voor Contacta.ni sport en business 3 november 2012 deOndernemer m Middenvoor Tilly Stroo, middenachter Sander van Buren en het team van Sport Business Plein Tilly Stroo, directeur Stichting Zeeland Sport Leisure. Zeeuwse sporters en het bedrijfsleven te overtuigen van het positieve effect van sport op onze samenleving. Extra aandacht is er dit jaar voor jong sport talent en paralympische sporten. Dynamiek in het zand Voor organisator Tilly Stroo en pro jectleider Sander van Buren (o.a. di recteur Challenger Zeeland) stond het als een paal boven water dat op Contacta.nl 2012 er wederom een Sport Business Plein zou komen. "Stond men vorig jaar nog wat on wennig tegenover het breed uitgerol de concept, dit jaar is er een duidelijk beeld bij onze ideeën. De aanmeldin gen van deelnemen liep dan ook op rolletjes. "De hotspot op het plein wordt onze Delta Lloyd 'be- ach-court' in samenwerking met Strand Sport Zeeland. Iedereen kent het Olympische beach volleybal, maar diverse andere disciplines o.a. voetbal, tennis en handbal kennen een spectaculaire beach variant. Be ach sport maakt sport kijken erg aan trekkelijk! Op dinsdagavond 6 novem ber vindt de openingshappening plaats met diverse Olympische spor ters waaronder Lobke Berkhout (brons zeilen), die het startsein geeft voor de evenementen op het strand. In aanwezigheid van diverse Zeeuwse burgemeesters, en gedeputeerde Ben de Reu zal Stichting Zeeland Sport&Leisurc haar nieuwe program ma en het bestuur voor 2013 voorstel len. Met een sportieve handeling van deze Zeeuwse notabelen, geïnitieerd door de Scaldis Academy van HZ University of Applied Sciences, Scal- da, Inceptio en Sport Zeeland, zullen de evenementen op het Plein in gang gezet worden. Met vele clinics, de monstraties en presentaties van beken de sporters en persoonlijkheden uit de sport is er tijdens de 3 dagen Con tacta.ni een indrukwekkend aantal ac tiviteiten geprogrammeerd. Speciale aandacht is er dit jaar voor de Paraly- mies en sporters met een handicap. Aanmoedigingsprijs De uitreiking van de pnjs voor een ta lentvolle Zeeuwse sporters is nieuw. Vol spanning wordt er uitgekeken naar de toekenning van de sponsorbij drage van in totaal 5.000 euro beschik baar gesteld door Zeeland Seaports. De prijs wordt uitgereikt aan drie ta lenten die op 6 november een pitch mogen houden om aan te tonen waar om zij deze prijs verdienen. Met deze Stimulering- en aanmoedigingsprijs voor Zeeuws sporttalent, wil Zeeland Seaports een bijdrage leveren aan het verder ontwikkelen van dit talent. Het doel van de prijs is ook dat de jeugd gaat beseffen dat Zeeland o.a. door haar havens niet alleen een prachtige provincie is om te sporten maar ook om te wonen, te leren en te werken. De prijs is gerealiseerd op ini tiatief van Zeeland Seaports in samen werking met Stichting Zeeland SportALeisure en het Olympisch Net werk Zeeland. De drie genomineerden zijn Ka tja Roose - Kitesurfen (Wereld kampioen Kitesurfen slalom en kwali ficatie voor de OS 2016 Brazilië) Matthijs Eversdijk - Mountainbike WK Zuid-Afrika 2012) Ingrid Peijer - Handboog schieten (Paralympics 2016 Brazilië) Tijdens de openingsceremonie wor den de eerste kilometers van de Cofe- ly Challenge Roparun gestart op de loopband en op de fiets door enkele prominenten. Drie dagen lang wordt er in estafette gefietst en gelopen voor her goede doel 'Stichting Roparun'. Op donderdag 8 november wordt er virtueel gefinisht in Rotterdam en worden de laatste (kilo)meters gelo pen door Kim Reynierse en vier prof wielrenners van de Ronde van Zee land Seaports. De opening wordt afge sloten met een masterclass met Joop Alberda "Naar en op de Top" en net- wcrkborrelin de Da Vinei Bioscoop, georganiseerd door Sport Zeeland en het Olympisch Netwerk Zeeland. Verder zijn op de Contacta.nl dagen aanwezig Katja Roose (kitesurfen Bra zilië 2016) Elisabeth Willeboordse (ju do London 2012) Henk Pieterse (Bas ketbal) en de NBB, Monique Kalk man en zullen vele Zeeuwse sportver enigingen Acte de Presence geven. Donderdag 8 november staat het strand volledig in het teken van het Strandsport Zeeland Beach Event, ge organiseerd door Henriette Zwartjes van Strandsport Zeeland 111 samenwer king met Funding en Force Fusion. Kansen creëren door het samenbren gen van beachsporten en deelnemen de sporters volop kans te geven hun netwerk te vergroten, 's Middags zijn er diverse activiteiten o.a. demonstra tie Segway rijden op zand! In een Car- roussel van vier beachsporten kan het publiek kennis niaken met deze va nanten in opkomst nl. beachvolley- bal, beachhockey, beachsoccer met in ternational Daiyl Rawidjan en beach- temus 's Avonds is er een demo/ cli nic beachrugby van Oemoemenoe. Iedereen, die wan actie houdt, moet een bezoek aan het Sport Business Plein inplannen. Zelj deelnemen aan écn I wan de actiwifeiten woor de goede doelen is natuurlijk ook mogelijk.. 1 Sport Business horen bij elkaar! 2012 bood ons een indrukwek kende sportzomer met bekende en minder bekende Zeeuwse spor ters in beeld. De prachtige mo menten van de Olympische Spe len in London staat iedereen nog vers in het geheugen. Om de absolute top te berei ken, hebben spor ters alle support nodig. Sponso ring is er daar een van, maar sport kan niet zon der een se rieuze bij drage van uit over heid, on derwijs en gezondheidszorg. Tekst: Annet v&n de Ree GOES - De links die Tilly Stroo (di recteur Stichting Zeeland Sport Leisure) met diverse partners uit deze disciplines heeft weten te realiseren, komen bij elkaar op het Sport en Busi ness Plein van Contacta.nl 2012. Bekende sporters als Lobke Berkhout (zeilen) Elizabeth Willebroordse (ju do) en Katja Roose (kitesurfen), Ingrid Peijer en Matthijs Eversdijk, zullen een bijdrage leveren aan deze drie Contac- ta dagen 0111 de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113