vrij dagmiddag drie uur. De Neckermann-medewer- ker kijkt schichtig om zich heen en fluistert dan: „Er zijn nieuwe ontslagen aangekondigd." De dertiger is een van de weinigen die iets durft te zeggen. Zijn mees te collega's die uit het hoofdkan toor aan De Verrekijker in Sint Jan steen komen, zoeken zwijgend houvast bij een sigaretje. Of ze bel len of sms'sen met het ongeruste thuisfront. Even daarvoor meldt hun baas Kurt Staelens in de kanti ne van het postorderbedrijf dat er van de 466 medewerkers 172 hun baan verliezen. Dat zijn er meer dan de 150 waarvan deze zomer sprake was en eigenlijk minder dan menigeen-vreesde. „We voe ren de herstructurering nu in één fase uit, waar we eerder dachten dat we dat in twee fases zouden doen." De reacties in de zaal waren vol gens directeur Staelens 'respect vol'. Natuurlijk waren er veel vra gen, dat is logisch." Volgende week dinsdag worden de medewekers bijgepraat door de vakbonden. Veel nieuws hebben die niet te melden. „De OR is in de zomer ak koord gegaan met het sociaal plan", zegt bestuurder Niels Suij- ker van FNV Bondgenoten. „We hebben dat niet ondertekend, om dat het voor ons veel te mager is. Een goed sociaal plan ziet er voor ons heel wat anders uit." Suijker zegt wel begrip te hebben voor de financiële situatie van Necker- mann.com „De financiële midde len zijn er gewoon niet. Helaas, want het betekent dat mensen die er bijvoorbeeld dertig jaar gewerkt hebben weggaan met een paar maanden salaris extra." Directeur Staelens: „We proberen er voor iedere medewerker die wegmoet, het maximale uit te ha len. Meer kunnen we niet doen." Staelens hoopt zo snel mogelijk de handtekening van een nieuwe in vesteerder te zien. „Pas dan ben ik opgelucht. We zijn al enkele maan den druk bezig. De nieuwe inves teerder moet overeenstemming be reiken met de curator van Necker mann uit Duitsland en het Ameri kaanse Sun Capitals dat geen geld meer in het bedrijf wil steken." Alle afdelingen worden volgens Staelens getroffen. Necker- mann.com sluit straks de vestiging in Terneuzen. Alle activiteiten wor den geconcentreerd in Sint Jan steen. De vestiging in Temse waar 32 mensen werken, blijft buiten schot. Hulst, Sluis en Terneuzen trekken 40 mille uit voor begeleiding van de ontslagenen. „Laat ons vooral nu in Zeeuws-Vlaanderen solidair zijn. Er komen sollicitatietrainin gen, verwerkingscursussen en ons werkservicepunt probeert mensen aan ander werk te helpen", aldus de Terneuzense wethouder Co van Schaik namens de drie ge meenten. Neckermann.com gooit sinds een tijdje alles op de onli- ne-verkoop (website). De papieren catalogus is verdwenen en ook de eigen merken zijn uit de collectie genomen. Staelens: „De herstruc turering moet doorgevoerd wor den. Helaas kost dat 172 medewer kers hun baan. Maar als we niets doen, verdwijnt alles." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening door Marcel Modde MIDDELBURG - Het afschaffen van het btw-compensatiefonds in 2014 gaat de provincie Zeeland moge lijk miljoenen euro's kosten. Gede puteerde Kees van Beveren (CDA) ziet dat verlies ontstaan bij grote projecten die in uitvoering zijn of waarvan de voorbereiding in volle gang is. Het fonds is acht jaar geleden inge steld om het uitbesteden van ta ken door gemeenten en provincies aan bedrijven of andere organisa ties te bevorderen. De belasting die ze dan moeten betalen op uit besteed werk, kunnen ze vervol gens declareren bij het btw-com- pensatiefonds. WD en PvdA hebben in het re geerakkoord opgenomen dat ze het fonds willen schrappen. Vol gens Van Beveren worden kleinere provincies onevenredig geraakt door de maategel. De vergoeding binnen de Rijksuitkering gaat uit van het inwonertal van de provin cie. „Dus wanneer je dan zoals wij een aantal grote projecten hebt lo pen, kost je dat al snel een paar miljoen", aldus Van Beveren vrij dag in de Statencommissie Financi ën. De gedeputeerde wees daarbij in eerste instantie op de aanleg van de Sluiskiltunnel en de verdub- belling van het traject N62 Sloeweg/Tractaatweg. Van Beveren verzekerde de com missie dat het college niet zal nala ten Den Haag te wijzen op de fi nanciële gevolgen voor Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2