Verbijstering over korting thuiszorg Uitspraak in zaak-moskee nodig BEVELANDEN/THOLEN Spoken in Hansweert almanak Minnaar ZATERDAG 3 november 2012 21 Rillandse geeft Reiki in Bosnië 22 en 23 Voorzitter Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio: 'We komen in de problemen als dit doorgaat' door Luc Oggel en Harmen van der Werf GOES - Een heel erg schokkende uitkomst. Zo omschrijft voorzitter Leo Kosten van het Samenwer kingsverband Welzijnszorg Ooster schelderegio (SWVO) de aange kondigde drastische bezuinigingen op de huishoudelijke hulp. WD en PvdA hebben in hun de ze week bekend gemaakte regeer akkoord afgesproken dat gemeen ten slechts 25 procent van het hui dige budget behouden voor 'een maatwerkvoorziening'. Het be roep op de bestaande huishoudelij ke hulp wordt voor nieuwe cliën ten al in 2014 beëindigd. Voor be staande cliënten gaat de maatregel in 2015 in. Dan krijgen gemeenten nog maar een kwart van het huidi ge budget. „De consequenties zijn op dit moment nog niet goed te overzien, maar we komen in de problemen als dit doorgaat", zegt Kosten. Veel minder mensen dan nu die gebruikmaken van huishou delijke hulp, zullen dat met de nieuwe plannen nog kunnen doen. „Gaan mensen die geen steun meer krijgen het zelf beta len, dan verandert er niet veel. Maar het kan ook zwartwerken in de hand werken", zegt Kosten, die 'niet had verwacht' dat de miljar denbezuiniging in het regeerak koord zou worden opgenomen. „Echt een heel erg schokkende uit komst, zowel voor de groep men sen die gebruik maakt van thuis zorg als voor de gemeenten. We ra ken door die korting van 75 pro cent een forse bron van inkomsten kwijt." Allévo, de thuiszorgorganisatie in de Oosterschelderegio, volgt de ontwikkelingen op de voet, zegt manager financiën en control en facilitaire dienstverlening Ton Hen driks. „Het is nog onvoldoende duidelijk wat exact de gevolgen zijn, dus conclusies trekken is nog wat voorbarig. We hopen in elk ge val dat de cliënt niet de dupe wordt" Ook in Zeeuws-Vlaande- ren is met ontsteltenis gereageerd op de plannen. De Sluise wethou der Jan Schaalje begrijpt er niks van. „We willen met z'n allen - ook vanwege de kosten - dat oude ren langer thuis blijven wonen. De ze bezuiniging staat daar haaks op." Zijn Terneuzense collega Co van Schaik spreekt van 'een hele slechte zaak'. „Niet iedereen kan te rugvallen op kinderen of andere mantelzorgers. Mensen zullen maar wat aan gaan sukkelen." HANSWEERT - Hansweert is een echt 'spook- dorp'. Maar liefst zevenhonderd dorpelingen doen mee aan de Halloweentochten. De mi- ni-spooktocht en de kindvriendelijke route wa ren vrijdagavond. Vanavond is ook een spook- tocht tussen 21.30 en 22.30 uur. Trick or treat, het van oorsprong Amerikaanse feno meen, wordt ook in eigen land steeds vaker gevierd. Ook in Hansweert trokken kinderen en volwassenen gekleed in bizarre en macabe re kostuums door de straten. „Geef me gauw een snoepje, dan verdwijn ik van je stoepje", is een veel geuite zin om mensen ertoe te be wegen snoepgoed te geven. Halloween wordt eigenlijk gevierd op 31 oktober, maar in Hans weert dus dit weekeinde. foto Willem Mieras GOES - De voorzieningenrechter moet alsnog uitspraak doen in een geschil tussen Stichting Arrahman Moskee Goes en Habego BV over een bedrijfspand aan de Zuidvliet- straat in Goes. De stichting heeft het pand in februari van dit jaar aangekocht om er een ontmoe tingscentrum voor moslims te ves tigen. Arrahman besloot echter van de koop af te zien toen bleek dat er een planschadeovereen- komst moest worden getekend al vorens de gemeente Goes de omge vingsvergunning zou verlenen. Dat financiële risico wilde en wil de stichting niet nemen. Habego BV zag, na meerdere vruchteloze pogingen de stichting te bewegen over de brug te komen, geen ande Tip? redactie@pzc.nl re mogelijkheid dan een kort ge ding aan te spannen. Dat diende twee weken geleden. De voorzie ningenrechter wilde echter dat bei de partijen nogmaals in overleg zouden gaan met de gemeente, maar die blijft vasthouden aan de planschadeovereenkomst. Daarom is de rechter gevraagd alsnog een uitspraak te doen. Het groeit die Axelse jonge moeder momenteel allemaal wat boven het hoofd. De kinderen zitten hardnek kig in de 'NEEl-fase', het is druk op het werk, haar echtgenoot is niet al leen met haar, maar ook innig met zijn werk getrouwd en dan zijn er nog die eeuwig terugkerende huis houdelijke beslommeringen. Om te ontspannen en het hoofd leeg te kun nen maken, zo vertelde ze haar vrien din, overwoog ze 's avonds te gaan hardlopen. Je kunt ook een minnaar nemen, dat scheelt verstuikte enkels!", plaag de haar vriendin. Dat ideetje werd echter meteen ver worpen: „Neh, veel te veel gedoe joh, voor dat ene minuutje pret per keer. Ik ga wel hardlopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129