141 mei brieven 'Het toelaten van de waterscooter zorgt eerder voor de aantasting van de watersportbeleving dan dat het deze beleving ruimte biedt'. foto Lex de Meester zaterdag 3 november 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Terneuzen 'Terneuzen moet op de blaren zit ten'. Ik vraag me af of dit te verwij ten valt aan B&W van nu. We moeten verder in het verleden met megalomane ideeën in de jaren van burgemeester Barbé en zijn col lege van B&W. Denk aan De Ste nen Beer, de markt, het kantonge rechtgebouw en de plannen van Othene-Noord en later Othene- Zuid: de gouden tijden van de ge meente, projectontwikkelaars en aannemingsbedrijven. Allemaal projecten met een aanlooptijd van ïo jaar of meer met als triest gevolg de teloorgang van het authentieke Terneuzen, stad aan het water. In woners moeten nu betalen voor het weinig visionaire beleid. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Terneuzen 2 Tijdens de aanleg van het huidige sluizencomplex in Terneu- zen('6o-'7o) besliste Rijkswater staat dat de toen overbodige slui zen, spuikommen, bruggen etce tera in het centrum gedempt wer den, en het overige gesloopt. Daar mee werd het centrum in een klap verminkt. Het gaat te ver om de toenmalige bestuurders en beleids makers daar nu de schuld van te ge ven, we waren blij met de nieuwe sluizen etcetera. Daarom is de op roep van de WD-raadsffactie hart verwarmend en vooral een uitda ging om het centrum te herin rich ten met vooral meer water. Wacht desnoods op economisch betere tij den, en breng het water en de jachthaven met als randversiering een appartementengebouw en wat winkeltjes terug in het centrum van Terneuzen. In de jaren '90 is al eens een dergelijk schetsplan bin nen de gemeentelijke organisatie besproken. We hebben al genoeg aan een brede 'sloot' (tussen He- rengracht-Rosegracht). Gemeente raad, grijp deze unieke kans en u schrijft geschiedenis. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Hypotheekrenteaftrek Het gonsde al een paar dagen van de geruchten en nu is het vanmor gen dan toch bewaarheid: De WD is door de knieën gegaan en pakt samen met de PvdA de hypotheek renteaftrek ook voor bestaande'ge- vallen aan. Huizenbezitters zijn de finitief de klos. Mijns inziens komt nu de huizenverkoop nog verder stil te liggen. De hypotheek renteaftrek was een gedeeltelijke compensatie voor de dubbele las ten welke huiseigenaren hebben, zoals onder andere die van het wa terschap en de lasten van het on- derhoud. Voor mij zelf betekent het dat ik nu niets meer overhou, dus geen spaarpotje kan maken voor onvoorziene uitgaven. Geluk kig heb ik niet op Rutte gestemd en ook niet op de Partij van de Ar beid. Bij de verkiezingsuitslag was het al bekend: wéér de kleine man die de sigaar zou wezen. Mij be nieuwen hoeveel mensen er nu noodgedwongen uit hun huizen moeten. Eén ding is zeker: als het mij gaat overkomen hebben die twee een moord op hun geweten en wellicht hebben ze er al een aan tal op staan, want ik denk dat veel mensen het door de slechte tijd niet meer zien zitten. Marjoke Klaver Zuidweg 6, Nisse Armstrong De teerling is geworpen. Van een intrinsiek niet fenomenale renner, die na een ernstige ziekte en na zware (chemo) kuren 7 maal de Tour autoritair wist te winnen. Mensen werden naar huis gereden die toch ook geen krabbers (Zulle, Escartin) waren. Wetende wat de ze kuren met je lijf doen; ik had al tijd al mijn twijfels. Hoe relatief worden uitslagen dan? Dichterbij: Michael Boogerd kwam in de Am- stel en Luik-B-L vaak net te kort te gen mannen als Rebellin, Cunego, Di Luca, Ivanov, Vinokoerov, Ca- menzind et cetera. Zijn-motor zou te klein zijn. Die anderen zaten steeds vol met toverdrank. Dat is gebleken. Hoe anders had het voor hem kunnen zijn? Een Ardennen- klassieker en wereldtitel op zijn palmares? Te triest voor woorden. J. Op het Veld Zwanenlaan 25, Kamperland Weerman Per 1 november verlaat Omroep Zeeland zich volledig op het lande lijk ingestelde commerciële weerbu reau Meteo Consult De huidige weerman vertrekt. Het lijkt alsof deze keuze niet is ingegeven door financiële motieven: de kosten zul len vast veel hoger zijn dan bij de huidige vorm. De hedendaagse techniek die zo'n grote organisatie heeft kan natuurlijk leiden tot een uitgebreider aanbod van actuele formatie: ook op internet. Het zal best mooi ogen. De nadelen zijn echter veel groter. Het weer kun je niet voorspellen louter vanachter de PC. Je moet daarbij ook in Zee land wonen, met je voeten in de klei staan en naar de lucht kijken. Wat te denken van de grote weer- verschillen op relatief geringe af stand, zelfs binnen Zeeland, en de snelle weersveranderingen, die op de voet gevolgd moeten kunnen worden? Dit zijn zaken die voor toeristisch Zeeland en het verkeer van groot belang zijn. Een ondoor dachte keuze, waarschijnlijk van achter een bureau (zonder ramen)! Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede De waterscooter De krant berichtte over het sinds september 2011 geldende verbod op waterscooters in de deltawate ren. Naar de mening van een aan tal geïnterviewde politici dient de -waterscooter opnieuw toegelaten te worden omdat dit de watersport ten goede zou komen. Een dergelij ke stellingname van deze politici gaat volstrekt voorbij aan het feit dat onder meer zwemmers, sur fers, zeilers en andere bootjesmen sen niet bepaald zitten te wachten op de waterscooteraars. De versto ring van de rust op het water, door het geluid van het voertuig zowel als de golfslag die het veroorzaakt, tasten de belevingswaarde aan. Het vaak risicovolle gedrag dat door de waterscooteraar wordt veroorzaakt bij het varen tussen zwemmers en boten werkt evenmin bevorderend voor de waardering van de Zeeuw se waterkant. Als we de vergelij king maken met de knalbrommer op straat, zal dat velen duidelijk zijn. Het weer toelaten van de wa terscooter zorgt eerder voor de aan tasting van de watersportbeleving dan dat het deze beleving ruimte biedt. A. van Hulst Grachtweg 5a, Zierikzee GS-periode Met welke projecten stimuleerde Gedeputeerde Staten dan concreet de afnemende 'hardcore' industrie door een duw te geven aan finan ciële vestigingsfaciliteiten, infra structuur en professionele interna tionale acquisitie? De voorbije en huidige GS-periode leverde wel een lijst op met meer dan 40 bio-projecten, waarvan het meren deel verzandde. En hoor ik over on duidelijkheid met betrekking tot progressiemeting, haalbaarheid en dus realiseerbaarheid. Ook lees ik over het kassendebacle in Terneu zen, en begrijp dat subsidies hoofd zakelijk lucratief zijn voor de subsi dieaanjager WUR en dippende ad viseurs. Als Adriaansens van de BZW bedoelt, dat een meer realis tische kijk van GS noodzakelijk is, heeft hij absoluut gelijk. Zonder de industriële productie van niet(!) C02-neutrale 'hardware' als staal, koper, glasvezelpolyester, chemie- producten en elektronica kan zelfs geen groene windmolen draaien. Bio-onderzoek is prima, maar lijkt nu op een politiek GS-speeltje, dat eerder in nuchter Delft dan in Wa- geningen thuishoort. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Hedwigepolder De Hedwigepolder moet onder wa ter. Het is begrijpelijk dat er op een zeker moment een punt achter het dossier gezet moet worden en dat men dan teruggrijpt naar oude af spraken. Maar deugen doet het niet. Dat natuur verloren is gegaan heeft alles te maken gehad met het uitdiepen zelf en uitbreiding van de haven van Antwerpen. Veel meer stroomkracht in de geulen met een uitslijpend effect op de wanden van de geulen. En wat te denken van de containervaart die met zijn geweldige waterverplaat sing zorgt voor krachten naar bene den en opzij, nog eens versterkt door boeggolven en hekgolven. Dat is de reden van verlies van het geulenpatroon en natuur. Ontpol- deren is daar geen antwoord op. Het ergste is dat onze onveiligheid is toegenomen. De Westerschelde meandert namelijk met de toege nomen stroomkracht van onze ene kust naar onze andere kust met grote kans op ondergraving. Hester van Rees Marktveld 7, Kloetinge Hedwigepolder 2 Opnieuw nemen mensen die niets met Zeeland hebben, een levensbe dreigende beslissing over ons land je. Land onder water zetten, alsof het niks is! We hadden er de vori ge keer niets over te zeggen en nu ook weer niet. Rutte heeft Zeeland opgeofferd om aan de macht te kunnen blijven. De Greenpeace ac tivist heeft gewonnen ten koste van Zeeland. En waarom? Er is geen enkele goede reden aan te voeren voor zo'n ingrijpende ver andering van het Zeeuwse land schap. Het is puur een politieke be slissing onder druk van de mi lieuactivist Samsom. Het zal de weerstand van de Zeeuwen tegen de invloed van Den Haag en Brus sel alleen maar doen toenemen. Ook beïnvloedt het de goede ver standhouding tussen Zeeuwen en Vlamingen negatief. J. Ottens Notendijk 49, Terhole Hedwigepolder 3 Je kon er vergif op innemen dat bij een regeringscombinatie van WD en PvdA de Hedwigepolder ontpol- derd zou moeten worden. Mede dankzij het rapport Nijpels uit het verleden en de groene rakkers bij de PvdA. De mening van de Zeeuw telt totaal niet mee in Den Haag. De Zeeuwen die op de WD en de PvdA hebben gestemd moe ten zich nog maar eens achter de oren krabben. E. Mast Piet Heinstraat 34,Kloosterzande Grafstenen Het plan van de gemeente Borsele om selectief grafmonumenten van graven te verwijderen is een finan ciële kwestie. Zo worden politieke drogredenen opgevoerd om de kos ten te rechtvaardigen. Veel nabe staanden en belanghebbenden wil len dat niet! Sterker nog, hier is geen draagvlak voor. Dit zijn tenen krommende hedendaagse ontwik kelingen waar de kilheid van af druipt en zeker piëteit ontbreekt. Het is te hopen dat de gemeente raad eens wakker wordt en alsnog een stokje steekt voor deze hersen spinsels die kennelijk in een onbe waakt ogenblik zijn gemaakt! Daar naast is er geen enkele gegronde re den te bedenken om deze grafmo numenten te ruimen. Je ruimt al leen bij ruimtegebrek. En daar is geen sprake van. Vergeet niet: van uit cultuurhistorisch oogpunt vor men grafmonumenten met hun namen een belangrijke historische bron. Daar zou toch over nage dacht moeten worden! Anders ge zegd: een begraafplaats behoort in gericht te zijn als een 'paradijs' en daar hoort geen kaalslag bij! Want wie zijn voorgeslacht niet eert, is zijn eigen naam niet weert! Willem Cornelis Murre rislaan 16, Vlissingen Bram Om de één of andere reden kan ik maar geen medelijden krijgen met Bram Moszkowicz hoewel de me dia hun best doen zoiets te bewerk stelligen. We weten immers alle maal dat hoe meer rottigheid je op je conto hebt staan, hoe groter de kans is dat je van alles op een pre senteerblaadje krijgt aangeboden, als je maar stijl hebt Binnen twee weken heeft Bram waarschijnlijk een eigen tv-programma en voor de kerst is zijn eigen musical uit: Bram is pleite Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, Terneuzen Westerschelde In wezen zijn de gedeputeerden af gevaardigden van de inwoners van Zeeland. Echter, de communicatie daartussen is nihil en ze dulden geen tegenspraak. Reactie op arti kel: Gedeputeerden bijten van zich af. Gemaakte fouten of vergissin gen blijven in het bestuur als in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14