Drie finalisten voor Zeeuwse Starters prijs Drukte in De Graanbeurs Met Tiaki Travel naar Down Under UniQtalent: begeleiding van kinderen op maat m deOndernemer 3 november 2012 Contacta.nl starters prijs Karlijn Nïeuwets en Martijn de Groot van Grandcafé de Graanbeurs uit Terneuzen, Sabine Flipse van UniQtalent uit Koude- kerke (W) en Nina de Jongh en Monique Adriaanse van Tiaki Travel uit Middel burg zijn de kanshebbers die meedingen naar de KvK-Startersprijs 2012. Uit vele tientallen inzendingen van Zeeuwse onder nemers in spe maakte de Kamer van Koop handel de finalisten met het beste onderne mingsplan bekend. Tekst: Peter de Jong GOES - De Zeeuwse genomineerden presente ren hun plannen op woensdag 7 november om 20.30 uur aan de jury tijdens op de beurs Con- tacta.nl in Goes. De winnaar van de Starters- prijs ontvangt 1.000 euro. De pnjs is bedoeld om ondernemers aan te moedigen hun plannen goed op papier te zetten en zo de slagingskans van hun bedrijf te vergroten. Dit jaar ligt de uitkomst van de Startersprijs niet alleen in. handen van de jury, maar ook het publiek heeft een belangrijke stem. Zo kan ie dereen via de website van de Kamer van Koop handel www.kvk.nl/startersprijs een stem uit brengen op één van de genomineerden. Deze publieksstem telt mee in het eindoordeel van dejury. Een deskundige jury kijkt onder andere naar de volledigheid van het ondernemingsplan, zoals het financiële en het commerciële plaatje en de haalbaarheid ervan. Daarnaast beoordeelt de ju ry ook de gedrevenheid en ervaring van de on dernemers. Tijdens de presentatie van de finalis ten krijgen ook de bezoekers van de Starters- dag de nodige informatie die zij kunnen gebrui ken bij het schrijven van hun eigen onderne mingsplan. TERNEUZEN - Na enkele maanden slopen en verbouwen startten Karlijn Nieuwets en Martijn de Groot in maart met hun Grand Café De Graanbeurs in Terneuzen. Vanaf dag 1 hebben is het er druk. "We hebben allebei al van alles gedaan in de horeca", vertelt Martijn. "Maar we kregen steeds meer administratieve e'n andere taken. Daardoor kwamen we verder van ons vak te i staan: het soigneren van mensen. Daarom hebben wij ervoor gekozen onze eigen zaak te beginnen." De verbouwing kostte enkele i maanden, maar de renovatie en sfeervolle in richting hebben een fraai resultaat opgele- j verd. Klanten kunnen nu de hele dag door terecht bij De Graanbeurs. "Vanaf een uur of 9 is er koffie en daarna lunch en een mid dagborrel en uiteindelijk kunnen de gasten 's avonds bij ons dineren. Belangrijk is dat ze zich thuis voelen in een relaxte, vriende lijke sfeer." Op de kaart staan 'gerechten zo- als ze bedoeld zijn' en ook over de wijnen hebben de eigenaren hun eigen idee. "Ne gen van de tien zaken hebben een wijnkaart met vier pagina's witte en vier pagina's rode wijnen. Wij hebben gekozen voor drie wijn- families uit Frankrijk, Italië en Spanje. Van hen hebben we rood, wit en rosé op de kaart. Dan breng je een heel andere wijn kaart met uitstekende wijnen." Hun visie hebben Nieuwets en De Groot weggelegd in hun ondernemingsplan. "Daar hebben we al onze creativiteit en enthousias me ingelegd. We hebben er duidelijk in ge schreven wat onze inspiratie is. We houden van Frankrijk en vinden het goed toeven daar: de sfeer, het eten, een goed glas wijn. Dat hebben we vertaald naar De Graan beurs. En het loopt heel goed. Vanaf de eer ste dag is het druk. We zijn ook heel actief op Twitter en Facebook. Dat draagt ook bij aan de populariteit." Karlijn Nieuwets en Martijn de Groot Nina de Jongh en Monique Adriaanse Nina de Jongh en Monique Adriaanse schreven al in 2011 hun Tiaki Travel in bij de Kamer van Koophandel. Maar de activiteiten startten eind maart, toen de website online ging. Ze combineren hun beider ervaring in de toeristische sector in het organiseren van reizen naar Australië en Nieuw Zeeland. Tiaki is Maori en betekent 'to take care of. En dat is wat De Jongh en Adriaanse doen. Beide dames hebben na hun hbo-opleiding in de toeristische sector de nodige jaren erva ring opgebouwd. "Ik had al een aantal jaren geleden het idee om voor mezelf te begin nen", zegt Nina de Jongh, die 13 jaar in Melbourne, Australië heeft gewoond. "La ter kwam het plan om met een compagnon iets op te zetten! We zijn in gesprek geraakt en hebben het ondernemingsplan samen ge maakt" "Monique heeft vnjetijdsmanage- ment gestudeerd en ik toerisme-manage- ment. We hebben ons ondernemingsplan per e-mail naar de Kamer van Koophandel gestuurd. Toen we hoorden dat we geselec teerd waren voor de Startersprijs dachten we: we zijn goed bezig! Het is een heel com pleet verhaal geworden, inclusief een social media-plan. Dat zal doorslaggevend geweest zijn. De Jongh en Adriaanse Tourism Austra lia en Tourism New Zealand benoemd tot Aussie Specialist en Kiwi Specialist. "Her voordeel van specialisatie is dat mensen je dan beter weten te vinden op internet. Dat is ook belangrijk omdat het om flinke reizen gaat en grote bedragen." "Het is lastig om jezelf in de markt te zet ten. Maar als je het goed doet, wordt het rendabel", stelt De Jongh. "We nemen de tijdvoor de klanten. Gesprekken voeren we ook 's avonds en in het weekend. Dat kan gezellig aan de keukentafel. Een kantoor is niet nodig. Het wordt heel persoonlijk en je beleeft de reis zelf daardoor ook. UniQtalent profiteert van bezuinigin gen. Door bezuinigingen öp onderwijs is er minder ruimte voor individuele be geleiding van kinderen met hoogbe gaafdheid, beelddenken en leer- en ge dragsproblemen. Daarom begon Sabi ne Flipse in Koudekerke (W) haar bu reau UniQtalent voor begeleiding op maat voor kinderen. Eigenlijk is ze nog maar in de opstartende fa se. "Het ondernemingsplan heb ik in sep tember ingediend ter voorbereiding van het opstarten en voor de financiering van de bank. Maar er kwam al snel een e-mail van de Kamer van Koophandel of ik het wilde inzenden voor de Startersprijs", zegt Flipse. Een jaar geleden kreeg ze het idee om voor zichzelf te beginnen. "Ik vaar graag mijn ei gen koers. Toch heb ik er lang over nage dacht. Vorig jaar ben ik begonnen met de voorbereidingen en heb ik vanuit markton derzoek gedaan om te zien waar de kansen lagen." Flipse zag in haar werk een zorgbe hoefte bij kinderen die de leerkrachten niet kunnen invullen. "Aan de ene kant worden gedragsproblemen nu meer onderkend en aan de andere kant moet er worden bezui nigd. Door de grotere groepen is het moeilij ker kinderen extra hulp te bieden. Maar de ouders, willen wel hulp voor hun kind. Daar om ben ik dit schooljaar gestart." Het begin was volgens Flipse 'heel positief. -Ik werk nog twee dagen in de week als leerkracht op een basisschool. Daarnaast richt ik me op mijn bedrijfje. De start is goed. En de rapportbesprekingen op de scholen zijn nog niet eens geweest. Want daarin komen vaak problemen naar voren. Dan verwacht ik nog meer drukte." Specialismen van UniQtalent zijn hoogbe gaafdheid en beelddenken. "Daarin probeer ik me te onderscheiden. Ik heb een verrij kingsklas voor hoogbegaafde kinderen. Daar naast geef ik trainingen en workshops voor leerkrachten. Ik richt me voorlopig op Zee land. Maar ik denk eigenlijk dat de vraag er in het hele land is." Sabine Flipse tussen 'haar' kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 114