OM: John Smidt is op gruwelijke wijze gedood 27 Rechter mild voor jachteigenaar bassist Blof Woensdag Donderdag Vergeetachtig worren Vrijdag to zaterdag 3 november 2012 AXEL - John Smidt (86) is op gru welijke wijze door messteken om het leven gebracht, zo blijkt vol gens het Openbaar Ministerie uit de schouw en de sectie op zijn lichaam. Het lichaam van de Axelaar werd dinsdag 23 oktober in een sloot bij de Vissersverkorting in Westdorpe gevonden. Diezelfde ochtend werd een 32-jarige Terneuzenaar aange houden. Enkele dagen later een 35-jarige man. Volgens het OM tast de politie nog in het duister over het motief voor de moord. In de nacht van maan dag op dinsdag rond 02.00 uur hoorden buurtbewoners van de Ei- senhowerlaan in Axel een hondje aanhoudend blaffen bij het hon- denuitlaatterrein. Toen ze gingen kijken, zagen ze daar inderdaad een hondje loslopen. Ook vonden ze een hondenriem, een pet en een plas bloed. Deze ongewone vondst werd gemeld aan de politie waarna een onderzoek startte. Het onderzoek is nog steeds in vol le gang. In het reconstrueren van wat er zich heeft afgespeeld, is nog veel onduidelijk, aldus het OM. „Zo is het rechercheteam op zoek naar vermiste spullen van het slachtoffer, persoonlijke bezittin gen en spullen uit zijn auto. Moge lijk zijn er door voorbijgangers voorwerpen gevonden en mee naar huis genomen. Of misschien hebben voorbijgangers spullen op een ongewone plek zien liggen." Ook roept de politie iedereen die mogelijk iets gehoord of gezien heeft op zich te melden bij de poli tie. Getuigen kunnen ook via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000 anoniem iets melden. Spectrum: zoektocht naar sporen van moord Onderzoek naar sporen bij de Vissersverkorting. foto Wies Steenaard 'Frits Spits begint een lofrede op ons werk, en ik word een beetje ongemak kelijk.' foto HP van Velthoven MIDDELBURG - Een 65-jarige man uit het Belgische Kesterlee is giste ren door de politierechter con form de eis veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 300 eu ro. De man wordt verantwoorde lijk gehouden voor een aanvaring op de Westerschelde tussen zijn ei gen motorjacht 'Barracuda' en het binnenvaartschip 'Saeftinge' op 28 september vorig jaar. Het schip werd 's morgens vroeg bij het uitvaren van de oude Veer haven in Terneuzen overvaren door de Saeftinge. Het motorjacht brak en de opvarenden, de Belg en zijn echtgenote belandden in het water. Een kwartier later konden ze worden opgepikt door de toege snelde Vebo Runner van de Vere nigde Bootlieden in Terneuzen. Dat het echtpaar het binnenvaart schip niet heeft kunnen zien kwam mogelijk omdat het donker was, er een hel verlicht passagiers schip passeerde en door een 'on handig tij', dat het zicht belemmer de. Het jacht had voorrang moe ten verlenen aan de Saeftinge. In haar vonnis hielden zowel officier van justitie J. Valente als politie rechter G. van Unnik duidelijk re kening met de ellende die het Bel gische echtpaar door de aanvaring heeft moeten doorstaan, zoals het verlies van het jacht. We zijn inmiddels weer terugge keerd naar Amsterdam, waar we repeteren voor het grote concert van zaterdag. En als we dan zo be zig zijn, omringd door onze crew, geconcentreerd en ontspannen, voel ik me beter. ]e kunt maar be ter aan het werk zijn, dan heb je minder muizenissen. Himmelhoch jauchzend, zum Tode betrübt. Die woorden schoten me vandaag een paar keer te binnen. Hoe kan het nou dat ik me afgelo pen maandag zo miserabel voelde? Ook vandaag weer repeteren, en ik ben vrolijk. Nog een paar techni sche onzekerheden, maar dat is al les. Het citaat van Goethe gaat nog verder: Glücklich allein ist die Seele die liebt. En zo is het: vandaag hou ik weer erg van muziek. En van postzegels. Sinds vandaag heeft BL0F namelijk een eigen postzegelboekje. Nee, dat is geen grapje! Ik heb zelfs mijn eigen indi viduele plakkertje. Mensen kun nen aan mij likken zonder dat ik er iets van merk. Gek. Via Facebook krijg ik een bericht van Tim van Esch, zanger van Handsome Poets, een band die een poosje in ons voorprogramma heeft gespeeld. Ik word er blij van en zet hun muziek op. Dance! The War Is Over! Vandaag is een kalme dag. Paskal en ik zouden alleen een gesprek hebben met Eén Vandaag, maar als de verslaggeefster en camera man er eenmaal zijn, blijkt dat ze over mijn teksten willen praten om die vervolgens door van die twitter jongens te laten becommen tariëren. Dat had de redacteur be ter van tevoren kunnen zeggen, dan hadden we meteen NEE kun nen zeggen. Ze proberen ons nog over te halen, maar ze moeten on verrichter zake terug. We vinden het wel lullig, maar dat is dus het type publiciteit waar we echt niets aan hebben. Je leert het gaandeweg. door Rinus Willemsen Ik stond vanavond op het grote po dium in de Ziggodome en dat was een bijzonder gevoel. Ik dacht nog: dit is later, als ik groter ben... Ik was trots. Op alles wat we bereikt hebben in de loop der jaren. Ik heb ontzettend veel zin in het con cert van morgen, en ik heb groot vertrouwen. En daarna wil ik weer vooruit kijken. O, en trouwens: Empire Falls is uit. Ik ga aan iets nieuws beginnen. Of'k m'n agenda niet op taofel ei laoten lig gen? vraog 'k deu de tillefoon an 'n kennis. „Jao, die kan 'k noe nie vinnen, 't Is nie érg 'öör. Mao toch ee. Dan gaon 'k thuus nog 's vèder kie ken." En ik leg den 'oorn op 't toe stel. 't Was eergisteren 'n weeke gelee- jen. Die middag was 't vertelmid- dag gewist en zitten me mêêstal mee zö'n vuufentwintig ménsen in de Maquettezaol in Biervliet. Op de muur kommen d'r dan alle- maol plaotje van Biervliet en van durpjes uut de buurte en dan kom men de verhaolen van vroeger los. Wie dao weunende en wat of die vroeger dee. Noe za je zeggen: „Vroeger, da's toch verbie ee? Dao kan je noe gêên krentenbrood mêêr voo kopen." Da's waor. Mao toch ee. Vertellen over je verkantie van van de zeumer èrgenst in Ver weggistan, da's ook verbie en dao moet ook 'êêl de fermilie nao luusteren op verjaordaogen en par tijen. Dus waorom meugen wud- der dan nie over vroeger praoten? Toen d'r nog petroliestellen waor- en, je iedere vriedagmorgen de pe- troliebusse op de straote zettende en d'r twêê kêêr per jaor 'n draoi-urgel deu de straote kwam? Zukke vertelmiddaogen binnen 'êêl in trek. Da kan'k je wel zeg gen. Sommigste maskèrels kom men mee 'n schoon over1empje a ruum voo tied om udder in pos tuur te zetten. Zoeken 'n schoon plekje en kunnen dan 't deurgat in de gaoten 'ouwen om te zien wien dat 'r binnen kommen. En dan schuuven ze 'n paor stoelen op. Want 't gaot ook om de gezellig' eid, toch? „Da waoit toch ee?" en dan begint 'r een kletsproaotje over 't weer. Over de regen, de blomköölen en de straote die toch 's verleid zou moeten worren mee al die plassen. Allemao diengetjes die de revue passeren nog voo dat de vertellienk mee plaotjes-van- toen, in gank wor gezet. Jao, je kan ook naor 'n museum gaon. Dao vin je ook allemao dien gen van toen. Mao saomen prao ten over die ouwe spulletjes, da's toch 's wat anders ee. Dat weten ze ook in zorgcentra. Dao wor somstemets 'n 'êêle 'uuskaomer zö ouwerwets ingericht en kan je dao 'n bakje koffie drienken. Da's voor de sfeer ee. Mee ouwe meubeltjes, de reuke van boenwas en muziek uut dien tied. Dan zak je in je ge dachten terug in de tied van toen. In zö'n 'erreriengskaomer. Dan vliegen d'uurtjes verbie. Vooral a je da saompjes in een groepje kan doen. Dan is dat angenaomer dan allêêne. Kiek, en dao binnen noe zukke vertelmiddaogen voo. En daorvoor moe je 'êêlemao nog niet vergeetachtig worren. Bel nêê. En dan kan j 't ok wel beguupen zeker, dan 'k daor in de Maquette- kaomer m'n agendao 'ao laoten lig gen? 'k Most een tillefoonnommer opschrieven van een man uut Ter neuzen. Die 'ao nog wat ouwe kaorten voor me. Of ik die kwam op'aolen. En thuus natuurlijk over al gezocht nao m'n agendao, in al le kassen gekeken, tassen deu- zocht, jaszakken uuutgekrauwd en gao maor deu. Tot in de koelkasse toe. Over vergeetachtig gesproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27