i Wantrouwen over cijfers Vlissingen i org Drie groene projecten genomineerd WALCHEREN Luisteren naar erotische gedichten tijdens museumnacht almanak Minnaar ZATERDAG 3 november 2012 21 FZC Eerherstel voor een vrije vogel 22 en 23 ajajjgl Versoberen thuiszorg is al begonnen 24 en 25 OOI VWISZOBG: Bèta ai ?r LPV wil meer inspraak over grondbeleid door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse raads fractie van de LPV vindt dat het dagelijks bestuur van de gemeen te, de gemeenteraad niet correct in formeert over het grondbeleid. Om die reden vindt die fractie, al dus raadslid Pim Kraan, dat de ge meenteraad meer te zeggen moet krijgen over dat beleid. Tijdens de bijeenkomst, donder dagavond, van de raadscommissie Algemeen Bestuur zei het raadslid: „Wij worden regelmatig op het verkeerde been gezet als het gaat om de informatievoorziening over het grondbeleid van de gemeen te." Andere fracties reageerden niet op die harde woorden van een lid van een coalitiepartij. Wethouder Jac ques Damen (WD) zei in een reactie alleen dat de gemeenteraad tot nu toe vier keer per jaar infor matie krijgt over het grondbeleid en dat hij dat wil opvoeren naar een 'maandelijkse correcte en zorg vuldige weergave'. Desgevraagd laat Kraan weten dat hij van plan is tijdens de komende raadsvergadering, donderdag 15 no vember, met een motie te komen waarin staat dat de gemeenteraad meer en eerder betrokken moet worden bij het grondbeleid. „Tot nu toe lopen wij als raad steeds achter de feiten aan." Hij geeft wel aan dat sinds het vertrek van wet houder Piet Polderman (PvdA), maart dit jaar, het dagelijks be stuur van de gemeente wat scheu tiger is met het verstrekken van in formatie. „Maar nog niet voldoen de. Het moet allemaal veel ope ner." Hij stelt ook klip en klaar dat de cijfers die hij als raadslid krijgt 'vaak afwijken van de eerder ver strekte cijfers'. „Daar worden wij kregel van." Kraan benadrukt dat die motie niet gezien moet worden als wan trouwen richting het college van burgemeester en wethouders. „Maar wij als gemeenteraad zijn verantwoordelijk. Wij worden aan gesproken." Tijdens de bijeenkomst van de commissie liet Damen wel weten dat hij op korte termijn een confe rentie met de gemeenteraad wil houden over het grondbeleid. Dat plan ontving weinig steun. Tobias Meijers (POV) zei daarop: „Daar hebben we geen behoefte aan. Wat er moet gebeuren is simpel: de kosten moeten omlaag en we moeten zoveel mogelijk grond ver kopen." 5 VLISSINGEN - Normaal is het Muzeeum in Vlis singen 's avonds gesloten. Zelfs in de zomer maanden - als veel toeristen door Vlissingen lopen - gaan de deuren van deze cultuurvoor ziening om 17.00 uur dicht. Vrijdag was het echter mogelijk ook 's avonds de collectie te bezichtigen tijdens de museumnacht ter gele genheid van het tienjarig bestaan van het mu seum. Rondom de tentoonstelling Zeerotica was een zwoel evenement neergezet met als thema 'Lust'. Er werden erotische gedichten voorgelezen, bezoekers konden zich laten fo tograferen, luisteren naar sexy muziek en proeven van 'zeerotisch getinte hapjes en drankjes'. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De drie projecten die voor Zeeland genomineerd zijn voor de Groen Dichterbij Fina le komen allemaal uit Middelburg. Tijdens de finale op zaterdag 24 no vember wordt bekend gemaakt welke twaalf projecten een bijdra ge van maximaal 20.000 euro krij gen. Groen Dichterbij is een initia tief van IVN, het Oranje Fonds, Buurtlink.nl en SME Advies, ge steund door de Postcode Loterij. Daarbij wordt gezocht naar voor beeldprojecten waar buren groen inzetten om de buurt bij elkaar te brengen en te vergroenen. Uit elke provincie wordt 24 november één project gekozen. De genomineerde Middelburgse projecten zijn het Sint Jansgebied, Speelhof Hoogerzael en Stadstuin Middelburg-Zuid. In het Sint Jans- SSKBBXSSKStSSCSt Tip? redactie@pzc.nl gebied in het centrum hebben buurtbewoners met elkaar een ont moetingsplek gemaakt. Speelhof Hoogerzael in de wijk Griffioen is genomineerd omdat hier een na- tuurspeelterrein met ravotbos en schooltuinen is gerealiseerd. De nieuwe Stadstuin Middel burg-Zuid, voor een verpleeghuis locatie van SVRZ, is ook een ont moetingsplek voor de wijk. Het groeit die Axelse jonge moeder momenteel allemaal wat boven het hoofd. De kinderen zitten hardnek kig in de 'NEEl-fase', het is druk op het werk, haar echtgenoot is niet al leen met haar, maar ook innig met zijn werk getrouwd en dan zijn er nog die eeuwig terugkerende huis houdelijke beslommeringen. Om te ontspannen en het hoofd leeg te kun nen maken, zo vertelde ze haar vrien din, overwoog ze 's avonds te gaan hardlopen. „Je kunt ook een minnaar nemen, dat scheelt verstuikte enkels!", plaag de haar vriendin. Dat ideetje werd echter meteen ver worpen: „Neh, veel te veel gedoe joh, voor dat ene minuutje pret per keer. Ik ga wel hardlopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21