meningen 115 Cor de Jonge N06 eens zes A AT kwyPeM - zaterdag 3 november 2012 .20 DIS 100 ÊANêai HEB3EH WC M&l 6ESCHPAPT.' WAAK (ccJNNCN WE AJU yoop pe vuet-ta2oiS! -9 een gesloten club. Door deze hou ding ondervinden de gedeputeer den geen steun van buiten, vooral op het technische vlak. Zoals van de Werkgeversvereniging (BZW). Voorts het project Waterdunen, met de zeewaterinlaat voor de getij- denvoorstelling in de Breskenspol- der. Maar bij de eb voorstelling wordt gezwegen, het zeewater loopt niet vanzelf terug, voor deze situatie zal het water weggepompt moeten worden en wel tweemaal in de vierentwintig uur. Wie be taalt de benodigde energie? Niet onvermeld mag blijven de wanpres tatie van de Fast Ferry Vlissingen Breskens wat een Slow Ferry is ge worden. L. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Ouderen In reactie op de column van me vrouw van der Vleuten, 26-10. De vraag is wie het meeste medelijden verdient, de ouderen of de jonge ren in deze tijd van bezuiniging en politieke onbetrouwbaarheid. Het artikel Vaarwel Bejaardenhuis laat niets aan duidelijkheid te wensen en ook de hypotheekaftrek,de zorg premie en het hoge eigen risico zo als vandaag (30-10) nagerekend, zet ten ouderen in de tang. Met name zij met een ongeveer modaal inko men. Ouderen zijn niet meer in staat hun inkomen aan te passen en door leeftijd vaak afhankelijk van anderen. Hierdoor zitten ze nu financieel en voor wat betreft hulp, in de tang. Jongeren hebben nog een hele toekomst voor zich die ze zelf door hun werk en le vensstijl kunnen inrichten, waarbij we er maar vanuit gaan dat het niet eeuwig crisis blijft. Geen of veel minder bejaardenzorg en te huizen, maar wel een nieuwe alco holpoli bij ADRZ voor jongeren. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Schouwburg OVEPLE& OP m PRoviNctCHais.r Nu geld de Schouwburgdiscussie openbreekt zijn er vanwege geldge brek slimme oplossingen nodig. Huur in plaats van zelf een theater bouwen. Ontwikkel samen met een investeerder/bouwer op basis van lage beheerkosten een multi functioneel gebouw. Huur inclu sief technisch beheer voor 30 jaar of langer-. Dure tijdelijke voorzie ningen zijn ongewenst en moeten er nog verkeersproblemen worden opgelost. De markt is nu gunstig, bouwondernemers zijn dringend om werk verlegen en gaan er veel mensen naar WW, dit kost ook weer geld. Werk gelijk aan de kwa liteitsatlas, nabij het stadskantoor is grond beschikbaar en zijn par keervoorzieningen en openbaar vervoer ruim aanwezig. Combineer bestaande functies zo als horeca, vergadercentrum van Stadskantoor (voor 100.000 inwo ners), Waterschap en Schouwburg. Zoek andere partners/huurders met bouwplannen zoals Woon- goed of KvK. Oude plannen, nu wettelijk mogelijk een casino, een hotel of andere innovaties zoals kleine kantoorunits voor starters of verhuur per dagdeel? HL Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Mosselen Fouten maken is menselijk. Nor maal is dat niet zo erg. Een ander verhaal wordt het als mensen of be drijven door een menselijke fout verdacht worden gemaakt. Heel erg is het als er zowat een hele sec tor in de verdachtenbank komt. NVWA-woordvoerder Roel Vin- cken zat goed fout door Prins en Dingemanse te beschuldigen op zeer wankele grond. Je bent een slechte ambtenaar als je een flater niet wil toegeven. De schade voor de mosselsector zou bij deze blun der nog enigszins beperkt kunnen blijven bij een excuus van NVWA. Maar nee hoor, ze durven zelfs te beweren dat ze geen fout hebben gemaakt. Een eigenschap van slech te ambtenaren: hautain, autoritair en arrogant! Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke CDA Het CDA heeft lessen getrokken uit het verleden, het moet maar eens gedaan zijn met die hinderlij ke C die de partij meetorst. Een hinderpaal om groot te groeien, een steen des aanstoots om een echte volkspartij te worden. Dus er minder de nadruk op leggen in de toekomst. Dat is zoiets als een bak ker die zijn gevel siert met 'Brood en Banket Bakkerij' en op aanra den van een adviseur het woord Brood in het vervolg tussen aanha lingstekens plaatst. Het doet me denken aan het verhaal wat met Pa- 'sen altijd de ronde doet, over die haan die drie maal kraaide. Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes Slik Als de weg vol met slik ligt dan gaan de gevaarlijke randen van as falt en beton op in slikmassa. De slik is tijdelijk maar de gevaarlijke randen blijven en daar valt wat aan te doen. Soms is er wat aan ge daan in de vorm van opengewerk te tegels, soms is er puin gestort naast de weg. Maar in veel gevallen is het modder net naast de weg en is de rand behoorlijk verdiept Voor fietsers zeer gevaarlijk. Een pols breken door vallen op zo'n rand kost na zes weken gips mini maal een halfjaar revalideren. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Vrijwilligers Gelezen bij Lezers Schrijven over het inzetten van vrijwilligers als chauffeur bij het vervallen van be staande buslijnen. Deze schrijver zegt terecht dat vrijwilligers zich moeten gaan bedenken voor zij aan zoiets gaan beginnen. Ik heb dit gevoel van vrijwillig onbetaald werk te verrichten namelijk al ge ruime tijd in de zorg. Men is daar ook heel blij met de inzet van hon derden (enkel op Walcheren) vrij willigers. Ik realiseer me ook dat het geweldig uitbetaalt. Het komt niet terecht in de portemonnee, maar in het hart! Rinus Kole Hendrick Vroomlaan 21, Vlissingen Dat de kosten van de zorg, mede door ondoelmatigheid en topsala rissen, de pan uitrijzen, weet ieder een. Wie gaan dat betalen? Als men bedenkt, dat nu mensen met een minimaal inkomen en een chronische ziekte al in het begin van het jaar een voor hun doen fors eigen risico moeten ophoes ten, terwijl dat voor welgestelden een bagatel is, is er toch iets scheef. Dat iedereen hetzelfde gaat betalen of dat de premie inkomensgebon den gaat worden, is een cruciale vraag. Wat is redelijk, wat is recht vaardig, wat is wijsheid? In een hu maan denkende, niet per se socia listische maatschappij, is het rede lijk en wenselijk dat we voor elkaar staan; de kosten moeten redelijk en naar draagkracht verdeeld wor den. We kunnen de zwakkeren in onze samenleving niet laten vallen. W.J. van Gilst, Boogerdlaan 23, Kortgene ZEP Decathlon goed voor ZEP, Slecht voor het centrum. TCN voorzitter Van Raak zegt dat voor 28 projec ten in Nederland genoeg werk aan de winkel is om ze te laten ren deren, met andere woorden: ze lopen niet goed. Dus ook niet in Middelburg ZEP had er nooit mogen komen waar het nu ligt. Het is een groot probleemgebied waar de komst van Decathlon niets aan toevoegt. Slecht beleid en geen visie liggen hieraan ten grondslag. Zie ook het commentaar 'Oppepper'. Decathlon op ZEP betekent nog meer leegstand van winkels in het centrum van Middelburg. F. van der Plas Muddy Watersstraat 35, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15