No-nonsense rock met 241 zeeland 1 Aanpak wijk Rilland verdient navolging elders DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 31/10-10/11 2012 I OP DË.WEC^j SLIK OP DE WEG Zo blijf je altijd bij de les. Ook na de les. GroenLinks pleit voor watertaxi naar Gent zaterdag 3 november 2012 GRATIS! De Zeeuw achter de suikerbiet Kom langs bij Amac. Dé Apple expert bij jou in de buurt. www.a-mac.nl 0900-1588 info@a-mac.nl j Catharinastraat 13. 7001 BZ Doetinchem door Willem Jongeneelen THOLEN - In De Meulvliet in Tho- len laten zaterdag rockdames ho ren dat zij hun mannetje staan in de rockmuziek. Eén van de optre dende bands op het festival Wo men In Rock is het deels Thoolse Electrica. De organisator van Women In Rock is wel al acht jaar een man: Pierre Bouwens. Hij is er opnieuw in geslaagd een gevarieerd pro gramma samen te stellen met acts waarin steeds minimaal één dame een hoofdrol voor zich opeist. Hij noemt het festival nog altijd klein schalig en laagdrempelig. „Ik vrees dat het niet veel groter zal worden dan wat het is. Dat is niet erg, zo lang er meiden optreden die er lol in hebben." Als hoofdacts fungeren volgens Bouwens twee tributebands: Vamp Halen en Bad Obsession. „De naam van de eerste band ver raadt al dat die groep rond de be kende muzikale familie Whistier zich vol overgave richt op het werk van de band Van Halen. Op- De Mac is krachtig, betrouwbaar en gebruiksvriendelijk. Ideaal dus voor je studie. Loop eens binnen bij Amac en laatje vertellen hoe je het nieuwe studiejaar goed kunt beginnen. Ontvang naast 6% siudentenkorting tijdelijk een 70,- GiftCard bij een Mac. TERNEUZEN - Het is misschien wel leuk een watertaxi te laten varen tussen Gent en Terneuzen. Groen Links in Provinciale Staten heeft vrijdag dat idéé opgeworpen. De partij wil dat de provincie er met Gent en mogelijk andere partners een onderzoek naar doet. GroenLinks-Statenlid Leen Harpe beseft dat hij zich met het voorstel op glad ijs begeeft. De provincie krijgt vanaf 2015 veel minder geld voor openbaar vervoer. Harpe: „De huidige busverbinding Temeu- zen-Gent is niet goed. En een wa tertaxi kan zeker in de zomerperio de een aardige toeristische attrac tie zijn." door Frank van Cooten RILLAND - Woningcorporatie R&B Wonen is zeer tevreden over de aanpak van de wijk De Witte Mo len in Rilland. De corporatie be trekt bewoners intensief bij de aan pak van de wijk. De renovatie van de woningen is bijna klaar. Nu zijn de straten en pleinen aan de beurt. „Ik denk dat het onvermijdelijk is om bewoners bij de renovatie van hun woning of wijk te betrekken. Het draagvlak neemt hierdoor ook enorm toe. Mensen accepteren de overlast omdat ze er zelf voor heb ben gekozen", zegt Reinier de Jon ge van R&B. „We overwegen daar om deze aanpak toe te passen in andere wijken als ze aan renovatie toe zijn." Het bijzondere van De Witte Mo len is dat de huurwoningen niet meer op elkaar lijken. Bewoners kregen de mogelijkheid zelf te kie zen hoeveel ramen ze bijvoor beeld aan de voorkant wilden heb ben. „Er werd massaal gebruik ge maakt van de gelegenheid om een eigen identiteit te geven aan de wo ning. Dat wordt erg op prijs ge- steld."In Rilland is op 22 oktober een informatieavond geweest over de aanpak van de buitenruimte. De vijftig aanwezigen gaven nogal wat verbeterpunten aan. Een com missie, bestaande uit tien vertegen woordigers uit de buurt, gaat sa men met een stedenbouwkundige en een architect aan de slag. In ja nuari worden de resultaten be kend gemaakt. In wijk De Witte Molen komt ook een mantelzorgwoning. Twee hui zen naast elkaar met een gemeen schappelijke tuin. „Er gaan twee huishoudens in beide huizen wo nen die eikaars mantelzorger zijn", zegt De Jonge. „Ze willen heel graag naast elkaar wonen." R&B werkt ook mee aan de ver fraaiing van het al veel besproken paardenweitje bij het nieuwe woonzorgcomplex in Nieuwdorp. Omwonenden vielen over de lelij ke afrastering. De gemeente Borsele pakt dit sa men met R&B op. De rij platanen wordt doorgetrokken en de corpo ratie zorgt voor een degelijk hek werk rondom het weitje. Bij het weitje komt ook het monu ment van het bevrijdingsmuseum. Het streven is dit monument te onthullen op 3 mei volgend jaar, een dag voor de herdenking van de bevrijding. Electrica-drummer én organisator van Women In Rock Pierre Bouwens. 'Het festival is klein en laagdrempelig en dat is helemaal niet erg.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 132