Toploon bij instellingen onder vuur Na al die jaren nog steeas in de eredivisie 261 zeelan DAGBOEK Peter Slager, Amerikaanse verkiezingsavond Roosevelt Study Center en RA 2/3 dgn UTRECHTSE HEUVELRUG Vrijdag 26 oktober Zondag Zaterdag Maandag Dinsdag zaterdag 3 november 2012 Directies goed betaald van gemeenschapsgeld door Marcel Modde MIDDELBURG - Verschillende frac ties in het Zeeuws provinciebe stuur willen de hoge salarissen van directeuren bij gesubsidieerde instellingen aanpakken. Volgens initiatiefnemer Arjan Beekman van de Christenunie (CU) geeft het zeker in de huidige crisistijd geen pas dat de hoge lonen wor den betaald met gemeenschaps geld. In april besloten Provinciale Sta ten tot een onderzoek naar topsala rissen bij instellingen met jaarlijks meer dan 100.000 euro subsidie, en bedrijven waarvan de provincie aandeelhouder is. De resultaten van dat onderzoek werden vrijdag besproken in :de Statencommissie Financiën. Uit het overzicht blijkt dat de meeste directeuren en be stuurders bij de 22 zwaar gesubsidi eerde organisaties in 2011 ruim meer dan 100.000 euro per jaar verdienden. Absolute toppers zijn de bestuurders bij de jeugdhulpor- MIDDELBURG - Ter gelegenheid van de Amerikaanse presidentsverkie zingen houden het Roosevelt Stu dy Center en de Roosevelt Aca demy de 'Election Night 2012' in De Spot in Middelburg. Dat ge beurt dinsdagavond vanaf 21.00 uur en duurt tot ongeveer 01.00 uur. Op het Engelstalige interactieve programma staat een spoedcursus over de Amerikaanse verkiezin gen. Vervolgens is er een inter view met professor Charles Postel van San Francisco State University die van september tot en met de cember 2012 als Fulbright-Dow Re search Fellow aan het Roosevelt Study Center verbonden is. Daar na een quiz over de verkiezingen gevolgd door een debat. RA studenten en docenten: de Ro settes, de U.S. Marching Band, spe len covers van Bob Dylan. Naast muziek is er ook een theaterstuk 'Debate in 2032'. INCLUSIEF verblijf in een 4-sterren familie hotel in Rhenen ontbijtbuffet 1 x dagschotel Ideaal voor wandel en fietsliefhebbers! Zie: www.kras.nl waarom zou je meer betalen i BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm .Prijzen zijn p p- tenzij anders vermeld. Pri/zen zijn exclusie! reserveringskoslen. ganisatie Juvent (186.935 euro), Ho geschool Zeeland (184.126 en 178.435) en de directeur van Om roep Zeeland (130.914 euro). Het salaris van de directeur van het Muziekpodium Zeeland is met 52.169 het meest bescheiden. Beekman wil toe naar een situatie waarin het jaarloon van de com missaris van de koningin (gemid deld zo'n 140.000 euro) als maxi mum norm geldt. „Dat past beter in de huidige omstandigheden", vindt de CU-fractievoorzitter. Zijn motie in april werd met alge mene stemmen aangenomen. In de commissie gisteren sloten Frans Babijn (CDA) en Alex Hij- genaar (D66) zich onvoorwaarde lijk bij het pleidooi aan. Hijgenaar deelde de opvatting van SGP'er loan van Burg dat de salarisschaal ook in overeenstemming moet zijn met de personeelsomvang van de instelling. Zo verdient de direc teur van COS Zeeland bijna 70 mil le, terwijl die hele organisatie vier arbeidsplaatsen telt. De popgroep Blof viert vandaag haar twintigjarig bestaan met een concert voor bijna 17.000 mensen in de Amster damse Ziggo Dome. Voor Peter Slager stond de afgelopen week in het teken van dit evenement. Voor deze krant hield hij een dagboek bij. 'Wat doe ik nou eigenlijk? Ik maak liedjes. Ik laat lucht bewegen.' „laats' Middelburg Woonplaats „-.„deren Getrouwd, twee Burgerlijke staat. hrijver van de «lm.literatuur, Lekker. Na een korte pauze heb ben we weer gespeeld, in De Groe ne Engel in Oss. 's Middags een paar 'gouwe ouwen' geoefend die we niet vaak meer spelen, zoals 'Oktober', 'Ze Is Er Niet' en 'Wat Zou Je Doen?' Die laatste hoeft van mij niet zo nodig, maar ja, het was toch wel een belangrijk lied voor ons natuurlijk. Eigen schuld, klootzak. We doen een test met een applica tie, die er straks in de Ziggodome voor moet zorgen dat iedereen met een smartphone onderdeel wordt van onze lichtshow. De test is ten dele geslaagd, maar helemaal tevreden zijn we nog niet. Na het optreden overleggen we, en we be sluiten om het project met de in teractieve lichtshow toch door te zetten. Maar ik ben er nog niet ge heel gerust op. Rustige dag. Ik hoef niet ver van huis, want we spelen vanavond in de Grote Kerk in Goes. Alle tijd om 's middags te gaan hardlopen. Sinds een jaar of wat een liefhebbe rij van me. Eenmaal de veertig ge passeerd voelde ik mijn algehele conditie langzaam maar zeker ach teruitgaan, dus het werd tijd voor actie. Dat werd dus hardlopen. Ge woon, voor mezelf in de mooie Zeeuwse polder. Ik ben ervan gaan houden, ondanks allerlei pijn tjes van tijd tot tijd. Het optreden in Goes is vreemd, maar toch stiekem ook wel erg leuk. Een kerk is voor een pop- Vroeg op pad naar de Ziggodome, toch een beetje ons domein deze week. Vandaag krijgen we de Ra dio 2 Mijlpaalprijs. Dat wij al 20 jaar bestaan is voor de radiozender reden om ons deze nieuwe prijs toe te kennen. We worden gefête erd en geprezen, en we spelen een concert waarbij Radio 2-luisteraars de liedjes mochten kiezen die we die middag zullen spelen. Er zijn camera's, er is een live ra dio-uitzending, het is een gekken huis. Dan komt Frits Spits het po dium op. Frits is één van de aller aardigste mensen in de radiowe reld, ik heb groot respect voor hem. Hij begint een lofrede op ons werk, en ik word een beetje ongemakkelijk. Soms is het moeilij ker om complimenten te krijgen dan kritiek. Ik ben opgelucht als we weer kunnen spelen en een ovationeel applaus krijgen. Al die bewondering. Ik geef me er maar aan over. Na afloop zitten Paska 1 en ik wat verdwaasd in de bandbus terug naar huis. Jaren na 'Liefs Uit Lon den' spelen we nog steeds eredivi sie, en soms zelfs verdomd mooie wedstrijden ook. De dag erna. Maar de dag waarna eigenlijk? We hebben een prijs ge had. Omdat we 20 jaar bestaan. Als band dan. Ikzelf besta al 43 groep geen plaats waar de muziek gemakkelijk lekker klinkt, maar als we daar dan in het mooi uitgelich te schip staan, voelt 'Hier' toch wel erg op zijn plaats. jaar. Over 3 jaar zit ik net zo lang wel in die band als dat ik er niet in zat. Het was afgelopen jaar veel te rugkijken op wat we allemaal al ge daan hebben. Dat is eigenlijk hele maal niet leuk meer. Dit gevoel is overigens niet nieuw. Ik realiseer me vaak dat ik een bij zonder leven leid, maar er zijn da gen dat het leeg voelt. Want wat doe ik nou eigenlijk? Ik maak lied jes. Ik laat lucht bewegen. Ik moet me soms vasthouden aan het idee dat mensen dat ook echt leuk vin den. Maar op een dag als vandaag begrijp ik er niet veel van. Zou het een midlife crisis zijn? Ik dacht dat ik die vier jaar geleden al had gehad. De positieve kant daar van is dat ik dan zojuist mijn le vensverwachting met acht jaar heb zien toenemen. Maar wie hou ik hier voor de gek? Ik ben gaan hardlopen eerder van daag, en dat heeft me ook niet de rust in m'n hoofd gebracht die ik er vaak van mag verwachten. Ik krijg een enorme zin om op reis te gaan. Ik pak maar een boek. Empi re Falls van Richard Russo is prach tig maar het wil maar niet uit. Ik draai 'Naked As We Came' van Iron 8c Wine. Het is herfst Dat was het natuurlijk: gewoon een korte oprisping van de najaars depressie. Heb ik eigenlijk jaarlijks wel even last van. Oktober over valt ons ieder jaar, nietwaar?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 142