zeeland 123 Kunst Wijkraad wil leefbaarheid van binnenstad Terneuzen waarborgen AERS Gemeente Hulst krijgt 105.000 euro te weinig parkeergeld in kas Vogelshow met hobbybeurs zaterdag 3 november 2012 TERNEUZEN Brute metalbands in poppodium De Pit Voor de derde keer wordt zaterdag in De Pit in Terneuzen Sebas' Bru tal B-Day Madness gehouden. De avond staat garant voor een stevig portie death metal. Vanaf 20.00 uur beuken vijf bands er op los: Putrid Inbred (België), Burning Hatred (Duitsland), Boiler (Duitsland), Dis souled (Duitsland) en Gore Force V (België). Op www.podiuminterneu- zen.nl staan video's van alle bands. De entree is gratis. TERNEUZEN Travestie Liz' Richards geeft show in Porgy Travestie Liz' Richards geeft zater dag een show in Porgy Bess in Terneuzen. Dat deed de in Sas van Gent woonachtige Liz' vorig jaar ook al. Dat optreden beviel zo goed, dat ze nu vanaf 20.00 uur op nieuw de charmes van de travestie blootlegt. Dat doet ze met een lach, traan, grap en een grol. Ze brengt nummers van haar nieuwe cd, sa men met Christel en Andy Fontyn. Entree: 12,50 euro. HULST Ons Klein Orkest richt zich op thema 'film' Film en televisie is het thema van de uitvoering die Ons Klein Orkest zaterdag verzorgt in Reynaertland in Hulst Ook Passion4Drums speelt mee. De setlijst vermeldt on der meer nummers uit films en te levisieseries als The Muppets, Pink Panther, Grease, Derrick, De Fa briek en Lion King. De aanvang is om 19.30 uur. De toegang is gratis. AANNEMINGSBEDRIJF PHUimNE heroal gma.; VEKA vww.haers.net Tel. 0115-491282 WESTDORPE Dweilbandfestival van jarig Tandjen Bei Dweilband Tandjen Bei uit West- dorpe toetert er inmiddels al der tig jaar vrolijk op los. Sinds vijftien jaar houdt de blaaskapel jaarlijks een dweilbandfestival. Vandaag ma ken in café 't Oude Raedthuys ze ven dweilbands er vanaf 20.00 uur een vrolijke boel van. Tandjen Bei opent het festival. Als nieuwe band op dit festijn geven De Blaoskao- ken uit Breda acte de présence. Ver der toeteren de gezelschappen De Meikevers, Sjores Ambras, Orange band, Te Geen Naom en de Baree- len. ROTTERDAM Thielens en Marcus naar Kunstdagen Herman Thielens uit Hulst en Ina Marcus uit Axel zijn geselecteerd voor de Nationale Kunstdagen die zaterdag 10 en zondag 11 november plaatsvinden in Ahoy Rotterdam. In totaal 210 kunstenaars tonen er hun werken. Zij zijn gekozen door kunstkenners en 'gewone' bezoe kers van eerder gehouden Regiona le Kunstdagen. Duizend kunste naars deden mee aan die voorron des. Thielen is een realistisch schil der. Ina Marcus maakt expressieve beelden. Ahoy is 10 en 11 november geopend van 10.00 tot 18.00 uur. door Eugène Verstraeten HULST - De opbrengst van het be taald parkeren in Hulst is dit jaar 105.000 euro minder dan ver wacht. Om de gemeentebegroting voor 2013 sluitend te krijgen moet dat bedrag volgend jaar echter wel gehaald worden. „Dus er ligt een enorme uitdaging", verzuchtte wet houder Adri Totté al in de commis sie Middelen. B en W zijn bezig een nieuw parkeerbeleid te ont wikkelen, dat in december door de gemeenteraad wordt besproken. In afwachting daarvan laten de op positiepartijen Groot Hulst Alge meen Belang, SP, lijst Van Eek en Progressief Hulst al weten dat ze te gen een verhoging van de parkeer tarieven zijn. En ook tegen een uit breiding van het betaald parkeren- gebied. „Om Hulst zeker in deze tijd aantrekkelijk te houden voor bezoekers." De CDA-ffactie ziet uitbreiding van het betaald parkerengebied, met name in de bolwerken, wel als een idee om meer parkeergeld binnen te krijgen. Stellebewoonster Nanna Boodt laat - met Anthoinette Versluijs - haar werk 'Bij de Kreek' zien. foto's Peter Nicolai dient als gespreksstof voor de bewoners van De Stelle, schenkt ze vreugde en ontroert ze. Ook halen de exposities 'de wereld van buiten naar binnen', mensen van buiten komen het verpleeghuis binnen om kunst te bekijken. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Wijkraad Binnen stad Terneuzen wil met onder meer de gemeente, woonstichting Clavis, politie en sociale woon- en dagbestedingsvormen van de stich tingen Zeeuwse Gronden en Ar duin afspraken maken over de leef baarheid. De wijkraad heeft een convenant opgesteld en alle betrokken par tijen gevraagd dit te ondertekenen. „De laatste tijd ontstonden er steeds meer zorgen over de samen stelling en opbouw van onze wijk. De meeste binnenstadbewoners zijn bijzonder tolerant, maar er is een plafond. Er komen de laatste tijd wel erg veel zorginstellingen bij in de binnenstad. Dan kun je wel steeds roepen dat er iets moet worden gedaan aan de leefbaar heid, maar je kunt ook zelf iets on dernemen. Daar is dit convenant een uitvloeisel van", aldus wijk raadvoorzitter Ronald Meijer. In het convenant zijn vijf artikelen opgenomen. Daarin is onder meer vastgelegd dat 'de binnenstad van Terneuzen een open en tolerante gemeenschap is'. In de binnenstad is iedereen welkom, maar er gel den regels en verantwoordelijkhe den, 'zowel voor inwoners als be zoekers van de betrokken instan ties'. Ook wordt er gerept over de noodzaak van een 'evenwichtige verdeling qua bevolkingsopbouw'. Ook woongenot komt aan bod. 'Voor woongenot ben je zelf ver antwoordelijk, maar ook sterk af hankelijk van je buurt. Woonge not en omgeving zijn afhankelijk van de tolerantie van jezelf en jouw buurt. Hieraan willen wij met alle partijen bijdragen en waar nodig is adequaat ingrijpen', staat in het schrijven. Het convenant wordt maandag vanaf 20.00 uur besproken tijdens de maandelijkse vergadering van de wijkraad in buurtcentrum De Triangel. SLUISKIL - Het is een gekwetter van jewelste in de grote zaal van 't Meule- gat in Sluiskil, op de jaarlijkse vogelshow van de Sluiskilse Vogelvrienden. Scholieren bezochten vrijdag de expositie met 460 vogels. Vandaag, zater dag, van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur is de show open voor het publiek, met vandaag voor het eerst een hobbybeurs (om ook vrouwen te trekken) en zondag een vogelbeurs. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 139