PZC Een stukje Mirjam is latina geworden r-i iTJ SLIK 24 ze sla Bezwaren vergeefs ^■1 I DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 31/10-10/11 2012 Bf SLIK OP DE WEG Wantrouwen over cijfers Vlissingen Dagbladbezorger Zierikzee opzoek naar een bijbaan? Borsele vindt deel uitspraak rechter 'vreemd' Brute metalbands zaterdag 3 november 2012 I Da Zeeuw achter de suikerbie S De Zeeuw achter de suikerbiet GRATIS!) bi] alle Zeeuwse boekhandels j door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse raads fractie van de LPV vindt dat het dagelijks bestuur van de gemeente de gemeenteraad niet correct infor meert over het grondbeleid. Om die reden vindt die fractie, aldus raadslid Pim Kraan, dat de gemeen teraad meer te zeggen moet krij gen over dat beleid. Tijdens de bij eenkomst, donderdagavond, van de raadscommissie Algemeen Be stuur zei het raadslid: „Wij wor den regelmatig op het verkeerde been gezet als het gaat om de infor matievoorziening over het grond beleid van de gemeente," Andere fracties reageerden niet op die har de woorden. Wethouder Jacques Damen (WD) zei in een reactie al leen dat de raad tot nu toe vier keer per jaar informatie krijgt over het grondbeleid en dat hij dat wil opvoeren naar een 'maandelijkse correcte en zorgvuldige weergave'. Tsesss^ssssessaxsaxm. WeGeNeR Media Wilt u graag fit blijven? En overdag tijd houden voor u zelf? En lijkt het u fijn om bij te kunnen verdienen om leuke dingen te kunnen doen? Dan is een baan als krantenbezorger wat voor u. De voordelen van het bezorgen: Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele interessante extra's. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Per post: stuur onderstaande bon op Ja, ik wil de PZC bezorgen Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Geboortedatum: Woonplaats: Vul deze bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: de PZC t.a.v. afdeling centrale Distributie, Antwoordnummer 71,7300 VB APELDOORN Meer bereiken. Met Wegener Als backpackster en PZC-co- lumniste reisde kinderboe kenschrijfster Mirjam van Beijsterveldt door Mexico, Guatemala en Cuba. De drang om te reizen is voor de Zeeuws-Vlaamse een le vensstijl geworden. door Raymond de Frel Huunk! Is Mirjam van Be ijsterveldt weer even in Terneuzen? Huunk! Echt waar? Die fladdert toch zo'n beetje de hele wereld over? De laatste plek van waar ik van haar hoorde, was het Mexi caanse eiland Holbox. Huunk! De verzonnen 'Huunkvogel', die sinds een jaar of vijf een steeds prominentere rol in Mirjams leven speelt, zou van verbazing van zijn stoel van vallen. En telkens als hij zijn verbazing uit, zegt hij 'huunk!' Het zou zomaar een ver haallijn kunnen zijn voor een op volger van Mirjams eerste kinder boek De avonturen van De Huunk vogel, dat volgend voorjaar op de markt komt. Het vogeltje is niet haar eigen ver zinsel. „Wendy Dekker, een vrien din van mij, heeft het concept De Huunkvogel bedacht samen met haar collega Judith van Dongen. Ik ben er vervolgens, eigenlijk voor de gein, een verhaal over gaan schrijven." De eerste letters van de kinderboe kenschrijfster verschenen in Am sterdam op papier, waar Mirjam (36) tot 2007 woonde. „Daarna heb ik een lange reis door Argenti nië gemaakt, het geboorteland van mijn vriend. Af en toe schreef ik wat, maar soms ook maandenlang niet. Pas in juli 2011, toen ik allang weer terug was in Amsterdam, HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele vindt het merkwaardig dat de rechtbank in Middelburg een me ning heeft over de werking van de anti-hagelkanonnen. „De Raad van State heeft eerder ge zegd dat het niet aan de rechtbank is te beoordelen of een anti-hagel- kanon in de praktijk wel of niet voldoende effect heeft. De lagere rechter zegt niet te weten of het werkt. Dat vinden we gelet op de eerdere uitspraak van de Raad van State merkwaardig", zegt wethou der Conny Miermans. „Ik ben echt verbaasd over deze passage." Volgens Miermans doen de betrok ken fruittelers er alles aan de over last zo minimaal mogelijk te hou den. „Ze willen wel degelijk inves teren maar je mag niet van ze ver wachten dat ze iedere keer een nieuwe investering doen, als er iets beters op de markt komt" heb ik het verhaal afgemaakt en het naar een aantal uitgevers ge stuurd. Ik had het toch liggen, dus waarom niet?" Na vijf afwijzingen in Nederland, hapte de Belgische uitgeverij Cla- vis wel toe. „Dat motiveerde met een om aan deel twee van De Huunkvogel te werken. Het manu script ligt inmiddels bij mijn uitge ver. Of het ook wordt uitgegeven, weet ik nog niet. Dat is in elk geval wel het geval met mijn tweede kin derboek, dat vooralsnog luistert naar de titel Tips voor de verdrietige koe. Als het goed is, komt dit boek in 2013 uit. Ook voor kinderen, ja. Waarom? Het genre leent zich uit stekend om grenzeloos te fantase ren. In eenvoudige en simpele zin nen kun je ongecompliceerd rake dingen zeggen. Ik schrijf ook zoals het komt, zonder kennis over gel dende regels voor het maken van kinderboeken." Grenzeloos fantaseren. Mirjam doet het haast in de meest letterlijke zin van het woord. Zo wel voor, tijdens als na haar stu dies was de drang naar avontuur niet te stelpen. Als backpackster en PZC-columniste reisde ze door Mexico, Guatemala en Cuba. In Ecuador onderzocht ze tweetalig heid in het basisonderwijs en was ze reisbegeleidster. Ook in Brazilië begeleidde ze toeristen. „Op een of andere manier ben ik altijd op zoek geweest naar spanning en in spiratie. Ik geloof dat het goed is dingen te doen waar je stiekem een beetje bang voor bent. Zo groei je, zo leer je." De drang om te reizen is een le vensstijl geworden. „Vroeger wilde ik zoveel mogelijk plaatsen bezoe ken. Maar inmiddels vind ik het zelfs best vervelend om met een rugzakje allerlei oorden te bezoe ken. Ik kom liever op plekken uit, waar het fijn is om langere tijd te vertoeven. Ik had daarbij wél altijd het geluk dat ik in Amsterdam, zo wel bij een taleninstituut als bij TERNEUZEN - Voor de derde keer wordt zaterdag in De Pit in Terneu zen Sebas' Brutal B-Day Madness gehouden. De avond staat garant voor een ste vig portie death metal. Vanaf 20.00 uur beuken vijf bands er op los: Putrid Inbred (België), Bur ning Hatred (Duitsland), Boiler (Duitsland), Dissouled (Duits land) en Gore Force V (België). Op www.podiuminterneuzen.nl staan video's van alle bands. De entree is gratis. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@lholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabluning.nl verschillende restaurantjes, steeds terug mocht komen werken." In Argentinië en meer recent in Portugal en Mexico wijdde ze zich dus -al dan niet tussen de be drijven door- aan het schrijven van kinderboeken. Het spelen met taal had altijd al haar interesse. Niet voor niets behaalde ze prope deuses aan de School voor Journa listiek in Utrecht en Neerlandis tiek aan de Universiteit van Amsterdam. Aan diezelfde universiteit studeer de ze in 2005 afin de Spaanse taal- en letterkunde. „Het schrij ven van kinderboeken beschouw ik nog steeds als een hobby, al moet ik zeggen dat het een heel werk is om tot een bevredigend manuscript te komen. Ik doe het dus 'voor de leuk', maar heb wel de intentie om mijn verhalen ge publiceerd te krijgen." Inmiddels is ze ook begonnen aan een Spaanstalig boek, al weet ze nog niet of ze het wil laten uitge ven. „Het langdurig verblijven in Spaanstalig gebied" heeft mij een soort 'tweede Mirjam' opgeleverd. Een stukje van mij is latina gewor den. De Spaanse taal is een deel van mij geworden. Ik kan mij er soms beter in uitdrukken dan in het Nederlands." Een definitieve terugkeer naar Ne derland lijkt geen optie meer voor Mirjam van Beijsterveldt. „Ik vind het fijn om 's ochtends nog niet te weten wat de dag zal brengen. In Nederland is mij alles te voorspel baar, te georganiseerd. Daar kan ik niet meer zo goed tegen. Op de vraag waar ze zal belanden komt een simpel antwoord: Las vueltas de la vida, zeg je in het Spaans. Vrij vertaald: Je weet nooit hoe het leven lopen zal. Soms leun je er verbaasd van staan. Huunk!" Mirjam van Beijsterveldt verbleef dit jaar zo'n drie maanden op het Mexicaanse eiland Holbox. foto Caroline Bouchard VLISSINGEN - De Raad van State heeft twee bezwaren tegen het niet toekennen van nadeelcompen satie en schadevergoedingen rond het nieuwbouwproject De Fontey- ne in Vlissingen verworpen. De bedrijven zeiden veel last te hebben gehad van de nieuwbouw- activiteiten waardoor de winkels korte of langere tijd slecht of niet bereikbaar waren. De Raad wees de hoger beroepen van Didi Fashi on en Mado vof geheel van de hand. Van de Raad van State krijgt de gemeente Vlissingen zes weken de tijd om te bekijken of lederwa ren- en tassenwinkel Duifhuizen recht heeft op een hogere onkos tenvergoeding. De gemeente Vlissingen wil slechts 1750 euro aan deskundigen- kosten vergoeden, terwijl de tas senwinkel ruim 12.000 euro aan kosten heeft opgevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 124