Walcheren Plein: wegens succes geprolongeerd Bevelanden Plein: trouwe gasten Bouw&Wonen Plein: Kruisbestuiving Contacta.nl de pleinen 3 november 2012 deOndernemer m Vanwege het succes van vorig jaar heeft de Contacta.nl ook dit jaar weer een Walcheren Plein. Dertig bedrij ven en organisaties uit Vlissingen, Middelburg en Veere worden daar volop in de schijnwerpers gezet. Tijdens de Contacta van 2011 was er voor het eerst sprake van een Wal cheren Plein, zegt pleincoördinator Jéan van Oorschot van MissionPR. "Het Walcheren Plein is ontstaan uit een samenwerking tussen het vroege re MiddelburgPlaza en de Vlissingen Boulevard, waarbij ook Veere be trokken is." Wat de herkomst van de deelnemers betreft, staat iedereen op het plein door elkaar. "We merkten vorig jaar al dat er na drie dagen op de beurs al veel nieuwe onderlinge contacten waren gelegd. Er is echt sprake van saamhorigheid op het plein. Mede daardoor ontstaat samen werking en komen er nieuwe op drachten voor de deelnemers", ver telt Van Oorschot. De pleincoordina- tor bespeurde vorig jaar veel enthou siasme. "Dat heeft ervoor gezorgd dat we dit jaar meer standhouders hebben dan vorig jaar: ruim dertig. Wel merken we dat er deelnemers zijn die vanwege de economische omstandigheden kiezen voor minder vierkante meters. Maar de tendens blijft dat bedrijven en organisaties graag meedoen aan de Contacta en de meerwaarde zien van deze busi- ness-to-business beurs! Iedereen wil er zijn maar men let meer op de kos ten." Het plein zit weer helemaal vol, constateert Van Oorschot tevre den. "We hebben een zeer gemê leerd gezelschap met onder andere zakelijke dienstverlening zoals een uitzendbureau, een bank en adviesor ganisaties, maar ook BHV-trainin- gen, woninginrichting, een verhuis- en transportbedrijf, catering en een -foodservicebedrijfi communicatie- en it-deskundigen en organisaties die gespecialiseerd zijn in attractie- en events. Zowel reeds lang gevestigde bedrijven als ook jonge, innovatieve bedrijven zijn vertegenwoordigd. Zo hebben we bijvoorbeeld een on langs gestart bedrijf in productfoto grafie en een bedrijf met zeer innova tieve verf- en rubbertoepassingen. Een andere bijzondere stand is die van de Kenniswerfin Vlissingen, een gezamenlijk initiatief van diverse ken nisinstituten die gevestigd zijn in het Vhssingse Edisongebied. Kortom: het Walcheren Plein vormt een mooie afspiegeling van de activitei ten in de gemeenten Vlissingen, Mid delburg en Veere", constateert Jéan van Oorschot. Voor deze editie is de pleincoördina tor vol goede moed. "We werken met alle deelnemers op het plein als één team. We zorgen er wel voor dat iedereen de uitstraling van de ei gen organisatie voldoende kan to nen. Maar als team kunnen we el kaar versterken en samen een meer waarde geven aan het plein. Dit is de enige business-to-business beurs die wc hebben in deze regio. De beurs zit nog steeds in de lift en dat willen we zo houden in de toekomst." He! Walcheren Plein is een initiatief van de Vlissingse- en Middelburgse Bedrijven Club en uwrdt ondersteund door de Federatie Ondernemersvereni gingen Veere. Op woensdagavond 7 november van 21.30 - 23.00 uur zijn alle ondernemers uit de drie gemeenten welkom voor een Ondernemersborrel. Al vanaf het eerste uur is een aantal deel nemers van de Bevelanden te gast bij de Contacta.nl. Zij waren er 26 jaar gele den ook al, vertelt Ada de Regt, coördi nator van het Bevelanden Plein. "We zijn er trots op om te laten zien wat er gebeurt op de Bevelanden. De breedte van het aanbod maakt het aantrekkelijk voor de bezoekers." "Het begon met bedrijven uit Reimerswaal die naar de eerste Contacta.nl gingen", legt de pleincoördinator uit. "Ze spraken af voortaan om bij elkaar te gaan staan. Toen ontdekten ze dat die samenwerking meer kracht gaf en vormden ze jaarlijks een vaste groep. Door de samenwerking tussen de vijf Bevelandse gemeenten op het gebied van de bedrijventerreinen enige jaren geleden ont stond het Bevelanden Plein. Dat blijkt een groot succes!" "Ook dit jaar hebben we weer zó'n 25 deelnemers met een breed scala aan activiteiten en dat maakt i -het zo interessant voor het pubhek. Alles watje in een bedrijf nodig kunt hebben, vind je op het Bevelanden Plein: van bu reaustoel tot heftruck, be drijfskleding en drukwerk." Natuurlijk merkte De Regt wel iets van de economi sche situatie bij het aan trekken van de deelne mers. "Het is geen vrolijke tijd. Uiteraard zijn er bedrijven die om budgettaire redenen afzien van deelname. Maar er zijn gelukkig ook ondernemingen die niet kunnen meedoen omdat ze door de drukte geen mensen vrij kunnen maken om de stand te bemensen. De bedrijven die er staan, stralen de bruisende kracht uit van de Bevelanden. Zij tonen wat ze kunnen. In de ze regio gebeurt veel. Daar zijn we trots op." Bijzonder evenement op het Bevelanden Plein is de Open Avond op woensdag 7 november vanaf 22.00 uur. "Dat is echt een begrip. Dit jaar is er voor het eerst van 20.45 tot 21.30 uur een ontmoeting met besturen en leden van de Bevelandse ondernemersver enigingen. Onder meer Robert de Koning van MKB Nederland zal dan spreken over het Keurmerk Veilig Ondernemen." Aansluitend is er om 22.00 uur de 'Open Avond De Bevelanden' voor standhou ders en hun relaties. "Dan zullen ook burgemeesters, wethou ders en veel raadsleden van de vijf betrokken gemeen ten aanwezig zijn. Een uit stekende gelegenheid voor de standhouders om met elkaar en met de Beveland se bestuurders van gedach ten te wisselen", vertelt Ada de Regt. "Contacta.nl bruist drie dagen van de activiteiten Daarom zou ik iedereen willen oproe pen om drie dagen naar de Contac- ta.nl te komen!" Met vijftien deelnemers is het Bouw Wonen Plein tijdens de Contacta.nl hele maal bezet. Coördinator Ronald van der Hart is dan ook een tevreden man. "Natuurlijk merkje wel dat de crisis in vloed heeft in onze sector. Maar juist in crisistijd moetje elkaar opzoeken. Hier door kan een kruisbestuiving ontstaan tussen ondernemers." Vorig jaar startte Van der Hart met een plein voor de bouwsector. "We kregen toen de in geving om een bouwplein te beginnen. We waren er eigenlijk vrij laat mee, maar toch werd dat een succes. Daarom hebben we toen afgesproken om in 2012 zeker weer mee te doen." Ook dit jaar is er een breed scala aan activitei ten aanwezig op het Bouw Wonen Plein. "We omvatten de bouwsector in de volle breedte, van landschapsarchitect tot interieur- bouw, ijzerwaren en een glashandel", zegt de coördinator tevreden. Toch het de crisis zich merken in de bouwsector. "Sommige on dernemers wilden daarom graag een jaar overslaan. De vooruitzichten zijn immers niet erg positief. Maar we heb ben het plein toch vrij snel vol gekregen. Ook hebben we een combinatie ge maakt met Pheger, groot handel in sanitair, verwar ming, elektra en installatiemate riaal. Zij doen al jaren mee en zijn ook actiefin de bouwsec tor. We zijn buren en gebruiken dezelfde catering. Mede daardoor kan er een mooie samenwerking ontstaan. Als je interes se in de bouw hebt en je loopt op de beurs dan kun je hier meteen contact leggen met al lerlei bedrijven uit deze sector." Maar de Contacta.nl is niet alleen een ont moetingsplaats voor ondernemers en poten tiële klanten, benadrukt Van der Hart. "De ervaring leert dat hier vaak ook een kruisbestuiving ontstaat tussen ondernemers. Doordat we een gezamenlijke catering heb ben, zullen de bezoekers langer op het plein blijven zodat er nog meer onderlinge contac ten ontstaan. Mijn visie is datje elkaar juist in crisistijd moet opzoeken. Samenwerken is altijd beter. Dan telt: 1 plus 1 is 3. Dat is de enige manier om de crisis te overleven." Van der Hart weet waar hij over praat. In het dagelijks leven is hij directeur van het sa menwerkingsverband Totaalbouw Zeeland. "Je kunt gebruik maken van eikaars materi aal, kennis en ook van eikaars mensen. Maak contact als je problemen hebt. Maak contact met complementaire bedrijven. Praat met coüega's. Dan kunnen mooie dingen ontstaan. Dat is vorig jaar ook gebeurd bij de Contacta.nl.. Als pleincoördi nator is dat gewel dig om te ervaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111