zeeland! 25 890 Muziek en poëzie tijdens kunstroute Bezuinigingen thuiszorg komen elders als een schok Kabinet schrapt product schappen FACCHIN. FNV Inbraak Politie houdt drietal aan voor bedreiging Uilenburch houdt open huis zaterdag 3 november 2012 Alleen al bij en via Zorgstroom werken 890 mensen als huishoudelijke hulp in de thuiszorg. Zorgstroom heeft 2200 cliënten die huishoudelijke hulp ontvangen. 'Mensen worden met ontslag bedreigd en steeds meer vrijwilligers en andere mensen moeten het belangrijke werk overnemen', schrijft de FNV in de uitnodiging voor de openbare debatavond woensdagavond in de Zeeuwse Bibliotheek. Een aantal welzijnsorganisa ties en gemeenten in Zee land voelen zich overvallen door de forse bezuinigingen in de thuiszorg. „Een heel erg schokkende uit komst." Zo omschrijft voorzitter Leo Kosten van het Samenwer kingsverband Welzijnszorg Ooster- schelderegio (SWVO) de aange kondigde drastische bezuinigingen op de huishoudelijke hulp. WD en PvdA hebben in hun de ze week bekend gemaakte regeer akkoord afgesproken dat gemeen ten slechts 25 procent van het hui dige budget behouden voor 'een MIDDELBURG - Tijdens de maande lijkse Kunst- en Cultuurroute in Middelburg, elke eerste zondag van de maand, is er morgen specia le aandacht voor poëzie. Een aan tal dichters leest op drie locaties voor uit eigen werk. Thema tij dens deze poëziemiddag is 'Mu ziek en poëzie'. Daarom worden de voordrachten vergezeld van mu zikale optredens. De drie locaties zijn Hildernisse Eten Drinken aan Plein 1940 (13.00-14.00 uur), atelier Juul Kor- tekaas, Brakstraat 5 (14.30-15.30 uur) en het museumcafé van het Zeeuws Museum aan het Abdij plein (16.00-17.00 uur). maatwerkvoorziening'. Het be roep op de bestaande huishoudelij ke hulp wordt voor nieuwe cliën ten al in 2014 beëindigd. Voor be staande cliënten gaat de maatregel in 2015 in. Dan krijgen gemeenten nog maar een kwart van het huidi ge budget. „De consequenties zijn nog niet goed te overzien, maar we komen in de problemen als dit doorgaat", zegt Kosten. Veel min der mensen dan die nu gebruikma ken van huishoudelijke hulp zul len dat in de nieuwe plannen nog kunnen doen. „Gaan mensen die geen steun meer krijgen het zelf betalen, dan verandert er niet veel. In Hildernisse wordt het eerste exemplaar van de dichtbundel 'Or kest van zinnen' aangeboden aan wethouder Ed de Graaf. Verder zijn er voordrachten van Paul van Leeuwenkamp, Neeltje Zoetje Job- se en Marcel van Kersbergen en muziek van vocaal ensemble Musi- ca Cordis. In het atelier van Korte- kaas lezen Kaki Gaia-Dada, René Spruijt en Guus Spruyt gedichten voor en is er muziek van Henk Lo- man (saxofoon) en Jacques God drie (piano). In het museumcafé dragen Yvonne Né, Pemette van der Werft en Henri Looymans ge dichten voor. Vocaal ensemble Mu- sica Cordis zingt ook hier. Maar het kan ook zwartwerken in de hand werken", zegt Kosten, die 'niet had verwacht' dat de miljar denbezuiniging in het regeerak koord zou worden opgenomen. „Echt een heel erg schokkende uit komst, zowel voor de groep men sen die gebruik maakt van thuis zorg als voor de gemeenten." Allévo, de thuiszorgorganisatie in de Oosterschelderegio, volgt de ontwikkelingen op de voet, zegt manager financiën en control en facilitaire dienstverlening Ton Hen driks. „Het is nog onvoldoende duidelijk wat exact de gevolgen zijn, dus conclusies trekken is nog VLISSINGEN - In een woning aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen is donderdag ingebroken. Daarbij werden een dvd-speler, cd's en dvd's gestolen. De dief was de woning binnengekomen via een raam. De woning werd door zocht. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar mn be-grip in mobiliteit verkoop v onderhoud V SAAB tuning üayplböhlnnrl 161 Sêr'9'iii op Zoom Tfil 016/1-1^17636 F: lnfe0UiOlHnbv.nl www, Ihoi0nf1v.nl www.sagbtuhlng.nl wat voorbarig. We hopen in elk ge val dat de cliënt niet de dupe wordt." Ook in Zeeuws-Vlaanderen is 'met ontsteltenis' gereageerd op de plannen. De Sluise wethouder Jan Schaalje begrijpt er niks van. „We willen met z'n allen - ook vanwe ge de kosten - dat ouderen langer thuis blijven wonen. Deze bezuini ging staat daar haaks op." Zijn Tef- neuzense collega Co van Schaik spreekt van 'een hele slechte zaak'. „Niet iedereen kan terugvallen op kinderen of andere mantelzorgers. Mensen zullen maar wat aan gaan sukkelen." ammmmtammtmrnammmmmmmmmmmsa GOES - De politie heeft, naar vrij dag pas bekend is gemaakt, drie mannen aangehouden op verden king van bedreiging van een meis je met een mes op zaterdagavond 13 oktober in Goes. Twee verdachten (18 en 21) komen uit Goes. Zij werden enkele dagen later al aangehouden. De derde ver dachte (17) was niet teruggekeerd naar de instelling waar hij ver bleef, was zwervende en is afgelo pen woensdag aangehouden. Allen waren die zaterdagavond ook betrokken bij de vernieling van een tweetal ramen van wonin gen, de jongste ook bij de diefstal van een snorfiets. door Melita Lanting GOES - Alle productschappen en bedrijfschappen worden opgehe ven. „Vanaf 2014 gaan de taken van alle productschappen naar het ministerie", zegt voorzitter Bart Bruggeman van het Productschap Vis. „Dat je speelbal bent terwijl je prachtig werk levert, dat doet pijn. Daarvoor is onbegrip." Het nieuws kwam volgens Brugge man volkomen onverwacht. Afge lopen maandag bleek uit het re geerakkoord dat PvdA en WD een dikke streep door de schappen heeft getrokken. Daar was niet op gerekend omdat in opdracht van de vorige regering juist werd ge werkt aan samenvoeging van alle afzonderlijke schappen (zoals bij voorbeeld de productschappen voor vis, zuivel, vlees en tuin bouw) tot één organisatie. „De sector moet de promotie voortzetten op een private wijze", was de boodschap van Bruggeman tijdens een feestje vrijdag ter gele genheid van een nieuwe promotie film over de mosselsector. Een slot akkoord van een twee jaar duren de promotiecampagne met de mosselroadshow, persdagen en mosselweken. Het productschap Vis doet overi gens meer dan alleen promotie. Het schap schrijft verordeningen uit en waakt bijvoorbeeld ook over de kwaliteit. Tijdens de algen- affaire Ouwerkerk was het dan ook het productschap Vis die de mosselpercelen uit voorzorg sloot. MIDDELBURG - Openbare basis school De Uilenburch aan de Ne- derstraat in Middelburg houdt dinsdag 6 november van 13.00 tot 15.00 uur open huis. Belangstellen den kunnen een rondleiding door de school krijgen en kennismaken met docenten, directeur, ouders en lesmateriaal. Kinderen kunnen ook 'proefdraaien' in een klas. De huishoudelijke hulp lapt de ramen. archieffoto Roger Dohmên Vondellaan 18 te Vlissingen Aantrekkelijk aanbod! In de populaire wijk Vredehof (onderaan de Bou levard), bieden wij u deze sfeervolle vrijstaande "Oostenrijkse" woning aan. Deze woning is gelegen op een mooi perceel eigen grond (525 m1) en v.v. garage en schuur. De woning dient intern gereno veerd te worden. Recent is er een nieuwe, c.v.-in stallatie geplaatst en is het buiten schilderwerk uitgevoerd. Vraagprijs 219.000,- k.k. Info: Monique Facchin makelaars taxateurs www.facchinmakelaars.nl 0113-850466 MAKELAARS &TAXATEURS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25