Verbijstering over korting thuiszorg •Watertaxi naar Cent onderzoek waard' Restaurant Braakman gewoon open ZEEUWS-VLAANDEREN Brugklassers Reynaertcollege tonen hun muzikaal talent ZATERDAG 3 november 2012 PZC Honderden cliënten Zeeuws-Vlaanderen dreigen huishoudelijke hulp te verliezen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Alleen al in Zeeuws-Vlaanderen dreigen hon derden mensen de dupe te wor den van de aangekondigde drasti sche bezuinigingen op de huishou delijke hulp. WD en PvdA heb ben in hun deze week bekend ge maakte regeerakkoord afgesproken dat gemeenten slechts 25 procent van het huidige budget behouden voor 'een maatwerkvoorziening'. Het beroep op de bestaande huis houdelijke hulp wordt voor nieu we cliënten al in 2014 beëindigd. Voor bestaande cliënten gaat de maatregel in 2015 in. Dan krijgen gemeenten nog maar een kwart van het huidige budget. Wie nu huishoudelijke hulp heeft, moet al een inkomensafhankelijke eigen bijdrage betalen. „De inko mensgrenzen worden straks zo aangescherpt dat wij in Terneuzen nog maar in zeshonderd situaties huishoudelijke hulp kunnen bie den, tegen nu aan 2500 mensen", meldt wethouder Co van Schaik. Hij spreekt van 'een hele slechte zaak'. „Niet iedereen kan terugval len op kinderen of andere mantel- zorgers. Mensen zullen maar wat aan gaan sukkelen. Want huishou delijke hulp helemaal zelf betalen, is voor velen niet te doen." In Terneuzen maken momenteel dus 2500 mensen gebruik van huis houdelijke hulp, in Hulst zijn dat er zo'n 850 en in Sluis 1500. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten heb ben hiervoor samen plusminus twaalf miljoen euro beschikbaar. Wethouder Frank van Driessche van Hulst is verbijsterd dat daar van maar een kwart over dreigt te blijven. „We kijken al kritisch naar de kosten, proberen mensen meer zelf te laten doen via Hulst voor El kaar. Maar zo'n bezuiniging is veel te heftig, zeker met de toenemen de vergrijzing." De Sluise wethouder Jan Schaalje begrijpt er niks van. „We willen met z'n allen - ook vanwege de kosten - dat ouderen langer thuis blijven wonen. Deze bezuiniging staat daar haaks op." ZorgSaam-directeur Arnold Schelf hout kan dat alleen maar onder schrijven. Hij vreest dat de druk op andere, duurdere (medische) voorzieningen alleen maar zal toe nemen. ZorgSaam telt 600 a 700 huishoudelijke hulpen. Een groot aantal mag voor hun baan vrezen. Schelfhout wil met de gemeenten om tafel om de gevolgen van de aangekondigde bezuiniging te be spreken. „We moeten kijken wat er te redden valt." Hij kan zich van de andere kant niet voorstellen dat de plannen onverkort doorgaan. „Want die zullen tot een ontwrich ting van de zorg leiden." Bewoners én bezoeker blij met kunst 22 en 23 HULST - Zo'n driehonderd brugklassers van het Reynaertcollege in Hulst staan dit week end vier keer op het podium in de aula van de locatie Gildenstraat voor de jaarlijkse Brug klasshow. Ze brengen een afwisselend pro gramma van muziek, zang en dans. Ze wor den begeleid door de 'alsjemaarvrolijken- blij'-band, die vooral bestaat uit docenten. De twaalf- en dertienjarigen treden op voor zo'n 1100 ouders, familieleden en andere belang stellenden. Gisteravond was de eerste uitvoe ring. Het thema dit jaar is 'Ster'. De teksten zijn geschreven door docenten van de school. Vanmiddag en vanavond zijn er nog voorstel lingen en ook zondagmiddag is er nog een op treden. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Het is misschien leuk een watertaxi te laten varen tussen Gent en Terneuzen. GroenLinks in de Provinciale Staten heeft vrij dag dat idee opgeworpen. De par tij wil dat de provincie er met Gent en mogelijk andere partners een onderzoek naar doet. GroenLinks-Statenlid Leen Harpe beseft dat hij zich met het voorstel op glad ijs begeeft. De provincie krijgt vanaf 2015 veel minder geld voor openbaar vervoer. Harpe: „De huidige busverbinding Terneu- zen-Gent is niet goed. En een wa tertaxi kan zeker in de zomerperio de een aardige toeristische attrac tie zijn." GroenLinks heeft ook al een schip op het oog, de Rivercat, een cata maran. Als dit scheepstype bevalt, kunnen te zijner tijd ook zulke ca tamarans op het veer Vlissin- gen-Breskens worden ingezet, stelt Harpe. „De huidige fast ferries ver bruiken erg veel brandstof" Gedeputeerde George van Heuke- lom staat niet afwijzend tegenover het GroenLinks-idee, al zal veel af hangen van de financiële haalbaar heid. „Wie weet willen de havens en Gent meebetalen. Dat is een on derzoekje waard." HOEK - Restaurant De Braakman aan de Patrijzenlaan in Hoek heeft erg veel last van het mogelijke fail lissement van het gelijknamige va kantie-eiland. Volgens eigenaresse Sandra Huis man wordt het restaurant over stelpt met telefoontjes van gasten die ervan uitgaan dat het restau rant gesloten is, nu de camping in zwaar weer verkeert. „De mensen vragen zich af of hun trouwerij, feest of reservering met kerst nog wel doorgaat." Huismans zegt dat het restaurant weliswaar op het terrein van de camping ligt, maar volledig zelfstandig is. „Wij heb ben niets te maken met de proble men van de camping." De camping kwam gisteren in het nieuws omdat ze heeft aangekon digd de gastoevoer van de vakan tiebungalows binnen enkele dagen af te sluiten. Het vakantie-eiland staat te koop vanwege het faillisse ment van Lemonie Investment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 137