zeeland 123 VERHUIZEN MET ZORG! Nieuw 'gebouwtje' in Meiveld wordt ontmoetingsplek voor iedereen Twee bezwaren rond Fonteyne afgewezen Verborgen w 0118 61 26 69 zaterdag 3 november 2012 Behalve landschappen en ander figuratief werk schilderde Jongepier doeken die zijn geïnspireerd op bijbelsele verhalen. Sommigen daarvan, zoals dit tafereel, bleven voor de buitenwereld verborgen. www.kbozie.nl fc' monoidL mouERs i door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De platen liggen al in het gras, het 'gebouwtje' is be steld: volgende week wordt de be loofde hangplek in het Meiveld in Middelburg-Zuid geplaatst. Op donderdag 15 november is de offi ciële opening van wat 'een ont moetingsplek voor jong en oud' moet worden. De ontmoetingsplaats komt te staan bij de halfpipe en het Cruyff Court. Het is een soort kleine mu ziektent, open aan de zijkanten, maar wel overdekt. Er zitten zitele- menten in vast en het geheel is 'hufterproof. Er is bewust geko zen voor een open constructie en niet voor bijvoorbeeld een contai ner. De ontmoetingsplaats in het Mei veld was de belangrijkste wens van de bewoners van Middel burg-Zuid, zo bleek eerder dit jaar. Wijkwethouder Johan Aalberts en wijkmanager Rianne van Iwaar- denogingen in gesprek met jonge ren in de wijk over de hangplek. Ook bewoners sloten zich hierbij aan. „We hebben goed overleg ge had met jongeren en buurtbewo ners", zegt Van Iwaarden. „Doel is dat jongeren niet meer bij de flats rondhangen. Dat willen de jonge ren zelf ook niet." De ontmoetings- WESTKAPELLE Rommelmarkt vrouwenvereniging Vrouwenvereniging Hoop op Ze gen houdt vandaag, zaterdag, een rommelmarkt in Westkapelle Her rijst. Van 14.00 tot 16.30 uur zijn er aller lei tweedehandsspullen te koop, waaronder boeken. Ook worden er fruit, warme wafels en koffie ver kocht. Voor kinderen zijn er knutselspul- lén. VLISSINGEN Slotfeest 55-jarig jubileum dansgroep Dansgroep Vlissingen Internatio naal bestaat 55 jaar. De feestelijke afsluiting van dit jubileumjaar is op zaterdag 10 november met een slotfeest vanaf 20.00 uur in wijk centrum De Zwaan in Oost-Sou burg. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Theatergroep Grad Na More en het koor treden op. Uiteraard wordt er ook veel gedanst De avond wordt besloten met een buf fet. Ook oud-leden zijn van harte welkom en kunnen zich met een introducé aanmelden via info@volksdansvlissingen.nl. RITTHEM Concert Véiiber in kerk afgelast Het concert van Véiiber uit Gronin gen in de dorpskerk van Ritthem van morgen (zondag) kan geen doorgang vinden wegens familie omstandigheden bij één van de muzikanten. Het evenement had de afsluiting moeten vormen van de viering van het vierhonderdjarig bestaan van de Protestantse Gemeente in Rit them. door Jan Ommen plek komt daarom ook op flinke af stand van de flats. De plek is nadrukkelijk niet alleen bedoeld voor jongeren. Iedereen kan er terecht, ook bijvoorbeeld de mensen die in het Meiveldpark hun hond uitlaten en een praatje willen maken. De ontmoetingsplek in het Mei veld wordt donderdag 15 novem ber om 16.00 uur officieel geopend met een partijtje voetbal op het Cruyff Court tussen wethouder Aalberts, jongeren en buurtbewo ners. Ook overhandigt Aalberts een symbolische sleutel van het ge bouwtje aan de jongeren uit Mid delburg-Zuid. VLISSINGEN - De Raad van State heeft twee bezwaren tegen het niet toekennen van nadeelcompen satie en schadevergoedingen rond het nieuwbouwproject De Fontey ne in Vlissingen verworpen. De bedrijven zeiden veel last te hebben gehad van de nieuwbouw- activiteiten waardoor de winkels korte of langere tijd slecht of niet bereikbaar waren. In sommige ge vallen keerde de gemeente com- pensatiegelden uit, in andere geval len niet. De Raad wees de hoger beroepen van Didi Fashion en Ma- do vof geheel van de hand. Van de Raad van State krijgt de gemeente Vlissingen zes weken de tijd om te bekijken of lederwaren- en tassen- winkel Duifhuizen recht heeft op een hogere onkostenvergoeding. Duifhuizen schakelde deskundi gen in om het bedrijf bij te staan in de schadeprocedure. De ge meente Vlissingen wil 1750 euro aan deskundigenkosten vergoe den, terwijl de tassenwinkel ruim 12.000 euro aan kosten heeft opge voerd. De Raad heeft nog geen uitspraak gedaan in de schadezaak van Henk Postma van cd-winkel De Bard en de winkelkelder Bar-o-Nes. Die zaak is ingewikkelder dan de ande re zaken. Dit zijn de eerste vier zaken die door de Raad van State in hoger beroep zijn behandeld. Deze maand en in februari volgend jaar volgt nog een aantal zaken. Adriaan Jongepier. Behalve kunstenaar was hij ook muzikant en instrumentenmaker. Zo bouwde hij draailieren en hommels of Noorse balken. Hij dirigeerde de plaatselijke mondorgelclub Ons Genoegen. Later werd dat een accor deongezelschap. In 1970 gaf hij daarmee een openluchtconcert voor toeristen. foto archief Maatje Kesteloo Zaterdag 3 november van 9.00 tot 16.00 naar de Goedkoopste Kerstmarkt van Zeeland Sla nu uw slag Een groots assortiment van meer dan 10.000 kerst- en ;feer artikelen voor zeer lage prijzen! 0p=0p! MIDDELBURG Noordweg 450 Woning met aangebouwde schuur, tuin, garage en bergin gen. Royaal perceel met vele mogelijkheden. Vraagprijs 249.000.- lek. PARTNERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23