Versoberen thuiszorg is hier al begonnen 'Ook Decathlon moet binnen de regels blijven' 241 zeeland Zo blijf je altijd bij de les. Ook na de les. Amac Onderzoek kosten gemeentehuis DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 31/10-10/11 2012 SLIK OP DE WEG Wethouder Szarafinski Boete voor aanvaring op Grevelingenmeer OP DE WE(^ zaterdag 3 november 2012 De Mac is krachtig, betrouwbaar en gebruiksvriendelijk. Ideaal dus voor je studie. Loop eens binnen bij Amac en laatje vertellen hoe je het nieuwe studiejaar goed kunt beginnen. Ontvang naast 6% studentenkorting tijdelijk een 70,- GiftCard bij een Mac. Kom langs bij Amac. Dé Apple expert bij jou in de buurt. door Theo Giele MIDDELBURG - Cruciaal voor de toe komst van ZEP of niet, de bouw in Middelburg van een sportwaren- huis door de Franse keten Deca thlon zal binnen dezelfde voor waarden en regels moeten passen als die voor elke ondernemer gel den. Wethouder Johan Aalberts roept de eigenaar van ZEP, project ontwikkelaar TCN, en Decathlon op om zo snel mogelijk met con crete plannen te komen. Dan kan met de procedure gestart worden. Aalberts wijst er op dat het be stemmingsplan grenzen stelt aan het aantal vierkante meters winkel ruimte dat bij het ZEP gebouwd mag worden. Het liefst zou hij zien dat Decathlon de al bestaan de leegstaande winkelruimte op het ZEP vult. Maar volgens TCN heeft Decathlon veel meer plaats nodig dan er nu leegstaat. TCN-topman Arnoud van Raak zette deze week druk op de ketel door Decathlon als de reddingboei voor het ZEP neer te zetten. In Ne derland opende de Franse keten in 2000 haar eerste zaak naast de Am sterdam Arena. Later volgde Kerk- rade en begin dit jaar werd de der de Nederlandse Decathlon geo pend in het Brabantse Best. De Franse sportketen wil dat aantal in Nederland verder uitbreiden. In thuisland Frankrijk zijn liefst 240 Decathlon-filialen, in België 14 en verder heeft Decathlon wereldwijd nog vestigingen in veertien andere landen. TCN kwam vrijdag zelf op een an der vlak nog in het nieuws. In een geschil rond de huur van een TCN-dochter in Almere is aan die dochter (Brandbox Almere BV) en moedermaatschappij TCN Urop uitstel van betaling verleend door de rechtbank in Utrecht. Dit heeft volgens Van Raak geen gevolgen voor het ZEP in Middelburg. „Dat is ondergebracht in een VOF en staat te ver van deze kwestie", al dus Van Raak in een toelichting op de uitspraak van de rechtbank. 9Së3S&53X5&SSO&2, HEINKENSZAND - Een onderzoeks commissie onderzoekt de oorza ken van de forse budgetoverschrij ding van de renovatie van het ge meentehuis in Heinkenszand. „Over onzorgvuldig handelen laat ik me nog niet uit. Dat moet uit het onderzoek blijken", aldus bur- De Zeeuw achter de suikerbiet 'We zijn hier op Walcheren al begonnen met de hervorming. Juist om te voorkomen dat het straks echt uit de hand loopt en de mensen die echt zorg nodig hebben, die niet meer kunnen krijgen en ze niet meer thuis kunnen blijven wonen.' www.a-mac.nl I 0900 - 1588 irifo@a-mac.nl I Catharlnastraat 13, 7001 BZ Doetinchem Belangenorganisaties voor thuis zorg sloegen deze week alarm vanwege het verlies aan banen door de bezuinigingen. Op Wal cheren zijn de gemeenten al eer der begonnen met het hervor men van de thuiszorg. Alleen als het echt niet anders kan, wordt professionele, gesubsidieerde hulp ingeroepen. door Theo Giele Wie als huishoude lijke hulp in de thuiszorg werkt, weet dat het praatje bij een kopje koffie voor de cliënten min stens zo belangrijk is als een scho ne plint of een blinkend aanrecht De wetenschap dat geregeld ie mand langs komt, is voor vereen zaamde ouderen erg belangrijk. En dan is het fijn als dat bezoek ook tijd maakt voor een praatje. De Middelburgse wethouder Sas- kia Szarafinski is de eerste om dat te beamen. Maar in tijden van zwa re bezuinigingen is het de vraag of je eenzaamheid moet oplossen met professionele, volledige gesub sidieerde thuiszorg. In de weten schap dat er zwaar weer op komst was, hebben de drie Walcherse ge meenten al voorgesorteerd op het veel krappere budget 'De kante ling', heet het proces. Uitgangs punt is dat alleen als er echt geen andere oplossing te vinden is en mensen het echt niet kunnen beta len, nog huishoudelijke hulp 'van overheidswege' wordt verstrekt. Szarafinski: „Als iemand om hulp aanklopt, volgt een gesprek om uit te vinden wat precies het pro bleem is." Voorbeeld: iemand zegt hulp in de huishouding nodig te hebben, maar is eigenlijk vooral gemeester Jaap Gelok die donder dagavond tijdens de vergadering van de gemeenteraad het boete kleed aantrok. De renovatie van het gemeentehuis pakt ruim een miljoen euro duurder uit dan het oorspronkelijk geraamde budget van 2.758.000 euro. MIDDELBURG - Wat voor een 53-jari- ge man uit Papendrecht en zijn zwager (43) op 22 augustus 2010 een plezierig zeiltochtje op het Grevelingenmeer had moeten wor den, eindigde in een ferme aanva ring met het zeiljacht van een Duitse vader en zijn zoon. De zoon liep daarbij een gebroken arm op; het schip een flink gat. Vrijdag werden beide mannen door politierechter G. van Unnik veroordeeld tot een boete van 300 euro. Het schip van de Papendrech- ters was vol getuigd en het uitzicht van de stuurman was derhalve mi nimaal. „En het Duitse jacht had voorrang", stelde Van Unnik vast. Wethouder Saskia Szarafinski eenzaam. „We gaan dan eerst kij ken of we dat probleem met vrij willigers kunnen oplossen. Zijn er mensen, vrijwilligers in de buurt die eens langs kunnen komen of boodschappen voor ze kunnen doen. Hierin kan ook de Stichting Welzijn Middelburg een bemidde lende rol spelen." Als iemand professionele hulp no dig heeft, moet eerst gekeken wor den naar een, wat in het jargon heet, 'algemene voorziening'. In Middelburg kunnen mensen zelf hulp inkopen, onder meer via de bemiddelingsorganisatie Facilitas. Motto blijft: mensen moeten zo veel mogelijk zelf doen. „Pas als mensen het zelf niet kunnen beta len en de hulp echt nodig hebben, komt de thuiszorg in beeld. Huis houdelijke Hulp 2 noemen we De nieuwe regering stelt rigoureuze bezuinigin gen op de huishoudelijke zorg voor. dat", zegt de Middelburgse wet houder. Of er door de bezuinigingen op de WMO genoeg geld overblijft om die Huishoudelijke Hulp 2, de har de kern van de zorgvraag, te kun nen bekostigen, kan Szarafinski nu nog niet overzien. „Maar we zijn hier op Walcheren al begonnen met de hervorming. Juist om te voorkomen dat het straks echt uit de hand loopt en de mensen die écht zorg nodig hebben, die zorg niet meer krijgen en ze niet meer thuis kunnen blijven wonen." Zorgstroom, de grootste aanbieder van huishoudelijke hulp op Wal cheren, merkt dat de gemeenten de weg van versobering van huis houdelijke hulp zijn ingeslagen. Za ken als een boodschappendienst, was- en strijkservice zijn uit het pakket verdwenen, als laatste in de gemeente Vlissingen. Zorgstroom heeft 2200 cliënten die huishoude lijke hulp ontvangen. Bij Zorg stroom werken 520 mensen in loondienst als huishoudelijke hulp en via Zorgstroom nog eens 370 zogeheten alpha-hulpen. Woensdag 7 november is er een bijeenkomst over de thuiszorg op Walcheren. De debatavond, georga niseerd door de FNV-bonden, wordt gehouden in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg en begint om 19.30 uur. Binnen de thuiszorg op Walche ren heerst onrust, hebben de FNV-bonden geconstateerd. „Men sen worden met ontslag bedreigd en steeds meer vrijwilligers en an dere mensen moeten het belangrij ke werk overnemen", schrijven de bonden in de uitnodiging voor de bijeenkomst. Aan het debat ne men onder anderen deel wethou ders, bestuurders van Zorgstroom en Werkt Voor Ouderen, cliënten en thuiszorgmedewerkers. De de batavond is voor iedereen toegan kelijk. //achter de suikerbiet up:;Mb filhu\i\bCuf(JÏ}b Jüh: IcsZJpJ -'VJ 'j dzsZZSS.ba!/ HrJ l li j/ j/ jsJa yütijyj)] U'l J '11Ï5 Lu/jijcs/jcdiï yy-yy ja MODE VOOR JE RAAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24