Rillandse geeft Reiki in Bosnië L 13 Reiki Toch asbestplaten in Kruiningse loods -Willi VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Raad Borsele stemt in met begroting 2013 zaterdag 3 november 2012 is een (niet onomstreden) alternatieve paranormale geneeswijze. Reikimeesters zeggen dat ze kosmische energie via hun lichaam en hun handen doorgeven aan de persoon die ze behandelen. Lia Leeuwenburgh uit Rilland is voor de tweede keer naar de voormalige moslimenclave Srebr enica in Bosnië geweest. Ze geeft de mensen daar behande lingen met Reiki, een alternatie ve geneeswijze. door Nadia Berkelder ia Leeuwenburgh is rei- ki-master, maar ook pa- ragnoste en medium. De Rillandse is vorige week voor de tweede keer in Bosnië geweest, in Srebrenica. „Wij geven Reikibehandelingen aan oorlogsslachtoffers, aan getrau matiseerde mensen, aan vluchtelin gen. Eigenlijk aan iedereen, onge acht religie. Het was natuurlijk een moslimenclave, maar er wonen ook katholieken en christenen." Leeuwenburgh is lid van Reiki We reldwijd. Reiki is een paranormale alternatieve geneeswijze, die zeker niet onomstreden is. Reiki Wereld wijd bestaat uit 45 mensen die - op eigen kosten - de wereld over reizen om mensen te helpen. „We hebben in Bosnië geneeskracht ge bracht. Reiki is geneeskrachtige energie. Het is een alternatieve ge neeswijze, het verlaagt de bloed druk, haalt stens weg en heelt de mens, fysiek, spiritueel en psy chisch." Lia Leeuwenburgh in haar behandel kamer in haar huis in Rilland. Hier geeft ze Reikibehandelingen. Ze is ook paragnost en magnetiseur. foto Willem Mieras Mensen die Reiki beoefenen vertel len dat ze energie uit de kosmos via hun lichaam en hun handen doorgeven aan de mensen die ze behandelen. Die energie zou ge neeskracht hebben. „Ik voel vaak al waar de klachten zitten", zegt Leeuwenburg. „In de nieren, of in de lever. Dat vertel ik aan de men sen en daar kunnen ze op reage ren." De oorlog in Bosnië is al bijna twintig jaar geleden, maar nog steeds niet echt afgelopen, zag Leeuwenburgh. Mensen zijn ge traumatiseerd, huizen en gebou wen zijn nog steeds niet hersteld, er is veel werkloosheid en armoe de. „Mensen hebben daar niets. Geen fluit. Alles wat ze hebben, verbou wen ze zelf. Iedereen daar heeft wel iets vetloicn, zonder uitzonde ring." Leeuwenburgh en haar collega's van Reiki Wereldwijd hebben ne gentig mensen behandeld. Gratis. „Mensen daar zijn nu ook al bezig, in Tuzla. Die kunnen zichzelf be druipen inmiddels." De mensen reageerden volgens haar goed op de behandelingen. „Ze zijn er blij mee. We worden overal met open armen ontvan gen. Ook de verstandelijke gehan dicapten die we hebben behan deld. Die reageren heel puur. Die huichelen niet. Volgens Leeuwenburgh is het ef fect van de behandelingen van Rei ki Wereldwijd duidelijk zichtbaar. „Mensen krijgen weer de spirit. Ze lopen met een bigger smüe door het leven, ook al hebben ze nog steeds geen fluit Het verbetert langzaam maar zeker." HEINKENSZAND Demonstratie vilten in galerie 't Kunstuus Neeltje Zoetemeijer-van der Nol geeft vandaag een demonstratie vil ten van 13.00 tot 16.00 uur in gale rie 't Kunstuus aan de Dorpsstraat 43 in Heinkenszand. Zij is gepensio neerd vakleerkracht textiele werk vormen. Zij combineert het vilten vaak met borduurwerk. Het eindre sultaat is viltwerk, verfijnd met borduurwerk en kraaltjes. GOES Suikerbietenfoto's te zien in Stadskantoor In de publieksruimte van het Stads kantoor in Goes zijn tot en met 10 november foto's te zien van Karin den Boer. Gefascineerd door de gro te hoeveelheden suikerbieten en de mensen die daarbij zijn betrok ken, is Den Boer in 2010 begonnen met een fotoreportage over de sui kerbietencampagne in de provin cie Zeeland. De expo is te zien tij dens de openingstijden. GOES WSüüMgBgfffH'firaHnB OjoawoesaMl HEINKENSZAND Workshop chocolade in kookstudio In Kookstudio Moerdijk in Hein kenszand houdt de Zeeuwse Volks universiteit op maandagavond 5 no vember een workshop chocolade en bonbons. Deelnemers leren in drie uur de technieken van bon bons, snijpralines en truffels ma ken. Er worden twaalf verschillen de bonbons gemaakt Van te voren aanmelden is verplicht op telefoon nummer 0118-634800. Leerlingen Calvijn College winnen prijs in Brazilië met uit paprika's gewonnen inkt Coriena de Heer en Suzanne Mal- jaars uit Middelburg, leerlingen van atheneum-4 van het Calvijn College in Goes, hebben in Brazilië een prijs gewonnen met hun uit pa prika's gewonnen rode inkt. De scholieren deden mee met de olympiade Mostratec om hun werk daar te presenteren. De scholieren onderscheiden zich met hun derde prijs als beste van Holland en krijgen daarvoor éen award. In plaats van de vervuilen de drukinkt, pleiten de leerlingen voor een duurzame versie van inkt. In Brazilië hebben ze gedemon streerd hoe men de duurzame, mi lieuvriendelijke iriki kan maken. Eerder dit jaar waren Coriena en Suzanne al in de prijzen gevallen tijdens de milieu- en duurzaam heidsolympiade Inespo. KRUININGEN - In een loods aan de Slagveldstraat in Kruiningen blijkt toch asbest te liggen opgeslagen. De loods is afgezet en het asbest zal worden verwijderd. Dat gebeurt in opdracht van de Ar beidsinspectie. De zaak was aan het rollen gekomen nadat raadslid Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal vragen had gesteld over de platen in de loods. Grond-, weg- en waterbouw en sloopbedrijf Sinke Groep, die de loods gebruikt, liet begin vorige maand weten dat het om asbest- vrije cementplaten zou gaan en dat als er al asbest tussen zou lig gen, dat per ongeluk zou zijn ge beurd. Uit onderzoek is nu echter gebleken dat het wel degelijk om asbest gaat. De gemeente Reimerswaal zag naar aanleiding van de vragen van Weststrate geen reden om op te treden, omdat het om platen gaat die bovendien binnen lagen. „Het verwijderen van de platen gebeurt in opdracht van de Arbeidsinspec tie, daar staan wij verder buiten", liet een woordvoerster vrijdag we ten. De politie had eerder al proces-ver baal opgemaakt tegen Sinke Groep. „Er zal nu eerst een asbest- inventarisatierapport moeten wor den opgesteld door een daartoe ge certificeerd bedrijf, daarna gaan we verder", zei een politiewoord voerster. Voor de loodsen is een werkplein gemaakt door afzetting met contai ners. Een fors aggregaat staat op dat plein. De loods is rond de deu ren afgeplakt en er is een sluis ge maakt die gekoppeld is aan een werkunit van Van Damme asbest verwijdering. De onder- en boven kant van de loods zijn afgeplakt om verstuiven tegen te gaan. Rood-wit band en waarschuwings borden staan erbij. Bij Sinke Groep was vrijdag nie mand bereikbaar voor een reactie op de ontwikkelingen. De loods in Kruiningen is afgezet met containers, linten en borden. foto Willem Mieras HEINKENSZAND - Ondanks de onze kere tijden die als gevolg van het nieuwe regeerakkoord op gemeen ten afkomen, ging de gemeente raad van Borsele donderdagavond akkoord met de gemeentelijke be groting 2013 en de meerjarenra ming tot en met 2016. „Mooi dat het is gelukt om de stij ging van de onroerendezaakbelas- ting binnen de perken te houden, maar we zijn er nog lang niet", zei Arno Witkam (PvdA). „Zo neemt de vergrijzing behoorlijk toe en stijgt ook het aantal bijstandsge rechtigden." Het moest Roel Boek- holt (WD) van het hart dat hij het afblazen van de ozb-stijging niet had verwacht. „Ik had mijn twijfels over de uitvoering van de motie door het college. Maar com plimenten dat het toch is gelukt. We hebben nog slechts een paar bezuinigingsposten over." MIDDELBURG Noordweg 450 Woning met aangebouwde schuur, tuin, garage en bergin gen. Royaal perceel met vele mogelijkheden. Vraagprijs 249.000,- kk. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 131