Verbod op hagelkanon 221 zeeland Onderzoekscommissie Borsele onderzoekt forse overschrijding budget renovatie gemeentehuis Hubertusviering Ha Leeuwenburgh Twee bezwaren rond Fonteyne afgewezen zaterdag 3 november 2012 Rechtbank stelt BZZB in het gelijk door Frank van Cooten heinkenszand - Fruittelers in de gemeente Borsele mogen voorlo pig geen anti-hagelkanon gebrui ken. Deze apparaten veroorzaken te veel geluidsoverlast in de omlig gende woningen. Dat is het oordeel van de recht bank in Middelburg. De rechter stelt hiermee de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) in het gelijk. Deze stichting teken de beroep aan bij de rechter tegen het besluit van de gemeente Borse le het gebruik van anti-hagelka- nonnen toe te staan. De stichting vond het niet in de haak dat Borse le niet de juiste spelregels hanteer de. „Uit de uitspraak van de recht bank blijkt dat de gemeente veel steken heeft laten vallen. Zo is on der meer bevestigd dat de gemeen te willens en wetens in strijd met de wet de toestemmingen verleen de. De zogenoemde maatwerk voorschriften hadden in acht van de negen gevallen nooit uitgevaar digd mogen worden", stelt voorzit ter Rinus Antonisse. AFWEZIG M.J. Oortman huisarts te Kloetinge 12 november t/m 23 november WAARNEMING: dr Gevaert dr Rijken dr Schruer dr Schmeitz dr Schoot dr v.d. Stoep Voor avond -/nacht- en weekenddiensten: Huisartsenpost De Bevelanden Tel: 0900-1785 tel 0113 214450 tel 0*113 252797 tel 0113 214373 tel 0113 257122 tel 0113 215003 tel 0113 257122 Volgens de Borselse wethouder Conny Miermans stond de ge meente het gebruik van de anti-ha- gelkanonnen toe op basis van 'een zorgvuldige lokale belangenafwe ging'. „Het aantal klachten is mini maal en onderzoeken van onder meer de GGD tonen aan dat er geen gevaar is voor de volksge zondheid en voor de natuur. We hebben ook altijd intensief over legd met de ZLTO en de BZZB over de anti-hagelkanonnen. Maar de BZZB heeft van de rechtbank gelijk gekregen. Als je voor de rech ter staat, is er altijd een verliezen de partij." Hoe het verder moet met de an ti-hagelkanonnen weet Miermans nog niet. Feit is dat ze nu niet wor den gebruikt en feit is ook dat de regelgeving vanaf januari anders is. Fruittelers moeten dan een ver gunning aanvragen voor het ge bruik van een anti-hagelkanon. „Dat vinden we prettig omdat er dan een juridische basis is. Nu is het gebruik van deze apparaten niet wettelijk geregeld. We zoeken met Reimerswaal, Hulst, Sluis, Ka- pelle en Tholen naar een regionale afstemming." kwadendamme - In de Bonifacius- kerk van Kwadendamme is van avond vanaf 19.30 uur de Huber tusviering. Hubertus is de patroon heilige van de jacht. Het jachtseizoen is weer begon nen. Ook dit jaar wordt weer spe ciaal Hubertus brood gebakken. De plaatselijke bakker Ad Remijn zorgt met de leerlingen van de school voor het juiste Hubertus- brood, oorspronkelijk bedoeld als bescherming tegen hondsdolheid, nu in deze tijd beter in te zetten als bescherming tegen de drukte van alledag. „Mensen krijgen weer de spirit Ze lopen met een bigger smile door het leven, ook al hebben ze nog steeds geen fluit. Het verbetert langzaam maar zeker." döor Frank van Cooten heinkenszand - Een onderzoeks commissie onderzoekt de oorza ken van de forse budgetoverschrij ding van de renovatie van het ge meentehuis in Heinkenszand. „Over onzorgvuldig handelen laat ik me nog niet uit. Dat moet uit het onderzoek blijken", aldus bur gemeester Jaap Gelok die donder dagavond tijdens de vergadering van de gemeenteraad het boete kleed aantrok. „Dat de gemeente raad getergd is en zich niet serieus voelt genomen trek ik me persoon lijk aan. We hebben ons te laat ge realiseerd dat we de raad eerder bij het proces hadden moeten betrek ken." De renovatie van het gemeente huis pakt ruim een miljoen euro duurder uit dan het oorspronkelijk geraamde budget van 2.758.000 eu ro. Zoals verwacht kwam de bud getoverschrijding bij de gemeente raad aan als een mokerslag. Het ging niet zo zeer over de hoogte van het bedrag. Als het college be gin dit jaar immers al had gezegd dat een investering van een dikke vier miljoen euro echt noodzake lijk was, was er weinig aan de hand geweest. Maar nu voelde de raad zich over vallen. Het college stelde in januari immers nog klip en klaar dat 2.758.000 euro echt genoeg was voor de renovatie. Er zou geen cent bijkomen. „Wat is mijn rol als volksvertegenwoordiger nog", vroeg Arno Witkam (PvdA) zich vertwijfeld af „Hoe is dit uit te leg gen aan de burger?" Berry Kooiker (Lokale Partij Borse le) nam de term 'absurd' in de mond. „Een blunder van de eerste orde. Ik heb daar de pest over in. Waarom vasthouden aan dure mozaïkbekleding op de gevel, ter wijl er goedkopere alternatieven zijn." Levien de Putter (D66) sprak over een wanprestatie van de architect. „En ik vraag me af wie er heeft ge lekt na de eerste aanbesteding. Want het is wel heel opvallend dat alle inschrijvers op vrijwel hetzelf de bedrag zitten." Ook Roel Boekholt (WD) wil we ten wie in dit dossier heeft mis ge zeten. Marga van de Plasse (CDA) was getergd tot op het bod. „Het college heeft ons volledig op het verkeerde been gezet. Maar uit de portemonnee van de burger be taalt dat blijkbaar makkelijker. U plaatst ons voor een duivels dilem ma." Het is overigens niet de eerste keer dat in Borsele een bouwbudget fors wordt overschreden. Dat was al het geval bij het dorpshuis in Nisse en bij de raadsboerderij in Heinkenszand. Peter van den Dries (CDA) kon het daarom niet over zijn hart verkrijgen in te stem men met het voorstel. Hij nam bin nen zijn fractie een minderheids standpunt in. „Ik ben weliswaar blij dat het college diep door het stof gaat, maar ik heb dit twaalf jaar geleden ook al een keer meege maakt. Er is wederom sprake van een collectieve wanprestatie." Ook Lokale Partij Borsele stemde tegen het voorstel. Het nieuwe bouwbudget werd echter toch door de meerderheid aangeno men. „We staan met de rug tegen de muur. Als we nu stoppen, zijn de al gedane investeringen wegge gooid geld." De onderzoekscommissie bestaat uit leden van de gemeenteraad. vlissingen - De Raad van State heeft twee bezwaren tegen het niet toekennen van nadeelcompen satie en schadevergoedingen rond het nieuwbouwproject De Fontey ne in Vlissingen verworpen. De bedrijven zeiden veel last te hebben gehad van de nieuwbouw- activiteiten waardoor de winkels korte of langere tijd slecht of niet bereikbaar waren. In sommige ge vallen keerde de gemeente com- pensatiegelden uit, in andere geval len niet. De Raad wees de hoger beroepen van Didi Fashion en Ma- do vof geheel van de hand. Van de Raad van State krijgt de gemeente Vlissingen zes weken de tijd om te bekijken of lederwaren- en tassen- winkel Duifhuizen recht heeft op een hogere onkostenvergoeding. Duifhuizen schakelde deskundi gen in om het bedrijf bij te staan in de schadeprocedure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 130