Verbijstering over korting thuiszorg SCHOUWEN-DUIVELAND Pannenkoeken eten en piepers venten Gemeente niet betrokken bij ontwikkeling Mondragon almanak Tip? redactie@pzc.nl Minnaar ZATERDAG 3 november 2012 21 PZC Duindorpen zitten vol historie 22 en 23 Wethouder Houtekamer: Bezuiniging raakt sociaal fundament door Melita Haunting ZIERIKZEE - „Het vorige kabinet was duidelijk en hard. Dit kabinet is duidelijk en snoeihard." Wet houder Gilles Houtekamer windt er geen doekjes om. Als de plan nen in het regeerakkoord over de bezuinigingen op de huishoudelij ke hulp door de Tweede en Eerste Kamer worden aangenomen, valt het fundament onder een groot deel van het sociale beleid van de gemeente weg. „Ja, als je van een budget van 1,2 miljard voor de huishoudelijke hulp nog 200 miljoen overhoudt, dan houdt dat wel wat in", zegt hij. Volgens Houtekamer is de gemeen te dan binnen enkele jaren alleen nog in staat om de meest schrij nende gevallen ondersteuning te bieden in de huishoudelijke zorg. „Het verandert van een brede voor ziening met een preventieve wer king naar een vangnet voor een kleine groep meest kwetsbaren." Juist de huishoudelijke zorg speelt volgens Houtekamer een belangrij ke rol in het beleid om het welbe vinden van oudere, soms alleen staande, mensen op peil te hou den. De hulpen kunnen een so ciaal isolement even doorbreken. Zij kunnen ook signaleren als het niet goed gaat met iemand. „Juist die preventieve werking is zo be langrijk", zegt Houtekamer. Hij denkt dat met deze maatregel een beroep op de zwaardere zorg zal toenemen. Mensen moeten ook veel meer leunen op hulp van kinderen en partners om bijvoor beeld het huis een beetje schoon te houden. Voor alleenstaanden of mensen zonder kinderen is zo'n vangnet er vaak niet. Houtekamer toont zich diep ge raakt door de bezuinigingsplan nen voor de huishoudelijke hulp maar ook op andere onderdelen van het beleidsterrein voor de wmo, de wet maatschappelijke on dersteuning. Hij noemt het 'heel bijzonder' dat juist een kabinet met de PvdA zo hard ingrijpt in de hele wmo. Maar hij klinkt ook strijdbaar. „Het gaat om de mensen", zegt hij. „Dan moet je naar andere we gen gaan zoeken en ga je samen werken met anderen. Je moet dit oppakken." Dat moet dan wel binnen de re gels van het spel dat het kabinet wil spelen, erkent hij. „Dat hebben we gezien met de affaire rond de regiotaxi. Toen zijn we door de rechter teruggefloten." den", zegt woordvoerster Ellen Bentlage. Vol- trokken kinderen en ouders gisteravond langs Veel meer dan oliebollen bijvoorbeeld zegt gens haar betekent dat wel dat andere bron- de deur met aardappelen: een zak van vijf kilo Bentlage. Voordat de leden op pad gingen, nen van inkomsten nodig zijn om leuke din- voor 4 euro en twee zakken voor 7 euro. aten zij stevige pannenkoeken om stevig te gen te kunnen blijven organiseren. Daarom „Aardappelen, want vrijwel iedereen eet ze. staan. foto Ronald den Dekker DREISCHOR - De Reisterse Droomclub, de club die activiteiten op touw zet voor kinderen in Dreischor, wil voor iedereen toegankelijk blij ven. „We willen de contributie dus laag hou- De gemeente is niet betrokken bij de plannen van bouwbedrijf Boo- gert voor Mondragon. Dat zei wet houder Ad Verseput op vragen van Brigitte Troost van de PvdA. Troost wilde weten in hoeverre de ge meente nog invloed heeft op de plannen van Boogert voor het mo numentale pand. Toen de gemeen te destijds het pand voor 50.000 eu ro aan Zeeuwland verkocht, werd een samenwerkingsovereenkomst gesloten tussen beide partijen. Die overeenkomst met Zeeuwland wordt nu ontbonden. Verseput be kijkt nog of een dergelijke overeen komst ook met Boogert gesloten kan worden. GOES Prijs in Brazilië voor leerlingen Calvijn Coriena de Heer en Suzanne Mal- jaars uit Middelburg, leerlingen van atheneum-4 van het Calvijn College in Goes, hebben in Brazilië een prijs gewonnen met hun uit pa prika's gewonnen rode inkt. De scholieren deden mee met de olym piade Mostratec om hun werk daar te presenteren. Ze werden onder scheiden met de prijs beste van Holland. Het groeit die Axelse jonge moeder momenteel allemaal wat boven het hoofd. De kinderen zitten hardnek kig in de 'NEE!-fase', het is druk op het werk, haar echtgenoot is niet al leen met haar, maar ook innig met zijn werk getrouwd eh dan zijn er nog die eeuwig terugkerende huis houdelijke beslommeringen. Om te ontspannen en het hoofd leeg te kun nen maken, zo vertelde ze haar vrien din, overwoog ze 's avonds te gaan hardlopen. Je kunt ook een minnaar nemen, dat scheelt verstuikte enkels!", plaag de haar vriendin. Dat ideetje werd echter meteen ver worpen: „Neh, veel te veel gedoe joh, voor dat ene minuutje pret per keer. Ik ga wel hardlopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 121