altijd minimaal een dame Coesenaren zeeland 25 Nieuw kabinet schrapt productschappen FACCHIN. aangehouden voor delicten Studiedag voor drie fanfares Diefstal Kapelle Tennistoernooi voor veteranen in St. Philipsland zaterdag 3 november 2012 Het voor een deel Thoolse Electrica is één van de bands op Women in Rock. Het festival is zaterdag in De Meul- vliet en kent een gemene deler: in alle acts eist minimaal één dame de hoofdrol voor zich op. foto's Peter Geluk Dirty Denims: 18.35 1920 uur Mindshade: 19.45 - 20.30 uur Electrica: 21.00 - 22.00 uur Vamp Halen: 22.30 - 23.30 urn- Bad Obsession: 00.00 - 1.30 uur KORTGENE - Drie muzfekverenigin- gen houden morgen hun gezamen lijke studiedag. Samenwerkingsor- kest EMM-Advendo uit Kortgene en YVolphaartsdijk krijgt bezoek van fanfare Mozart uit Yerseke. De verenigingen staan tijdens de stu diedag onder leiding van de beken de componist, arrangeur, trombo nist en dirigent van het Nederland se Politieorkest, Peter Kleine Schaars. Om 16.00 uur laten de muzikanten in dorpshuis de Pompweie te Kortgene horen wat ze deze dag geleerd hebben. Programma: GOES - De politie heeft, naar vrij dag pas bekend is gemaakt, drie mannen aangehouden op verden king van bedreiging met een mes van een meisje, op zaterdagavond 13 oktober in Goes. Twee verdachten komen uit Goes en zijn 18 en 21 jaar oud. Zij wer den enkele dagen later al aange houden. De derde verdachte be treft een 17-jarige jongen. Hij was niet teruggekeerd naar de instel ling waar hij verbleef, was zwer vende en is afgelopen woensdag aangehouden. Allen waren die za terdagavond ook betrokken bij de vernieling van een tweetal ramen van woningen. De 17-jarige was te vens nog betrokken bij de diefstal van een snorfiets en diefstal van geld uit een woning in Goes. Ook wordt hij verdacht van diefstal/joyriding van/met een per sonenauto. De sleutels van deze au to zijn op 26 oktober uit een wo ning in Oost-Souburg meegeno men. Na een achtervolging door de politie kon de auto tot stoppen worden gedwongen. Vijf personen sprongen eruit/waarbij er twee al direct door de politie werden aan gehouden. Ook hier bleek de 17-ja- rige bij betrokken. Uit het onder zoek blijkt dat de 17-jarige moge lijk ook betrokken is bij een bedrei ging in de nacht van maandag 15 op dinsdag 16 oktober in Kortge ne. Mogelijk is toen een man be dreigd met een mes. De politie ver zoekt deze onbekende man con tact op te nemen met de politie via 0900-8844 of het politiebureau vallend in deze band is dat de zan geres Tatum Whistier, zus van gita rist Cyril en drummer Jusso Whistier, de vocalen voor haar re kening neemt. Bad Obsession is een jonge band die voor mensen die nooit het echte Guns N' Roses gezien hebben een prima alterna tiefis." Op de affiche is naast een plaats voor de pop/rockband Dirty De nims en de gothic metal van Mindshade dit keer ook weer een plaatsje ingeruimd voor Electrica, de rockcoverband waarin organisa tor Pierre Bouwens zelf achter de drumkit zit. „Dat is een van de voordelen als je zelf een feestje or ganiseert", lacht hij. De uit Halsteren afkomstige Bou wens speelde al eerder op het festi val. Tijdens de eerste editie met de band Nodal Point en tijdens de vie ring van het eerste lustrum met een eerste versie van zijn nieuwe band. „Nodal Point heeft ruim tien jaar bestaan en een aantal cd's in eigen beheer uitgebracht We hadden een tijd lang veel optre dens en hebben een geweldige tijd gehad. Maar eigenlijk wilden we meer. Tijdens het geforceerd ma ken van nieuw repertoire ging het fout. Het leek soms meer werk dan hobby en bij sommige leden knapte er iets. Ook bij mij daarna. Ik heb ruim twee jaar niet ge speeld." Bij ex-Nodal Point zangeres Mireil le Quist uit Sint Philipsland kroop het rockbloed waar het niet gaan kon. Met gitarist Conrad Hulter- mans startte ze een akoestisch duo voor het zingen van rockcovers: Acoustica. Na een tijdje sloot ook de bassist van Nodal Point, Kornee Kleef man, zich bij het duo aan en ging Bouwens weer eens naar zijn ex-bandleden kijken. „Het begon te kriebelen, vooral nadat Kornee belde met de mededeling dat de band eigenlijk weer wilde gaan knallen, met mij achter de drums. Niet akoestisch, maar elektrisch." De naam Acoustica werd omge doopt tot Electrica en er mochten enkele extra gitaristen inpluggen voor het spelen van no-nonsens - rockcovers variërend van Guano Apes tot Iron Maiden, van Deep Purple tot Lenny Kravitz en van AC/DC tot het iets hippere Kings of Leon. Bouwens: „De rockstroming uit de jaren tachtig ligt ons allemaal het beste, al staan we ook open voor moderner materiaal. En met die krachtige partijen van Mireille past de band uiteraard perfect binnen het concept van het festival." Woman In Rock op zaterdag 3 novem ber van 18.00 uur tot 1.30 uur in Meul- vliet, Tholen. Informatie en tickets: www.woweninrock.-nl door Melita Lanting GOES - Alle productschappen en bedrijfschappen worden opgehe ven. „Vanaf 2014 gaan de taken van alle productschappen naar het ministerie", zegt voorzitter Bart Bruggeman van het Productschap Vis. „Dat je speelbal bent terwijl je prachtig werk levert, dat doet pijn. Daarvoor is onbegrip." Het nieuws kwam volgens Brugge man volkomen onverwacht. Afge lopen maandag bleek uit het re geerakkoord dat PvdA en WD een dikke streep door de schappen heeft getrokken. Daar was niet op gerekend omdat in opdracht van de vorige regering juist werd ge werkt aan samenvoeging van alle afzonderlijke schappen (zoals bij voorbeeld de productschappen voor vis, zuivel, vlees en tuin bouw) tot één organisatie. „De sector moet de promotie voortzetten op een private wijze", was de boodschap van Bruggeman tijdens een feestje vrijdag ter gele genheid van een nieuwe promotie film over de mosselsector. Een slot akkoord van een twee jaar duren de promotiecampagne met de mosselroadshow, persdagen en mosselweken. Het productschap Vis schrijft ook verordeningen uit en waakt over de kwaliteit. KAPELLE - Uit een sportcomplex aan de Vroonlandseweg in Kapelle zijn donderdag tussen 19.30 en 21.00 uur diverse goederen gesto len. De spullen werden weggeno men uit onafgesloten kleedka mers. Het gaat om gsm's, geld en ID-kaarten. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 L: mlov9tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtnning.nl SINT PHILIPSLAND - Tennisvereni ging De Ruucstoppelen houdt de ze maand het derde veteranen dub- beltoernooi voor 35-plussers in Sint Philipsland, van maandag 12 tot en met zondag 18 november. Er zal waarschijnlijk al op 11 no vember begonnen worden met de wedstrijden, omdat er naar wordt gestreefd om in poules in te delen, zodat iedere speler meerdere par tijen kan spelen. Er wordt ge speeld op de banen aan de Luijster- laan 2 in de categoriën HD/DD/GD in de sterktes 5/6/7/8. Inschrijfgeld is €8,00. Inschrijven tot en met morgen via www.toernooi.nl. Vondellaan 18 te Vlissingen Aantrekkelijk aanbod! e wijk Vredehof (onderaan de Bou- 1 wij u deze sfeervolle vrijstaande woning aan. Deze woning is gelegen In de populaire w levard), bieden v "Oostenrijkse" wonii op een mooi perceel eigen grond (525 ir garage en schuur. D veerd te worden. Recent is er een nieuwe, c.v.-in stallatie geplaatst en is het buiten schilderwerk uitgevoerd. Vraagprijs 219.000,- k.k. Info: Monique Facchin makelaars taxateurs www.facchinmakelaars.nl 0113-850466 MAKELAARS &TAXATEURS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 133